• Wyprzedaż!
  • -14,36%
VitaeApis Premium 2ml - 20 rodzin
VitaeApis Premium 2ml - 20 rodzin
VitaeApis Premium 2ml - 20 rodzin
VitaeApis Premium 2ml - 20 rodzin

VitaeApis Premium 2ml - 20 rodzin

Specjalny preparat opracowany przez prof. zw. dr hab. Mariusza Gagosia działającego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie jest rekomendowany przez Stowarzyszenie Pszczelarzy Polskich "Polanka"

3530P
101,92 zł 119,00 zł -14,36%
Brutto

Produkty Dotacyjne

W celu złożenia zamówienia dotacyjnego prosimy o kontakt telefoniczny. Prosimy nie składać takich zamówień przez e-sklep.

 

Vitaeapis PREMIUM - mieszanka paszowa uzupełniająca dla pszczół

Vitaeapis Premium to preparat z udoskonaloną formułą - jeszcze silniejsza ochrona pszczół przed osłabieniem i zatruciami na pożytkach. Polecany aby stosować go po zastosowaniu leków warroabójczych. Zastosowanie preparatu jesienią - znacząco poprawia zimowanie i start rodzin pszczelich wiosną. Specyfik opracowano w myśl zasady - zdrowe pszczoły - więcej miodu. Do dodatku paszowego polecamy podkarmiaczki pasujące do każdego typu ula, w naszej ofercie znajdą państwo ciasta, oraz alternatywnie syrop który będzie wartościowym pokarmem dla pszczół.

Sposób stosowania:

Mieszankę paszową uzupełniającą Vitaeapis Premium podaje się pszczołom w syropie cukrowym, który należy przygotować bezpośrednio przed użyciem w proporcjach cukier/woda 1:1 (polewanie lub oprysk albo podkarmianie). Zawartość saszetki 2ml jest odpowiednia do zastosowania u 20 rodzin pszczelich. VitaeApis PREMIUM należy dodawać stopniowo do wystudzonego syropu, ciągle mieszając do uzyskania klarownego roztworu. Przygotowany roztwór można stosować poprzez polewanie w uliczki między ramkowe lub oprysk pszczół na ramkach albo podkarmianie. W celu ochrony pszczół przed negatywnymi skutkami działania pestycydów z grupy neonikotynoidów, a także wzmocnienia odporności i poprawy produktywności rodziny pszczelej, preparat należy stosować przez cały sezon, 4-6 razy w ciągu roku - od wiosennego oblotu pszczół do końca ich zakarmiania, najlepiej każdorazowo po wymianie pokolenia pszczół w rodzinie, a zwłaszcza w okresie przygotowania do zimowli.

Polewanie lub oprysk 20 rodzin:

Zawartość całej saszetki rozpuszcza się w 1 litrze syropu cukrowego. Przygotowany roztwór należy równomiernie polewać w uliczki między ramkowe w objętości 3-5ml na 1 uliczkę w zależności od siły rodziny pszczelej i typu ramki albo wykonać oprysk pszczół na ramkach (opryskać po oblotach wszystkie pszczoły na ramkach, a także wewnętrzne ścianki ula). Ewentualną pozostałość preparatu należy rozlać do podkarmiaczek.

Podkarmianie 20 rodzin:

Zawartość całej saszetki rozpuszcza się w 10l syropu cukrowego. Przygotowany roztwór, w zależności od siły rodziny pszczelej i typu ramki, należy wlać do podkarmiaczek w objętości 300-500 ml na jedną rodzinę.

Zalety produktu:

- zalecane stosowanie przez cały sezon pszczelarski – najlepiej od 4 do 6 razy w ciągu roku

- produkt wytwarzany pod Nadzorem Weterynaryjnym

- stosowanie produktu zwiększa możliwość większej wydajności pasiecznej

- produkt jest naturalny I bezpieczny dla szkół

- weterynaryjny numer identyfikacyjny PL0663163p

- preparat posiada patenty UP RP oraz EPO.

Zdjęcia produktów to ilustracje poglądowe i mogą czasami różnić się od rzeczywistego wyglądu przedmiotu. Nie zmienia to jednak ich podstawowych właściwości.

Brak opini

- Zdjęcia produktów to ilustracje poglądowe i mogą czasami różnić się od rzeczywistego wyglądu przedmiotu. Nie zmienia to jednak ich podstawowych właściwości.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE:

Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.

Używamy ciasteczek, dzięki którym strona działa poprawnie.