Kliknij, aby skopiować

W tym dziale przeczytasz ciekawe informacje o pszczołach oraz o naszej firmie. Możesz pobrać wydawany przez nas biuletyn „Kronika Pszczelarska”, instrukcje obsługi produkowanych przez nas urządzeń, nasze katalogi oraz obejrzeć filmy zrealizowane na potrzeby naszego przedsiębiorstwa.

Kilka razy w roku wydajemy katalog naszych produktów oraz sprzętu pszczelarskiego. Kolportowany jest w siedzibie naszej firmy, u dystrybutorów i na targach pszczelarskich. Możesz pobrać go w wersji elektronicznej lub bezpłatnie zamówić wersję drukowaną do domu. W katalogu w przejrzysty sposób prezentujemy nowości, promocje na nasze produkty oraz pozostały asortyment. Przeglądając ofertę, możesz łatwo porównać np. dostępne linie miodarek czy typu uli i wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie.

"Kronika Pszczelarska" to bezpłatny biuletyn liczący około 20 stron wydawany przez naszą firmę dwa razy w roku. Treści dotyczą głównie działalności naszego przedsiębiorstwa – piszemy o wydarzeniach związanych z życiem naszej firmy, opisujemy podróże naszych delegacji, przedstawiając przy okazji koloryt światowego pszczelarstwa. Zamieszczamy też wywiady, reportaże i ciekawostki, jak również... zdradzamy kulisy niektórych naszych projektów. Ponadto w „Kronice Pszczelarskiej” zamieszczamy kalendarium imprez pszczelarskich, zarówno krajowych, jak i światowych, w których bierzemy udział. Dzięki „Kronice Pszczelarskiej” możesz nas lepiej poznać.

Nasza działalność jest międzynarodowa, a nawet można powiedzieć, że międzykontynentalna. Staramy się dotrzeć wszędzie tam, gdzie żyją pszczoły. Nasi partnerzy i klienci mieszkają w różnych zakątkach świata i mówią w innych językach, ale nie odczuwamy tej bariery, ponieważ łączy nas wspólna pasja. Jednak znajomość słownictwa branżowego pozwala na lepsze zrozumienie i pogłębianie wiedzy oraz umożliwia wyszukiwane odpowiednich fraz np. w Internecie. Tutaj możesz zapoznać się z terminami pszczelarskimi przetłumaczonymi na języki obce. Wiemy, że próżno ich szukać w słownikach, dlatego stworzyliśmy taką zakładkę na naszej stronie. Teraz Twoje hobby również nie musi znać granic.

Łysoń TV to cykl filmów dostępnych na kanale YouTube prezentujących firmę oraz produkty, takie jak linie miodarek, ule styropianowe, wagę pasieczną czy odzież pszczelarską. To, czego nie widać na zdjęciach, w bardziej przystępny sposób można dostrzec na filmach z lektorem. Tutaj dokładniej można obejrzeć np. z pracę miodarki czy wiosenny przegląd rodzin pszczelich w ulu styropianowym. Ponadto realizujemy cykl filmów pt. „Pszczelarz Nowicjusz” adresowany do adeptów pszczelarstwa.

Instrukcja obsługi jest najważniejszym źródłem informacji o prawidłowym użytkowaniu urządzenia. Choć dołączana jest do zakupionego przez Ciebie sprzętu, to w tym miejscu możesz ją pobrać i wydrukować, kiedy tylko potrzebujesz. Pamiętaj też, że jeśli masz jakiś problem z użytkowaniem urządzenia naszej produkcji, zawsze możesz się do nas zwrócić po pomoc.

Język „pszczelarski” wydaje się skomplikowany, a słowa używane w branży niezrozumiałe nawet w rodzimym języku. Czym się różni pakiet od odkładu i co to jest węza czy krata odgrodowa to tylko przykłady trudności, jakie napotka adept pszczelarstwa. Wszystko wyda Ci się bardziej zrozumiałe, jeśli zapoznasz się z terminami pszczelarskimi. Zebraliśmy najczęściej używane pojęcia i zwroty, które mogą przysporzyć Ci problemu na początku Twojej drogi pszczelarskiej. Życzymy przyjemniej lektury!

Zapytacie czy pszczelarstwo jako nauka posiada własne materiały źródłowe i teoretyczne. Oczywiście, że tak! To właśnie literatura fachowa podana w przystępnej i profesjonalnej formie, daje nowym pokoleniom pszczelarzy, możliwość dogłębnego zapoznania się z zagadnieniem. Cieszy nas fakt dużej popularności, proponowanych przez nas pozycji książkowych. Doniosłą kwestią jest funkcjonowanie pasieki oraz wiedza nt. roślin miododajnych wspomagających wydajność pszczelich rodzin. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z głównymi, proponowanymi przez nas pozycjami książkowymi - a są nimi: „365 Faktów o Pszczołach” autorstwa Martyny Walerowicz oraz „Rośliny pożytkowe” autorstwa Anety Sulborskiej.

Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.