• Wyprzedaż!
  • -14,36%
VitaeApis Premium 2ml - 20 rodzin
VitaeApis Premium 2ml - 20 rodzin
VitaeApis Premium 2ml - 20 rodzin
VitaeApis Premium 2ml - 20 rodzin

VitaeApis Premium 2ml - 20 rodzin

Specjalny preparat opracowany przez prof. zw. dr hab. Mariusza Gagosia działającego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie jest rekomendowany przez Stowarzyszenie Pszczelarzy Polskich "Polanka"

3530P
119,90 zł 140,00 zł -14,36%
Brutto

Zbierz punkty

Za zakup tego produktu otrzymasz 120Punkty lojalnościowe

 

Vitaeapis PREMIUM - mieszanka paszowa uzupełniająca dla pszczół

Vitaeapis Premium to preparat z udoskonaloną formułą - jeszcze silniejsza ochrona pszczół przed osłabieniem i zatruciami na pożytkach. Polecany aby stosować go po zastosowaniu leków warroabójczych. Zastosowanie preparatu jesienią - znacząco poprawia zimowanie i start rodzin pszczelich wiosną. Specyfik opracowano w myśl zasady - zdrowe pszczoły - więcej miodu. Do dodatku paszowego polecamy podkarmiaczki pasujące do każdego typu ula, w naszej ofercie znajdą państwo ciasta, oraz alternatywnie syrop który będzie wartościowym pokarmem dla pszczół.

Sposób stosowania:

Mieszankę paszową uzupełniającą Vitaeapis Premium podaje się pszczołom w syropie cukrowym, który należy przygotować bezpośrednio przed użyciem w proporcjach cukier/woda 1:1 (polewanie lub oprysk albo podkarmianie). Zawartość saszetki 2ml jest odpowiednia do zastosowania u 20 rodzin pszczelich. VitaeApis PREMIUM należy dodawać stopniowo do wystudzonego syropu, ciągle mieszając do uzyskania klarownego roztworu. Przygotowany roztwór można stosować poprzez polewanie w uliczki między ramkowe lub oprysk pszczół na ramkach albo podkarmianie. W celu ochrony pszczół przed negatywnymi skutkami działania pestycydów z grupy neonikotynoidów, a także wzmocnienia odporności i poprawy produktywności rodziny pszczelej, preparat należy stosować przez cały sezon, 4-6 razy w ciągu roku - od wiosennego oblotu pszczół do końca ich zakarmiania, najlepiej każdorazowo po wymianie pokolenia pszczół w rodzinie, a zwłaszcza w okresie przygotowania do zimowli.

Polewanie lub oprysk 20 rodzin:

Zawartość całej saszetki rozpuszcza się w 1 litrze syropu cukrowego. Przygotowany roztwór należy równomiernie polewać w uliczki między ramkowe w objętości 3-5ml na 1 uliczkę w zależności od siły rodziny pszczelej i typu ramki albo wykonać oprysk pszczół na ramkach (opryskać po oblotach wszystkie pszczoły na ramkach, a także wewnętrzne ścianki ula). Ewentualną pozostałość preparatu należy rozlać do podkarmiaczek.

Podkarmianie 20 rodzin:

Zawartość całej saszetki rozpuszcza się w 10l syropu cukrowego. Przygotowany roztwór, w zależności od siły rodziny pszczelej i typu ramki, należy wlać do podkarmiaczek w objętości 300-500 ml na jedną rodzinę.

Zalety produktu:

- zalecane stosowanie przez cały sezon pszczelarski – najlepiej od 4 do 6 razy w ciągu roku

- produkt wytwarzany pod Nadzorem Weterynaryjnym

- stosowanie produktu zwiększa możliwość większej wydajności pasiecznej

- produkt jest naturalny I bezpieczny dla szkół

- weterynaryjny numer identyfikacyjny PL0663163p

- preparat posiada patenty UP RP oraz EPO.

Zdjęcia produktów to ilustracje poglądowe i mogą czasami różnić się od rzeczywistego wyglądu przedmiotu. Nie zmienia to jednak ich podstawowych właściwości.

Brak opini

- Zdjęcia produktów to ilustracje poglądowe i mogą czasami różnić się od rzeczywistego wyglądu przedmiotu. Nie zmienia to jednak ich podstawowych właściwości.

Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.

Używamy ciasteczek, dzięki którym strona działa poprawnie.