Podkarmiaczki


Wysokiej jakości podkarmiaczki do uli styropianowych

Podkarmiaczki do uli styropianowych to niezbędne akcesoria bartnika, który planuje okresowe dokarmianie rodzin pszczelich mające wspomóc ich rozwój, ułatwić przetrwanie zimy czy ułatwić robienie odkładów.  Oferujemy wysokiej jakości, trwałe i lekkie podkarmiaczki korpusowe oraz inne modele, które różnią się wielkością, miejscem umieszczenia i co za tym idzie przeznaczeniem. Podkarmiaczki dla pszczół wewnętrzne sprawdzą się praktycznie w ciągu całego roku. Każda z nich jest dedykowana do innego rodzaju ula, dlatego należy dopasować ją do modeli posiadanych w swojej pasiece. 

Ule styropianowe zyskały na popularności dzięki swojej lekkości, łatwości w czyszczeniu i schludnemu wyglądowi – podkarmiaczka powałkowa będzie jego doskonałym uzupełnieniem. 

Funkcjonalne powałko-podkarmiaczki i modele korpusowe

Podkarmiaczki powałkowe i korpusowe powinny być przede wszystkim praktyczne i funkcjonalne, by umożliwić podawanie pszczołom pokarmu w ulach. Wysokiej jakości produkty umożliwiają napełnienie ich pokarmem bez otwierania gniazda. Podkarmianie przynosi najlepsze efekty wtedy, by jest wykonane w optymalnych terminach, z odpowiednio dobranymi pokarmami i w warunkach zapewniających maksymalne wykorzystanie przy najmniejszym zużyciu energii pszczół. Podkarmiaczka będzie niezbędna także w razie pogorszenia się warunków pogodowych, gdy niemożliwe jest naturalne karmienie pszczół. 

Podkarmiaczka korpusowa i powałkowa

Podkarmiaczki powałkowe służą głównie do podawania mniejszych porcji syropu. Są umieszczane na powałce ula wielokorpusowego. Na czym polega ich działanie? Pszczoły wchodzą do podkarmiaczki przez otwór dolny i pobierają syrop cukrowy osłonięty kołpakiem. Jeśli chcemy podać mniejszą ilość pokarmu płynnego możemy wykorzystać małą podkarmiaczkę. W naszej ofercie każdy bartnik znajdzie nawet podkarmiaczki dedykowane do ulików weselnych ze styropianu.

Podkarmiaczki korpusowe są chętnie stosowane do uzupełniania zapasów zimowych. Wyróżniają się zintegrowanym elementem z utwardzonego styropianu. W jaki sposób działa podkarmiaczka wielkopolska korpusowa? Pszczoły wchodzą do niej żeby pobrać pokarm przez otwór w dolnej części. Przemieszczają się do miejsca z syropem cukrowym i wracają z nim do gniazda.

Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.

Używamy ciasteczek, dzięki którym strona działa poprawnie.