Dadant

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

W naszej ofercie każdy bartnik, niezależnie od skali doświadczenia czy wielkości swojej pasieki, znajdzie ule styropianowe, dzięki którym będzie mógł rozwijać swoją pasję czy zawód. Jednym z najpopularniejszych typów ula w Polsce jest ul dadant, mający wiele zwolenników. Proponujemy ule malowane oraz niemalowane w różnych wersjach, by każdy pszczelarz znalazł odpowiedni produkt dla siebie.

Charakterystyka ula dadant

Ule dadanta wyróżniają się jednym pomieszczeniem gniazdowym, które ułatwia utrzymanie kontroli nad rozwojem rodziny pszczelej. Nie jest to jedyne udogodnienie, gdyż posiadają one także osobne plastry ułatwiające pracę bartnika.

Ule dadant są funkcjonalne oraz praktyczne. Należy jednak pamiętać o tym, że używa się w nich dwóch typów ramek – do komory gniazdowej oraz magazynu plastrów. Pomimo tego pszczelarze wybierają je ze względu na łatwość obsługi oraz łatwą zimowlę pszczół, które są bezpieczne ze względu na dużą powierzchnię plastrów.

Ul styropianowy dadant to ul o ramce szeroko-niskiej o rozmiarze 435x300 mm oraz w wersji nadstawkowej 435x145 mm. 

Ule dadant i niezbędne akcesoria w sklepie Łysoń

W naszej bogatej ofercie znajdą Państwo nie tylko ule dadant, ale również przydatne akcesoria pszczelarskie, które umożliwią sprawną pracę w ulu. Odzież pszczelarska będzie niezastąpiona w czasie wielu działań związanych z owadami, a nowoczesne miodarki pozwolą na efektywne odwirowanie ramek. W naszej ofercie każdy pszczelarz znajdzie urządzenia, akcesoria oraz sprzęt, który ułatwi jego codzienną pracę.

Jeśli chcesz rozwijać swoją pasję oraz prowadzić wysokojakościowe gospodarstwo pasieczne, postaw na ule styropianowe produkowane przez Firmę LYSON. Ule styropianowe Dadant to jedne z bardziej popularnych modeli. Dostępne są w wersjach malowanych i niemalowanych. Charakterystyczną cechą uli Dadant jest jedno pomieszczenie gniazdowe – ułatwia ono utrzymanie kontroli nad rozwojem rodziny pszczelej. Posiadają one również osobne plastry ułatwiające pracę pszczelarza. Są to praktyczne i funkcjonalne rozwiązania pasieczne. Używa się w nich dwóch typów ramek: inna do magazynu plastrów oraz inna do komory gniazdowej. Pszczelarze wybierają ten typ uli zważywszy na duża powierzchnię miodowych plastrów.

Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.