Uliki weselne

Pokazano 1-47 z 47 pozycji

W naszym bogatym asortymencie pszczelarskim znajdą Państwo uliki weselne, które posłużą każdemu bartnikowi planującemu powiększenie rodziny pszczelej i zwiększenie produkcyjności swojej pasieki. Ulik weselny posiada wszystkie cechy ula produkcyjnego, zapewniając doskonałe warunki do wychowu matek.

Ulik weselny budowa

Ulik weselny wielkopolski oraz inne rodzaje uli o takim przeznaczeniu składają się z dwóch komór – pokarmowej oraz gniazdowej. Są one również wyposażone w werandkę oraz przejście, w którym znajduje się krata uniemożliwiająca przemieszczanie się matki pszczelej do komory pokarmowej. Ulik weselny – wymiary będą się różniły w przypadku każdego typu, który powinien być dostosowany do rodzaju uli stosowanych w naszej pasiece. Ulik weselny wielkopolski podobnie jak inne popularne modele może posłużyć do unasiennienia matek, jak i produkcji odkładów wczesnowiosennych lub nawet jak skrzynka transportowa lub rojnica. Jeśli wybierzemy model z większą ilością ramek, możemy być pewni małej pracochłonności i szybszej produkcji odkładów.

Ulik weselny zasiedlenie

Ulik weselny drewniany oraz wykonany z innego tworzywa może dzielić się na jednoramkowy, snozowy oraz mini plus. By stworzyć namiastkę warunków ulowych, trzeba zasiedlić ul min. 500 pszczołami, które powinny obsiadywać cztery ramki. Warto wiedzieć o tym, że jedna ramka w uliku weselnym mini plus to ponad 2000 komórek. Poza odpowiednią ilością pszczół, należy również zadbać o ułożenie ramek – pierwsza licząc od strony wylotu stanowi zapas, druga otwarty czerw, trzecia kryty czerw, a ostatnia to ramka z węzą. W ten sposób możemy mieć pewność, że rodzina pszczela przeżyje cały sezon, spełniając swoją rolę.


Znajdujące się w naszym bogatym asortymencie uliki weselne, pozwalają pszczelarzom na powiększanie pszczelich rodzin. Dzięki temu możliwa jest intensyfikacja produkcyjności pasiecznej. Ulik weselny charakteryzuje się cechami ula produkcyjnego. Możemy w nim prowadzić skuteczny wychów matek. Uliki weselne oraz pozostałe z identycznym przeznaczeniem zbudowane są z dwóch komór – gniazdowej i pokarmowej. Zastosowano w nich też mini werandkę i przejście.

W przejściu znajduje się specjalna krata, która uniemożliwia przejście matki do komory gdzie znajduje się pokarm. Do unasiennienia matek możemy zastosować np. ulik wielkopolski lub pozostałe podobne rodzaje. Możemy w nich również produkować odkłady wszesnowiosenne. Posłużyć mogą także jako rojnica lub skrzynka transportowa. Szybsza produkcja odkładów i mniejsza pracochłonność uzyskana może zostać jeśli wybierzemy model gdzie znajdować będzie się większa ilość ramek.

Uliki weselne możemy podzielić na mini plus, jednoramkowe i snozowe. W celu uzyskania minimalnego podobieństwa do warunków ulowych, musimy zasiedlić ul minimum 500 pszczołami. Pszczoły te powinny obsiąść cztery ramki. W uliku weselnym w jednej ramce mamy do dyspozycji 2000 komórek. Ważna jest liczba pszczół oraz odpowiednie ułożenie ramek. Pierwsza ramka liczona od strony wylotu będzie stanowić zapas, druga ramka to otwarty czerw, trzecia to czerw kryty; ostatnia ramka to ramka z węzą. Dzięki powyższemu mamy pewność, że pszczela rodzina przeżyje cały sezon i spełni swoją rolę.

Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.