Kategorie

Asortyment pszczelarski

W naszym sklepie mogą Państwo nabyć drobny asortyment pszczelarski, który będzie przydatny podczas wielu prac bartniczych. Akcesoria pszczelarskie takie jak dłuta, uchwyty czy zmiotki przydadzą się podczas codziennych zajęć związanych z produkcją miodu. Wszystkie oferowane przez nas produkty są wykonane z najlepszych materiałów, aby mogły służyć...

W naszym sklepie mogą Państwo nabyć drobny asortyment pszczelarski, który będzie przydatny podczas wielu prac bartniczych. Akcesoria pszczelarskie takie jak dłuta, uchwyty czy zmiotki przydadzą się podczas codziennych zajęć związanych z produkcją miodu. Wszystkie oferowane przez nas produkty są wykonane z najlepszych materiałów, aby mogły służyć przez wiele lat.

Więcej

Asortyment pszczelarski Jest 410 produktów.

Podkategorie

 • Akcesoria do uli

  Miodobranie to jedna z najważniejszych chwil w sezonie pasiecznym. Oznacza to, że powinniśmy podejść do niego z rozwagą i ostrożnością, by nie drażnić rodzin pszczelich. W czasie miodobrania pszczoły mogą przeszkadzać, a nawet atakować pszczelarza. Rozwiązaniem tego problemu jest przegonka do ula, którą montuje się w powałkach. To dzięki niej bezpiecznie odbierzemy dojrzały miód z nadstawki, nie naruszając jednocześnie trybu pracy i życia rodziny pszczelej czy powodując strat miodu. Sklep Łysoń oferuje przegonki dla pszczół różnej wielkości wykonane z trwałych i praktycznych materiałów.

  Jak działa przegonka dla pszczół

  Przegonki do uli wprawia się do poziomej przegrody wykonanej ze sklejki wodoodpornej i wkłada pomiędzy gniazdo, a nadstawkę. W ten sposób będzie ona pełniła rolę jednokierunkowego tunelu zamykającego przejście w kierunku odwrotnym.
  Dzięki temu nie tylko sterujemy pszczołami, ale po 24-48 godzinach będziemy mogli przystąpić do miodobrania bez obecności latających pszczół. Przegonka pszczelarska jest stosowana i polecana szczególnie w ulach wielokorpusowych. Sprawdzi się w szczególności w średnich i dużych pasiekach, w których miodobranie bywa bardzo czaso- i pracochłonnym procesem.

  Jak wybrać najlepsza przegonkę do ula

  Przegonki dla pszczół mogą być wykonane z różnorodnych materiałów takich plastik lub poliuretan. Wstawia się je we wspomniane wcześniej drewniane sklejki. Każdy z modeli ma podobne właściwości, przy czym najpopularniejsze produkty mają 8 przelotów, którymi pszczoły przedostają się do gniazda. Przegonki do uli warto dobrać pod kątem rodzaju ula, jego wielkości czy ilości poziomów.

  Przegonka w ulu i inne akcesoria do miodobrania

  Przegonka dla pszczół nie jest jedynym praktycznym akcesorium pszczelarskim, które ułatwi i przyspieszy miodobranie. Przygotowując się do tego procesu, należy wyposażyć się w pusty i czysty korpus z dennicą i daszkiem do przenoszenia plastrów, szczotkę do omiatania robotnic czy kombinezon pszczelarski, który ochroni nas przed ewentualnymi ugryzieniami. Niezbędne będą również podkurzacz oraz profesjonalny sprzęt do pozyskiwania miodu, które sprawią, że prace w pasiece przebiegną sprawnie i bezproblemowo.

  W sklepie Łysoń.com oferujemy trwałe stojaki pod ule, dzięki którym praca w domowej czy w wędrownej pasiece będzie bardziej komfortowa. W naszym asortymencie znajdą Państwo zarówno modele stalowe ocynkowane, które są odporne na działanie warunków atmosferycznych czy metalowe, które utrzymają ule wielkopolskie oraz inne w stabilnej pozycji nad podłożem. 

  Praktyczny stojak pod ul

  Ule warto ustawić na podstawce, która nie powinna wychodzić poza krawędzie zewnętrzne, ponieważ ściekająca woda może powodować korozję lub butwienie (w przypadku modeli drewnianych). Stojak pod ule wykonany ze stali czy z metalu może stać bezpośrednio na podłożu, jeśli jednak stosujemy modele drewniane, zaleca się podłożenie cegieł, płytek ceramicznych lub innych materiałów, które zapobiegną niszczeniu.

  Bardziej praktyczne są z pewnością stojaki pasieczne metalowe czy stalowe, które nie wichrują się ani nie przekrzywiają poddane naciskowi ula czy trudnym warunkom atmosferycznym.

  Najlepsze stojaki pod ule

  Stojak pod ul należy wybierać przede wszystkim pod kątem wielkości i wymiarów – wybrane modele sprawdzą się w przypadku pojedynczych uli, a inne zmieszczą nawet kilka stojących obok siebie. Same wymiary muszą być zawsze dostosowane do rozmiaru dennicy określonego typu ula. Wygodne są również produkty z regulowaną wysokością, które docenią zarówno właściciele wędrownych pasiek jak i osoby o wysokim wzroście.

  Stojaki pod ule o budowie tradycyjnej to najbardziej optymalny wybór, który zapewni możliwość zadbania również o otoczenie ula, np. wygodne koszenie trawnika. W pasiekach stacjonarnych można je stosować także pod lekkie ule styropianowe, ale będą one wymagały dodatkowego obciążenia dachu, by wiatr nie spowodował uszkodzeń.

  Stojaki pod ule mogą być również regulowane, dzięki czemu sprawdzą się jako podpora do różnych rodzajów uli. W naszej ofercie znajdują się także nowoczesne statywy, które łączy się ze sobą za pomocą belek, tworząc miejsce na ustawienie kilku uli.

  Stojak pod ul idealny do twojej pasieki

  Stojak pod ul sprawia, że pięknie prezentuje się on w naturalnym otoczeniu naszego ogrodu czy działki. Jego główną rolą jest jednak zapewnienie stabilnego domu rodzinom pszczelim, dlatego zawsze wybierajmy go biorąc pod uwagę typ ula czy terenu, na którym stoi nasza pasieka.

 • Ramki i akcesoria

  Oferujemy ramki do ula i beleczki odstępnikowe, które charakteryzują się starannością wykonania i wysoką trwałością. Będą one niezastąpione w prawidłowym funkcjonowaniu ula, by pszczoły mogły budować na nich plastry. Ramki do uli są wykonywane z naturalnego drewna sosny, świerku czy lipy bądź z tworzywa sztucznego. Są dostosowane do popularnych rozmiarów uli.

  Ramki wielkopolskie

  Ramka wielkopolska, jak i inne modele, zawsze powinny być dopasowane do typu ula. W wybranych produktach najlepsza będzie ramka wielkopolska 18 cm, a w innych mająca zupełnie inne wymiary. Tradycyjne ramki pszczele są wykonywane na ogół z beleczek o grubości 10 mm i szerokości 25 mm, chociaż finalnie mogą znacznie różnić się wysokością i szerokością. Dzięki specjalnemu czopowi do składania, ich montaż jest bardzo prosty. Ramki do ula wielkopolskiego dostępne w naszym sklepie będą niezastąpione w pracy bartnika.

  Ramki do ula warszawskiego

  Ramki warszawskie charakteryzują się odmiennymi wymiarami – 435x300 mm, do których pasują odpowiednie węzy pszczele. Czym są węzy? Dla przypomnienia to szablon z wytłoczonymi kształtami komórek plastra, którym wypełnia się właśnie ramki. Są one wykonywane z wosku lub plastikowe, w zależności od potrzeb bartnika.

  Ramki do ula dadant

  Ramki dadant są przystosowane do ula o tej samej nazwie, który został skonstruowany już w 1868 roku w Ameryce Północnej. Wymiary ramek do niego wynoszą 300x425 mm. Ul dadant posiada możliwość nadbudowania za pomocą dostawki, do której pasuje ramka o połowę mniejsza od tradycyjnej.

  Ramki do uli wielkopolskich oraz inne modele są sprzedawane w kompletach, jak i pojedynczo, by ich ilość mogli Państwo dopasować do swoich potrzeb. Do najczęściej wybieranych ramek do uli należą: ramki Langstroth, ramki pszczele wielkopolskie, ramki wielkopolskie hoffmanowskie, ramki do uli dadant oraz ramki do uli warszawskich.

  Beleczki odstępnikowe do ula

  W sklepie Łysoń znajdziesz również beleczki odstępnikowe służące do zamykania gniazda od góry. Na nich osadza się propolis. Zamiast beleczek można również zastosować powałkę, która jest powszechnie stosowana jako dno przy transporcie miodowych korpusów, ale również idealna do zamknięcia gniazda pszczelego.

 • Kraty, płytki i siatki

  Krata odgrodowa to niezbędny element wyposażenia każdego ula. W naszym sklepie mają Państwo do wyboru kraty odgrodowe metalowe, plastikowe oraz winidurowe w różnych wymiarach. Każda z nich zapewnia skuteczne oddzielenie gniazda od części ula, w której magazynowany jest miód.

 • Dłuta

  Dłuta Bee Tools to uznane na całym świecie amerykańskie dłuta pasieczne, które służą do rozdzielania ramek i elementów ula posklejanych kitem pszczelim. Marka BeeTools daje gwarancję bardzo wysokiej jakości - produkuje dłuta pasieczne nierdzewne, bardzo wysokiej jakości, komfortowe w użytkowaniu. W naszym asortymencie dostępne są dłuta pasieczne Bee Tools krótkie, średnie, długie.

 • Podkurzacze

  W pszczelarstwie potrzeba całego szeregu różnorodnych sprzętów, by pszczoły były w dobrej kondycji, a produkcja miodu szła sprawnie. W naszej ofercie znajdą Państwo profesjonalne akcesoria pszczelarskie, w tym podkurzacze. Przydadzą się one wtedy, gdy przy ulach trzeba wykonać niezbędne prace czy po prostu wybrać miód, a rój jest rozdrażniony. Podkurzacze dostępne w ofercie różnią się kształtem, wysokością i materiałem powlekania. U nas można również kupić także paliwo do podkurzacza i specjalny mieszek.

 • Sita
 • Hodowla matek pszczelich

  Hodowla matek pszczelich wymaga wielu specjalistycznych produktów, które mogą Państwo nabyć w naszym sklepie. Izolatory, klateczki czy rojołapki są przystosowane do wybranych uli, posiadają różne rozmiary oraz parametry, które zapewnią ich najlepsze wykorzystanie. Zapewniamy Państwu akcesoria i sprzęt, które gwarantują odpowiednie przygotowywanie i przeprowadzenie hodowli matek pszczelich.

  Wychów matek pszczelich

  Hodowla matek pszczelich to doskonały sposób na to, by w każdej pasiece znalazły się pszczoły o najlepszych walorach użytkowych, które pozwolą na wygodną pracę, wykorzystają wszelkie pożytki i bez problemu utrzymają siłę w sezonie, mało lub najlepiej w ogóle nie chorując. Zaleca się, by wymieniać matkę pszczelą co dwa lata, czyli w języku pszczelarskim co trzeci sezon czerwienia. Najlepszym rozwiązaniem jest ich zakup od sprawdzonych, profesjonalnych hodowców bądź wyhodowanie ich samodzielnie.

  Matki pszczele – hodowla we własnej pasiece

  Zakup matki pszczelej nie jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Coraz więcej pszczelarzy decyduje się na hodowlę, która jest opłacalna wtedy, gdy posiadamy w pasiece więcej niż 10 uli. Wychów matek pszczelich nie należy do najłatwiejszych zadań, gdyż wymagane są odpowiednie warunki, znajomość metod oraz profesjonalny sprzęt. Jeśli jednak jesteśmy zdecydowani, najpierw musimy wyposażyć się w zestaw do wychowu matek pszczelich lub skompletować cały niezbędny sprzęt do wychowu matek pszczelich. Niezależnie od naszej decyzji, możemy w ten sposób wzmocnić własną hodowlę lub zacząć sprzedawać matki na zewnątrz, zyskując dodatkowe przychody w pasiece.

  Niezbędne narzędzia do wychowu matek pszczelich

  Jeśli chcemy rozpocząć hodowlę matek pszczelich, konieczne będzie zaopatrzenie się w różne niezbędne akcesoria i narzędzia. Jeśli zamówiliśmy już matkę reprodukcyjną, musimy przygotować rodzinę, najlepiej z odpowiednim wyprzedzeniem. Analizując potrzebne elementy, niezbędne będą ramka gniazdowa, mocowanie uchwytu miseczki matecznikowej, sam uchwyt, miseczka i lokówka z zamknięciem na cały system. Inne akcesoria do wychowu matek pszczelich niezbędne w naszej pasiece to łyżeczki do przekładania larw, klateczki matecznikowe, ramki klateczkowe oraz sprzęt do znakowania matek. Jeśli zdecydujemy się na dystrybucję pszczół, nieocenione będą również klatki wysyłkowe, izolatory oraz uliki weselne i na odkłady.

  Jeśli dbają Państwo o swoją hodowlę pszczół, proponujemy zakup matki pszczelej nieunasiennionej, która odpowiada za rozmnażanie i zachowanie całej rodziny pszczelej. Nasze matki reprezentują najwyższą jakość, a każdy pszczelarz, który pragnie zachować rodziny na wysokim poziomie produkcyjnym, musi prowadzić ich planowaną wymianę.

 • Odsklepiacze, rozluźniacze, noże

  Narzędzia, sprzęt oraz akcesoria pszczelarskie, dostępne na rynku znacznie ułatwiają dziś pracę z pszczołami. W każdej pasiece z pewnością przyda się dobrej jakości dłuto pszczelarskie, które pomoże w rozłączaniu ramek sklejonych propolisem. Pracę ułatwią również trwałe i stabilne chwytacze pszczelarskie. Dzięki temu wyciąganie ramki z miodni będzie przebiegało znacznie szybciej i sprawniej. Bogata oferta produktów dostępnych w naszym sklepie pozwoli każdemu pszczelarzowi wybrać dla siebie nie tylko odpowiednie dłuto pszczelarskie czy chwytacze, ale również wiele innych akcesoriów na miarę własnych potrzeb.

 • Zmiotki i szczotki

  Szeroki wybór zmiotek i szczotek pozwoli wybrać odpowiednie narzędzia, dzięki którym można w prosty sposób zadbać o higienę w ulu ale także i pracowni.

 • Sprzęt i środki do walki z chorobami

  W zwalczaniu chorób pszczelich kluczowe znaczenie ma właściwe rozpoznanie i odpowiednio dobrane środki do walki z chorobami. W naszym sklepie specjalne leki dla pszczół o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych, a także dzięki którym wyraźnie zmniejsza się śmiertelność pszczół w pasiece. Dla każdego hodowcy szczególnie ważne jest zaopatrzenie się w odpowiednie środki na warrozę. Jest to obecnie najgroźniejsza choroba pszczół na świecie. Dostępne w naszym asortymencie leki na warrozę można stosować pod różnymi postaciami. Obejmują one zarówno paski na warrozę jak i tabletki. Sklep Łysoń oferuje również liczne odżywki dla pszczół i probiotyki dla pszczół, pozwalające uzupełnić florę bakteryjną w przewodzie pokarmowym pszczół, stymulować ich rozwój i bardziej efektywną pracę podczas produkcji miodu.

 • Izolatory
 • Pozostałe
 • Zestawy startowe

  Specjalnie dla początkujących pszczelarzy skompletowaliśmy niezbędny podstawowy sprzęt pszczelarski. Już nie musicie wertować setek stron w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co jest potrzebne młodemu pszczelarzowi. Wykorzystując zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie wybraliśmy dla was niezbędnik, z którym możecie rozpocząć własną hodowlę pszczół. Rozumiemy, że macie rożne potrzeby i budżet, dlatego przygotowaliśmy zestawy startowe w różnych wariantach.

 • Środki chemiczne i do dezynfekcji uli

  Systematyczna dezynfekcja uli oraz sprzętu pasiecznego to skuteczne działanie profilaktyczne w przeciwdziałaniu chorobom pszczół i czerwiu. W naszym sklepie kupią Państwo różnego typu środki do mycia i dezynfekcji urządzeń, jak np. preparaty do usuwania pozostałości miodu, szybkiej dezynfekcji powierzchni czy aromatyzacji uli. Ponadto w ofercie posiadamy również inne środki chemiczne jak np. rojowabniki, sodę kaustyczną czy siarkę mieloną, dzięki czemu będą Państwo mogli kompleksowo zadbać o porządek i higienę na terenie swojej pasieki.

 • Zawory do odstojników
na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 410 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 410 elementów