Izolatory matki pszczelej

Pokazano 1-30 z 30 pozycji

Izolator matki pszczelej

Oferujemy wysokiej jakości izolatory dla matek pszczelich, które będą niezastąpione w wielu pasiekach. W naszym asortymencie można znaleźć produkty o różnorodnym rozmiarze dostosowane do poszczególnych typów ula, dlatego należy zawsze sprawdzić ich parametry i wymiary. Izolator dla matki pszczelej może być wykonany z drewna z metalową siatką bądź w całości metalowi. W naszym asortymencie bez problemu znajdą Państwo również specjalne pokrywy. Metoda izolatorowa jest bardzo skuteczna w wielu pasiekach, a stosując nasze izolatory, będą mieli państwo pewność pełnego bezpieczeństwa owadów.

Izolator jednoramkowy lub wieloramkowy

Izolator wielkopolski oraz inne mogą pomieścić jedną lub wiele ramek, umożliwiając skuteczne oddzielenie matki pszczelej od reszty rodziny. Izolatory doskonale zabezpieczają przed wydostaniem się z niej matki dzięki specjalnej wielkości otworom, które nie stanowią natomiast przeszkody dla zwykłych robotnic. Dzięki temu zaoszczędzimy znaczną ilość czasu i wysiłku.

Izolator 3-ramkowy jest idealny do przywrócenia w rodzinie nastroju roboczego. Należy wtedy wycofać z ula ramki z czerwiem, wkładając na ich miejsce ramki z węzą. Przy okazji powinniśmy umieścić w nim matkę pszczelą. Wykonując tego typu czynności, ograniczymy matkę w czerwieniu zwalniając pszczoły do wykonywania zbioru nektaru, co przyniesie wymierne skutki w czasie naszego miodobrania. Po wylęgnięciu się czerwia, możemy wycofać ramki z izolatora i umieścić je w zbiorczym ulu, tworząc nową rodzinę pszczelą. Należy jedynie pamiętać o podaniu matki pszczelej.

Izolator jednoramkowy świetnie posłuży do poddawania nowej matki do ula, którą oddzielimy bądź zakupimy. Jeśli chcemy oznakować matkę, również możemy wykorzystać do tego izolator chmary.

Izolatory i inne niezbędne akcesoria

Asortyment pszczelarski jakim są m.in. izolatory, to nie jedyne przydatne narzędzie w każdej pasiece. Metoda izolatorowa jest chętnie stosowana na niezbyt korzystnych terenach, gdzie pożytki kończą się wraz z początkiem lata, szczególnie w małych pasiekach. Nie ma ona większego sensu na dobrych terenach i w pasiekach towarowych.

Poza samym izolatorem warto wyposażyć się przed rozpoczęciem czynności w puste ramki z węzą, a niekiedy nawet w transportówkę, która ułatwi tworzenie odkładów na sprzedaż bądź do własnego pożytku.

https://lyson.com.pl/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/65707f27d4dbc.jpg
Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.