Ule styropianowe

Pokazano 1-60 z 123 pozycji

Ule styropianowe czy drewniane?

Styropian jest doskonałym materiałem wykorzystywanym do budowy uli. Jego największe zalety to ciepłochronność i niewielka waga. Budulec ten jest także odpowiednio utwardzony, nie jest więc zgryzany przez pszczoły.

Dzięki małym gabarytom i niewielkiej wadze ule styropianowe nadają się do użytkowania także w pasiekach wędrownych. Styropian nie próchnieje, nie pleśnieje i nie gnije, dzięki czemu wykonane z niego ule są niezwykle trwałe. Naprawa niewielkich uszkodzeń mechanicznych ula styropianowego jest łatwa, podobnie jak jego odkażanie. Podane argumenty stawiają ule styropianowe w zdecydowanie lepszym świetle niż tradycyjne ule drewniane.

Ule ze styropianu są często użytkowane w polskich pasiekach także dlatego, że jest to materiał całkowicie bezpieczny jeśli chodzi o produkcję żywności, nie ulega bowiem rozkładowi i nie wydziela żadnych szkodliwych substancji.

Wykonany z utwardzonego styropianu ul wielokorpusowy stwarza rodzinie pszczelej doskonałe warunki, a pszczelarzowi umożliwia wykonywanie prac pasiecznych i pozyskiwanie produktów pszczelich w stosunkowo łatwy sposób. Przenoszenie styropianowych elementów ula także nie jest uciążliwe, gdyż materiał ten jest dużo lżejszy niż drewno.

Ciepło jak w ulu

Styropianowy ul doskonale zabezpiecza rodzinę pszczelą przed warunkami zewnętrznymi. Budulec ten ułatwia pszczołom utrzymanie wysokiej temperatury na początku sezonu, na przedwiośniu i wczesną wiosną, kiedy pszczoły muszą tracić dużo energii na ogrzanie gniazda. Gwarantują to znakomite właściwości izolacyjne styropianu.

Latem, nawet gdy rodzina pszczela ustawiona jest w nasłonecznionym miejscu – nie grozi jej przegrzanie. Styropian nie nagrzewa się i nie przewodzi ciepła do wnętrza ula. Odpowiednia ilość otworów wentylacyjnych pozwala zachować właściwe warunki wilgotnościowe zarówno latem, jak i zimą. Wczesną wiosną rozwój rodziny jest bardzo szybki ze względu na dobre warunki termiczne w ulu styropianowym.

Ule styropianowe LYSON są cenione przez klientów także ze względu na dużą estetykę wykonania. Występują w kilku interesujących wersjach kolorystycznych. Istnieje możliwość zakupu uli niemalowanych i pomalowania ich samemu lub z rodziną – może się to okazać świetną frajdą także dla najmłodszych.  W asortymencie naszego sklepu znajdziecie farby do uli w sześciu kolorach do wyboru.

Z czego składa się ul styropianowy?

Ule styropianowe składają się z korpusów gniazdowych i półkorpusów – ich ilość jest uzależniona od rodzaju ula. Ule LYSON sprzedajemy jako całość, ale jest także możliwość zakupu poszczególnych elementów osobno. Daszki, korpusy, powałki, dennice – to tylko niektóre elementy uli styropianowych dostępnych w naszym sklepie.


Blisko 30 lat doświadczenia w produkcji uli


Ul styropianowy był pierwszym produktem naszej firmy, który pokazaliśmy szerokiemu rynkowi.
Nasze wyroby na tyle spodobały się pszczelarzom, że od 27 lat produkujemy je pod marką LYSON.
W ofercie posiadamy wszystkie najpopularniejsze typy uli: wielkopolskie, warszawskie, Ostrowskiej, Dadanta, Langstroth, Apipol, a także uliki weselne.

https://lyson.com.pl/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/65707f27d4dbc.jpg
Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.