Dennice

Pokazano 1-42 z 42 pozycji

Dennice do pasieki wysokiej jakości

Oferujemy najwyższej jakości dennice oraz siatki, które są niezbędne w każdej pasiece. W naszej ofercie każdy bartnik znajdzie modele pasujące do najpopularniejszych uli wielokorpusowych malowanych i niemalowanych, modele niskie oraz wysokie. Proponujemy dennice o różnorodnym zastosowaniu, od modeli higienicznych służących do kontroli chorób w ulu, aż po produkty do poławiania pyłku. Zobacz inne elementy uli styropianowych i znajdź najlepszy do własnej pasieki.

Dennica higieniczna do kontroli warrozy

Dennica wielkopolska i inne modele mogą skutecznie zdiagnozować oraz pomóc w usunięciu problemu panującej w ulu warrozy. Mowa głównie o modelach wysokich i niskich, które zamiast podłogi mają siatkę o gęstych oczkach, które uniemożliwiają pszczołom przejście. Oczka nie blokują jednak osobników Varroa destructor i innych zanieczyszczeń, dzięki czemu podnosimy higienę w ulu. Stosując dennicę higieniczną możemy rónież łatwo określić, w jakim stopniu rodzina pszczela jest zaatakowana przez chorobę.
Jak oczyszczać dennicę? Wymiatamy zanieczyszczenia za pomocą miotełki.

Dennica do poławiania pyłku

Dennica plastikowa posłuży do zbierania pyłku, który podniesie zyski z prowadzenia pasieki. Składa się ona z przegrody do strącania pyłku, siatki i szufladki do zbierania produktu pszczelego. Dennice służące do zbierania pyłku są zazwyczaj wysokie, gdyż modele niskie nie zawierają szuflad i są określane zazwyczaj jako higieniczne.
Zobacz nasze podkarmiaczki, które pomogą ci zbudować silną i zdrową rodzinę pszczelą zbierającą znaczne ilości pyłku.

Materiały i odmiany dennic do uli

Dennica dadant, jak i modele przeznaczone do innych uli, jest produkowana z drewna oraz z tworzyw sztucznych. Popularniejsze są zdecydowanie produkty plastikowe, jako bardziej praktyczne i trwałe. Pamiętajmy o tym, że każda dennica posiada określoną wielkość, dlatego należy ją zawsze dobrać do rodzaju posiadanego ula. Korpusy muszą być z nią zgodne, by wszystko mogło spełniać swoje funkcje.

Siatki usprawniające wentylację

Siatka do dennicy jest również sprawdzonym sposobem na poprawę wentylacji ula w zimie, zwiększając szanse na przeżycie pszczół, które mogą się osypać z powodu nadmiaru wilgoci. Siatki są wykonane zazwyczaj z aluminium lub metalu, stanowiąc wytrzymały i trwały element ula. Przydadzą się wtedy, gdy musimy wymienić ją w dennicy lub budujemy ją samodzielnie.

Oferujemy najwyższej jakości dennice oraz siatki, które są niezbędne w każdej pasiece. W naszej ofercie każdy bartnik znajdzie modele pasujące do najpopularniejszych uli wielokorpusowych malowanych i niemalowanych, modele niskie oraz wysokie. Proponujemy dennice o różnorodnym zastosowaniu, od modeli higienicznych służących do kontroli chorób w ulu, aż po produkty do poławiania pyłku. Zobacz inne elementy uli styropianowych i znajdź najlepszy do własnej pasieki. Dennica wielkopolska i inne modele mogą skutecznie zdiagnozować oraz pomóc w usunięciu problemu panującej w ulu warrozy. Mowa głównie o modelach wysokich i niskich, które zamiast podłogi mają siatkę o gęstych oczkach, które uniemożliwiają pszczołom przejście. Oczka nie blokują jednak osobników Varroa destructor i innych zanieczyszczeń, dzięki czemu podnosimy higienę w ulu. Stosując dennicę higieniczną możemy również łatwo określić, w jakim stopniu rodzina pszczela jest zaatakowana przez chorobę. Jak oczyszczać dennicę? Wymiatamy zanieczyszczenia za pomocą miotełki. Dennica plastikowa posłuży do zbierania pyłku, który podniesie zyski z prowadzenia pasieki. Składa się ona z przegrody do strącania pyłku, siatki i szufladki do zbierania produktu pszczelego. Dennice służące do zbierania pyłku są zazwyczaj wysokie, gdyż modele niskie nie zawierają szuflad i są określane zazwyczaj jako higieniczne. Zobacz nasze podkarmiaczki, które pomogą ci zbudować silną i zdrową rodzinę pszczelą zbierającą znaczne ilości pyłku. Dennica Dadant, jak i modele przeznaczone do innych uli, jest produkowana z drewna oraz z tworzyw sztucznych. Popularniejsze są zdecydowanie produkty plastikowe, jako bardziej praktyczne i trwałe. Pamiętajmy o tym, że każda dennica posiada określoną wielkość, dlatego należy ją zawsze dobrać do rodzaju posiadanego ula. Korpusy muszą być z nią zgodne, by wszystko mogło spełniać swoje funkcje. Siatka do dennicy jest również sprawdzonym sposobem na poprawę wentylacji ula w zimie, zwiększając szanse na przeżycie pszczół, które mogą się osypać z powodu nadmiaru wilgoci. Siatki są wykonane zazwyczaj z aluminium lub metalu, stanowiąc wytrzymały i trwały element ula. Przydadzą się wtedy, gdy musimy wymienić ją w dennicy lub budujemy ją samodzielnie.

Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.