Ule styropianowe


Oferujemy Państwu ule i elementy styropianowe, które staną się idealnym domem dla wszystkich rodzin pszczelich. Mogą Państwo wybierać pomiędzy wieloma rodzajami uli takimi jak Dadant czy Zander, które różnią się między sobą wymiarami i specyfikacją. Ponadto transport pszczół nie będzie już więcej problemem dzięki zastosowaniu skrzynki transportowej w której można transportować nie tylko rodziny ale i odkłady czy ramki.

Ule do pasieki najwyższej jakości

W naszej ofercie znajdą Państwo ule pszczele różnego typu, zapewniające właściwe warunki życia pszczół i łatwy dostęp do rodziny. Ule mają za zadanie chronienie rodziny pszczelej przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi oraz zapewnienie jej właściwych warunków do życia. Posiadamy ule dla pszczół, które można wykorzystać w pasiece stacjonarnej, a także te dedykowane do pasiek wędrownych. Poszczególne typy uli różnią się między sobą budową, co pozwala na dobór dogodnego rozwiązania. To dzięki dobrze dobranemu modelowi, pszczelarz ma możliwość tak pokierować rodziną pszczelą, że będzie odpowiednio się rozwijała.

Jak wybrać rodzaj ula

Wszystkie ule dla pszczół są sześcienną konstrukcją składającą się z dna, zwanego dennicą, korpusu gniazdowego, nadstawki, powałki i daszku. To w korpusie gniazdowym pszczoły wraz z matką pszczelą rozmnażają się. Poszczególne rodzaje uli pszczelich różnią się między sobą nie tylko gabarytami, ale także wielkością ramek czy wymaganymi zabiegami pielęgnacyjnymi.

Najpopularniejszy jest ul wielkopolski, który posiada ramki o wymiarach 360x260 mm. Jest on ceniony przez pszczelarzy ze względu na nieograniczoną pojemność. Dzieje się tak dlatego, że można dokładać na górę dodatkowe kondygnacje lub dostawiać ramki po bokach. Ten rodzaj ula dla pszczół sprawdzi się nawet w pasiekach wędrownych.

Ul warszawski jest wygodny i spełni swoją rolę szczególnie w niewielkich, przydomowych pasiekach. Jego zaletą jest bezpieczna zimowla pszczół i ramki zbliżone wielkością do naturalnej struktury gniazd pszczelich, co zmniejsza ryzyko ucieczki. Niestety te ule pszczele nie można rozbudowywać ani wyjąć dennicy.

Trzecim popularnym typem ula jest dadant, który wyróżnia się jednym pomieszczeniem gniazdowym, ułatwiając kontrolowanie rodziny pszczelej. Ten rodzaj ula do pasieki jest jednak nierozbieralny, ale za to wykonany z drewna, a co za tym idzie naturalny.

Za pośrednictwem naszej strony internetowej mogą Państwo nabyć ule do pasieki takie jak ul wielkopolski, warszawski, ostrowskiej, langstroth, dadant czy apipol oraz niezbędny sprzęt pszczelarski do uli. Warto pamiętać o tym, że ze względów praktycznych należy mieć w swojej pasiece jeden rodzaj ula.

Ule Łysoń dla każdego pszczelarza

Ule Łysoń są cenione za najwyższą jakość i trwałość, która gwarantuje doskonały rozwój rodzin pszczelich. Oferujemy nie tylko różne typy uli dla pszczół, ale także ich materiał wykonania – drewno, styropian czy poliuretan. Pamiętajmy o tym, że do prawidłowego funkcjonowania pasieki potrzebujemy profesjonalnych urządzeń i asortymentu, które również znajdą Państwo w naszym sklepie.

W naszej ofercie znajdą Państwo ule dotacyjne, które idealnie zastąpią tradycyjne drewniane formy. W podkategorii ule styropianowe można nabyć lekkie i nowoczesne ule, które są stanowią doskonałą izolację dla pszczół w okresie zimowym. Dzięki długiej żywotności i solidnym wykonaniu stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych uli.

Ule styropianowe to najnowocześniejsze rozwiązanie, odpowiadające na współczesne potrzeby każdej pszczelej pasieki. W naszej historii posiadamy prawie trzydzieści lat doświadczenia w przypadku produkcji tego rodzaju uli. Ule styropianowe charakteryzują się najwyższymi właściwościami termoizolacyjnymi, dzięki którym możemy uzyskać najlepsze wyniki optymalizacji działań pasiecznych. Ich najbardziej kluczową cechą jest ich waga. Styropian jest materiałem bardzo lekkim. Dzięki temu w przypadku prowadzenia pasieki wędrownej, wszystkie nasze działania będą bardzo ułatwione w porównaniu z ulami drewnianymi. Sam styropian również nie chłonie wody. Tym samym istnieje mniejsze prawdopodobieństwo rozwoju chorób i drobnoustrojów. W zimie dużo łatwiej zachować odpowiednie temperatury wewnątrz ula. W okresach ciepłych zapewnione zostaje skuteczne chłodzenie uli dzięki zastosowanym otworom wentylacyjnym. Dodatkowo styropian jest materiałem nie poddającym się operującemu słońcu; nie odkształca się oraz nie dochodzi do jego degradacji pod wpływem wysokich letnich temperatur. Postaw na sprawdzone produkty Firmy LYSON.

Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.

Używamy ciasteczek, dzięki którym strona działa poprawnie.