Dekrystalizacja miodu

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Dekrystalizatory do miodu w sklepie Łysoń

W naszej ofercie każdy bartnik znajdzie profesjonalny sprzęt przeznaczony do dekrystalizacji miodu. Pomimo tego, że krystalizacja jest naturalnym procesem, może ulec odwróceniu, dzięki czemu miód powróci do swojej płynnej postaci. Sam proces dekrystalizacji może jednak wpłynąć na późniejszą jakość miodu, dlatego należy wybrać wysokiej jakości sprzęt, bezpieczny dla produktu pszczelego. Wśród naszego asortymentu proponujemy spirale, komory do dekrystalizacji, jak i urządzenia przeznaczone do dalszych etapów, takie jak odstojnik nierdzewny o różnej pojemności. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych produktów. 

Krystalizacja i dekrystalizacja miodu

Krystalizacja jest zjawiskiem naturalnym, które zachodzi w każdym naturalnym miodzie, zależnie od pożytku z jakiego został wyprodukowany i stopnia dojrzałości. Pomimo tego, że nie zmienia ona właściwości odżywczych, to konsumenci często wolą płynną formę nazywaną patoką, zamiast skrystalizowanego krupca. Z tego powodu często stosuje się proces dekrystalizacji miodu, popularny przy konfekcjonowaniu go z opakowań zbiorczych. Produkt pszczeli podgrzany do temperatury ok. 50 stopni C maksymalnie przez 2 doby wraca do pierwotnej formy. Ważne jest to, by używać profesjonalnych urządzeń takich jak dekrystalizatory do miodu, gdyż w przypadku niewłaściwie przeprowadzonych procesów, znacznie maleje zawartość enzymów i następuje denaturacja białka. 

Wybierz najlepszy dekrystalizator do miodu

Produkty oferowane w naszym sklepie są wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów, takich jak stal nierdzewna czy kwasoodporna, które gwarantują długotrwałe użytkowanie ich w pracowniach pszczelarskich. Do wyboru mamy całe podgrzewacze korpusów, spirale dekrystalizacyjne czy komory o różnorodnej pojemności. Każde z urządzeń warto dobrać do własnych potrzeb oraz wielkości pasieki i jej przeznaczenia. Pogrzewacz korpusów znajdzie wszechstronne zastosowanie w każdej pasiece, a spirala jest wkładana do pojemnika, w którym następuje proces dekrystalizacji w zakresie 1-96 godzin. Każde z naszych urządzeń posiada szereg funkcji, które docenią profesjonalni pszczelarze – od płynnej regulacji temperatury, przez ciekłokrystaliczne wyświetlacze, aż po zabezpieczenia przed przegrzaniem miodu. 

https://lyson.com.pl/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/65707f27d4dbc.jpg
Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.