Miodarki diagonalne

Pokazano 1-30 z 30 pozycji

Prowadzisz niewielką pasiekę lub planujesz rozpoczęcie swojej przygody z bartnictwem? W twojej pracowni pasiecznej niezbędna będzie miodarka, która umożliwi skuteczne wirowanie miodu z plastrów. W naszej ofercie prezentujemy różnorodne produkty dedykowane do konkretnych potrzeb – w małym gospodarstwie najlepsze będę modele diagonalne, biorąc pod uwagę relację ceny, jakości i funkcjonalności. Zobacz, która miodarka diagonalna będzie pomagała ci w najbliższym sezonie przy miodobraniu.

Dla kogo są dedykowane miodarki diagonalne

Miodarka jest urządzeniem służącym do odwirowywania miodu – powinna być dostosowana do gatunku miodu, wielkości pasieki i rodzaju posiadanych uli. Model diagonalny jest dedykowany dla początkujących bartników, którzy nie produkują docelowo miodu na potrzeby konsumentów, a jedynie dla własnych potrzeb. Sprawdzi się także w pasiekach wędrownych oraz jako model awaryjny, w większym gospodarstwie pasiecznym.

Jak działa miodarka diagonalna? Plastry umieszczamy w pozycji równoległej do ściany bębna i czekamy, aż miód zostanie odwirowany z jednej strony. Następnie odwracamy je i czynności powtarzamy na drugą stronę. Pamiętajmy tylko o ustawieniu odpowiedniej prędkości, by nie uszkodzić ramek z miodem.

Miodarka diagonalna sprawdzi się w pasiecie z kilkoma czy kilkunastoma ulami, umożliwiając odwirowanie jednocześnie 3 czy 4 plastrów. Ten model wyróżnia się zawsze dużą skutecznością wirowania.

Miodarka elektryczna czy ręczna

Pomimo mniejszych rozmiarów, miodarka diagonalna w naszej ofercie może być ręczna, ręczno-elektryczna oraz w pełni elektryczna. Porównując czas odwirowywania miodu warto podkreślić, że modele elektryczne przyspieszają go prawie dwukrotnie. 

W naszej ofercie każdy bartnik znajdzie 4 klasy sprzętów – ekonomiczną i funkcjonalną linię Minima, standardową Optima, a także Classic. Najbardziej wymagający bartnicy powinny wybrać miodarki diagonalne należące do linii Premium Line, wykonane w całości ze stali nierdzewnej, wyposażone w dodatkowe funkcjonalności.

Wysokiej jakości materiały i dbałość o detale

Miodarki dostępne w naszej ofercie są dostępne w różnych rozmiarach – wielkość bębna, a co za tym idzie ilość ramek które pomieści urządzenie, należy dopasować do własnych potrzeb. Większość modeli jest uniwersalna, dlatego będzie można odwirować miód z ramek wielkopolskich, warszawskich oraz innych. Miodarki są wykonane z najwyższej jakości materiałów – modele w klasie PREMIUM są produkowane w całości ze stali nierdzewnej, a np. modele w klasie CLASSIC z blachy nierdzewnej kwasoodpornej.

FAQ

Czy konieczne jest odkręcenie kosza miodarki w celu jej mycia i konserwacji?

Nie jest to konieczne. Wystarczy użyć odpowiednich środków do mycia.

Jednakże w przypadku chęci/konieczności odkręcenia kosza – podajemy instrukcję demontażu na przykładzie miodarek 4-6 kasetowych 230V + 12V

• ściągnąć osłonę kół pasowych
• poluzować i ściągnąć pasek klinowy
• poluzować śrubę na kole pasowym
• odkręcić i zdjąć belkę górną z pokrywami
• wyjąć kosz

2

Czym się różni w miodarce sterowanie automatyczne od półautomatycznego ?

  • Automatyczne sterowanie posiada: 2 programy ręczne, 10 programów automatycznych domyślnie zaprogramowanych, ale z możliwością ich przeprogramowania wg potrzeb użytkownika.
  • Półautomatyczne sterowanie posiada: 2 programy ręczne, 1 automatyczny.
1

Czy do miodarek diagonalnych 3- plastrowych mieści się ramka Warszawska Poszerzana?

Tak, mieści się

0
Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.