Kategorie

Koszyk 0 Produkt Produkty (pusty)    

Brak produktów

Do ustalenia Wysyłka
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie

Ule drewniane

Tradycyjne ule drewniane są cenione przez wielu bartników, którzy stawiają na naturalność i ekologiczność. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele popularnych rodzajów uli stosowanych w pasiekach na terenie całego kraju. Ul dla pszczół wykonany z drewna jest przyjazny dla owadów, stanowiąc jednocześnie dobrą ochronę przed warunkami atmosferycznymi...

Tradycyjne ule drewniane są cenione przez wielu bartników, którzy stawiają na naturalność i ekologiczność. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele popularnych rodzajów uli stosowanych w pasiekach na terenie całego kraju. Ul dla pszczół wykonany z drewna jest przyjazny dla owadów, stanowiąc jednocześnie dobrą ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

Ule dla pszczół z drewna

Ul drewniany jest wykonany z surowców powszechnie dostępnych, jednak tylko wybrane gatunki drzew nadają się do jego produkcji. Najczęściej wykorzystuje się wytrzymałe drzewo cedrowe, ale w polskich warunkach pojawiają się także produkty ze świerka, sosny, lipy oraz z topoli. Ule dla pszczół wykonuje się zazwyczaj z drewna drzew iglastych, rzadziej liściastych. Stosuje się także płyty OSB, sklejki czy płyty pilśniowe. Co ważne, w naszym kraju rzadko używa się uli wykonanych z pojedynczych desek, chociaż pszczoły w podobny sposób radzą sobie w obu rodzajach. Wszystkie ściany korpusów, nadstawki i dennicy mogą być dodatkowo ocieplane materiałem izolacyjnym, pomagając tym samym przetrwać każdą zimę.

WięcejPromocja na Ule styropianowe 10+1

Ule drewniane 
Jest 8 produktów.

Podkategorie

 • Wielkopolski

  Ule drewniane wielkopolskie to nie jedyne wyposażenie pasieki, które może być wykonane z naturalnych surowców. Jeśli cenicie sobie drewno, możecie przyjrzeć się również transporterom oraz rojnicom. Rojnica transportówka pomoże przenieść bezpiecznie rójki, ramki i odkłady pszczele. Wytrzymałe produkty wykonywane z drewna oraz produktów drewnopochodnych posłużą przez długi czas każdego bartnikowi, pomagając w rozwoju jego pasieki.

 • Dadant

  Ul dla pszczół najwyższej jakości

  Wśród naszych produktów każdy pszczelarz znajdzie ule drewniane dadanta, ule wielkopolskie drewniane oraz inne popularne modele. Oferowane produkty są wykonane z najwyższej jakości drewna, które zapewnia bezpieczny dom dla pszczół przez wiele kolejnych lat. Poszczególne modele różnią się m.in. ilością korpusów, budową oraz daszkiem. Potrzebujesz poławiacza pyłku, dachu ocynkowanego lub innych niezbędnych elementów, jakie posiada ul drewniany wielkopolski? Zobacz wszystkie nasze produkty wykonane z drewna, by zadbać o naturalny mikroklimat w swojej pasiece.

 • Warszawski

  Ule drewniane Warszawskie nie pozostają wolne od wad, gdyż są dosyć ciężkie i podatne na wilgoć, dlatego wymagają regularnej konserwacji. Niektórzy pszczelarze uważają, że niweczy to oddychające właściwości ula, zapewniające lepsze warunki bytowe zimą.

  Ule warszawskie drewniane oraz inne modele wymagają często malowania, które zabezpieczy je na kilka kolejnych lat. Polecane są farby olejowe, które nakłada się po uprzedniej konserwacji lniany pokostem rozcieńczonym rozpuszczalnikiem.

 • Uliki weselne
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów