Hodowla matek pszczelich

Pokazano 1-60 z 65 pozycji

Hodowla matek pszczelich wymaga wielu specjalistycznych produktów, które mogą Państwo nabyć w naszym sklepie. Izolatory, klateczki czy rojołapki są przystosowane do wybranych uli, posiadają różne rozmiary oraz parametry, które zapewnią ich najlepsze wykorzystanie. Zapewniamy Państwu akcesoria i sprzęt, które gwarantują odpowiednie przygotowywanie i przeprowadzenie hodowli matek pszczelich.

Wychów matek pszczelich

Hodowla matek pszczelich to doskonały sposób na to, by w każdej pasiece znalazły się pszczoły o najlepszych walorach użytkowych, które pozwolą na wygodną pracę, wykorzystają wszelkie pożytki i bez problemu utrzymają siłę w sezonie, mało lub najlepiej w ogóle nie chorując. Zaleca się, by wymieniać matkę pszczelą co dwa lata, czyli w języku pszczelarskim co trzeci sezon czerwienia. Najlepszym rozwiązaniem jest ich zakup od sprawdzonych, profesjonalnych hodowców bądź wyhodowanie ich samodzielnie.

Matki pszczele – hodowla we własnej pasiece

Zakup matki pszczelej nie jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Coraz więcej pszczelarzy decyduje się na hodowlę, która jest opłacalna wtedy, gdy posiadamy w pasiece więcej niż 10 uli. Wychów matek pszczelich nie należy do najłatwiejszych zadań, gdyż wymagane są odpowiednie warunki, znajomość metod oraz profesjonalny sprzęt. Jeśli jednak jesteśmy zdecydowani, najpierw musimy wyposażyć się w zestaw do wychowu matek pszczelich lub skompletować cały niezbędny sprzęt do wychowu matek pszczelich. Niezależnie od naszej decyzji, możemy w ten sposób wzmocnić własną hodowlę lub zacząć sprzedawać matki na zewnątrz, zyskując dodatkowe przychody w pasiece.

Niezbędne narzędzia do wychowu matek pszczelich

Jeśli chcemy rozpocząć hodowlę matek pszczelich, konieczne będzie zaopatrzenie się w różne niezbędne akcesoria i narzędzia. Jeśli zamówiliśmy już matkę reprodukcyjną, musimy przygotować rodzinę, najlepiej z odpowiednim wyprzedzeniem. Analizując potrzebne elementy, niezbędne będą ramka gniazdowa, mocowanie uchwytu miseczki matecznikowej, sam uchwyt, miseczka i lokówka z zamknięciem na cały system. Inne akcesoria do wychowu matek pszczelich niezbędne w naszej pasiece to łyżeczki do przekładania larw, klateczki matecznikowe, ramki klateczkowe oraz sprzęt do znakowania matek. Jeśli zdecydujemy się na dystrybucję pszczół, nieocenione będą również klatki wysyłkowe, izolatory oraz uliki weselne i na odkłady.

Jeśli dbają Państwo o swoją hodowlę pszczół, proponujemy zakup matki pszczelej nieunasiennionej, która odpowiada za rozmnażanie i zachowanie całej rodziny pszczelej. Nasze matki reprezentują najwyższą jakość, a każdy pszczelarz, który pragnie zachować rodziny na wysokim poziomie produkcyjnym, musi prowadzić ich planowaną wymianę.

https://lyson.com.pl/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/65707f27d4dbc.jpg
Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.