Węza i akcesoria do obróbki węzy

Pokazano 1-29 z 29 pozycji

Oferta Firmy LYSON obejmuje węzę pszczelą dzięki, której pszczelarze wpływają na regularną formę tworzonych plastrów. Węza to szablon wosku, na którym wytłoczone są kształty komórek pszczelego plastra. Musi ona zostać odpowiednio dopasowana do wielkości i kształtu ramek. Grubość węzy dostosowana jest do potrzeb pszczół. Tradycyjna węza wytwarzana jest z pszczelego wosku o idealnej czystości. Walcuje się ją na zimno i na ciepło. Dzięki temu, jej arkusze są elastyczne i niełamliwe. Jest ona następnie wtapiana w drut w ramkach. Węza to materiał potrzebny w każdej pasiece, dzięki niemu pszczoły mają ułatwione zadanie w przypadku tworzenia plastrów. Regularność ich budowy wpływa na ich stabilność i łatwe budowanie komórek trutowych. To zapewnia optymalną higienę i rozwój, każdej pszczelej rodziny. Węzę zaleca się transportować w czystych, a zarazem suchych i wolnych od wszelkich zapachów środkach transportu. Najlepsza do tego temperatura, to temp. powyżej -4⁰C. Węzę przechowywać należy, bez dostępu wilgoci i promieni słonecznych, w temperaturze 2 – 25⁰C; nie dłużej niż przez 2 lata. W kategorii znajdziesz również akcesoria, pomocne podczas obróbki węzy.

Niezastąpione węzy pszczele

W naszej ofercie znajdziesz węzy pszczele używane przez bartników, którzy dzięki nim mogą sterować regularnością tworzonych plastrów. Węza to nic innego jak szablon z wytłoczonymi kształtami komórek plastra pszczelego, który wtapia się do ramki do uli. Proponujemy różnorodne rodzaje węzy, która zawsze musi być dopasowana do wielkości i kształtu ramki. Nasze produkty są trwałe, wysokiej jakości, gwarantując doskonałe użycie w każdej pasiece. Są cienkie, jednak ich grubość jest dostosowana do tego, by pszczoły efektywnie budowały na niej plastry z miodem.

Węza pszczela – cena zależy od parametrów

Węza pszczela jest produkowana z różnorodnych materiałów, w tym z plastiku, jednak tradycyjne wyroby są wytwarzane z wosku pszczelego o idealnej czystości. Uzyskuję się ją m.in. metodami walcowania na zimno czy na ciepło, które pozwalają na stworzenie arkuszy niełamliwych i dosyć elastycznych.

Węza pszczela wielkopolska i inne rodzaje jest osadzana w ramce poprzez wtopienie w drut przewleczony przez nią. Ważne jest odpowiednie ustawienie arkusza, ponieważ nieprawidłowe ułożenie może spowodować problemy w budowaniu plastrów. Węza jest niezbędna w każdej pasiece, by pszczoły tworzyły regularne plastry o określonej wielkości komórek. Staranność budowy plastrów ma wpływ na ich stabilność, a także łatwość budowania komórek trutowych i wychowaniu trutni. Tym samym będziemy mieli szansę na pokierowanie odpowiednim rozwojem rodziny pszczelej i dbałość o lepszą higienę w ulu.

Transportowanie węzy pszczelej

Węza pszczela powinna być transportowana w suchych, czystych i wolnych od obcych zapachów środkach transportu w temperaturze powyżej -4⁰C. W naszej ofercie udostępniamy węzę na kg, dlatego jeśli nie zdążycie wykorzystać jej w jednym sezonie, możecie ją przechować do następnego. Ważne są jednak warunki – węza dadant i do innych uli musi być składowana w temperaturze 2-25⁰C nie dłużej niż przez okres 2 lat z daleka od działania wilgoci i promieni słonecznych.

Czy wiesz, co będzie jeszcze potrzebne w okresie przygotowywania pasieki do nadchodzącego sezonu? Sprawdź sprawność drobnych akcesoriów i miodarki, które będą niezbędne w codziennej pracy bartnika.

https://lyson.com.pl/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/65707f27d4dbc.jpg
Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.