Kategorie

Koszyk 0 Produkt Produkty (pusty)    

Brak produktów

Do ustalenia Wysyłka
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie
Promocja na Ule styropianowe 10+1

Obróbka miodu 
Jest 87 produktów.

Podkategorie

 • Dozowanie miodu

  Dozowniki i pompy oferowane przez nasz sklep to urządzenia wielofunkcyjne, przeznaczone do dozowania, pompowania czy kremowania miodu. Są niezawodne, wykonane z najwyższej jakości materiałów, przeznaczone do profesjonalnego użytku bartniczego. Urządzenia są nowoczesne, sterowane komputerowe - ale łatwe w obsłudze i wydajne. W naszym asortymencie można również nabyć przewody do pomp.

 • Kremowanie miodu

  Miód ulega naturalnemu procesowi krystalizacji. Aby uzyskać delikatną konsystencję, niezbędne jest przeprowadzenie procesu kremowania miodu. W ten sposób uzyskamy delikatną strukturę wyrobu, a miód nie straci swoich cennych właściwości odżywczych. W szerokim asortymencie naszych produktów godne polecenia są urządzenia do kremowania miodu oraz urządzenia do rozpuszczania miodu. Z ich pomocą skrystalizowany miód osiągnie konsystencję, która pozwala na łatwe rozsmarowywanie.

  Urządzenia do kremowania miodu

  Oferowane przez nas kremownice do miodu różnią się między sobą pojemnością oraz mocą, dzięki czemu każdy pszczelarz może wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie dla siebie. Kremowanie miodu za pomocą tego typu urządzeń jest procesem niezwykle prostym. Polega on na zaszczepieniu miodu płynnego miodem skrystalizowanym i ścieraniu się kryształków miodu przy małej prędkości obrotowej. W naszym asortymencie dostępne są zarówno małe kremownice do miodu o pojemności 50 l, a także duże urządzenia do kremowania miodu 600 L

 • Przepompowywanie i kremowanie miodu
 • Dekrystalizacja miodu

  Dekrystalizatory do miodu w sklepie Łysoń

  W naszej ofercie każdy bartnik znajdzie profesjonalny sprzęt przeznaczony do dekrystalizacji miodu. Pomimo tego, że krystalizacja jest naturalnym procesem, może ulec odwróceniu, dzięki czemu miód powróci do swojej płynnej postaci. Sam proces dekrystalizacji może jednak wpłynąć na późniejszą jakość miodu, dlatego należy wybrać wysokiej jakości sprzęt, bezpieczny dla produktu pszczelego. Wśród naszego asortymentu proponujemy spirale, komory do dekrystalizacji, jak i urządzenia przeznaczone do dalszych etapów, takie jak odstojnik nierdzewny o różnej pojemności. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych produktów. 

  Krystalizacja i dekrystalizacja miodu

  Krystalizacja jest zjawiskiem naturalnym, które zachodzi w każdym naturalnym miodzie, zależnie od pożytku z jakiego został wyprodukowany i stopnia dojrzałości. Pomimo tego, że nie zmienia ona właściwości odżywczych, to konsumenci często wolą płynną formę nazywaną patoką, zamiast skrystalizowanego krupca. Z tego powodu często stosuje się proces dekrystalizacji miodu, popularny przy konfekcjonowaniu go z opakowań zbiorczych. Produkt pszczeli podgrzany do temperatury ok. 50 stopni C maksymalnie przez 2 doby wraca do pierwotnej formy. Ważne jest to, by używać profesjonalnych urządzeń takich jak dekrystalizatory do miodu, gdyż w przypadku niewłaściwie przeprowadzonych procesów, znacznie maleje zawartość enzymów i następuje denaturacja białka. 

  Wybierz najlepszy dekrystalizator do miodu

  Produkty oferowane w naszym sklepie są wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów, takich jak stal nierdzewna czy kwasoodporna, które gwarantują długotrwałe użytkowanie ich w pracowniach pszczelarskich. Do wyboru mamy całe podgrzewacze korpusów, spirale dekrystalizacyjne czy komory o różnorodnej pojemności. Każde z urządzeń warto dobrać do własnych potrzeb oraz wielkości pasieki i jej przeznaczenia. Pogrzewacz korpusów znajdzie wszechstronne zastosowanie w każdej pasiece, a spirala jest wkładana do pojemnika, w którym następuje proces dekrystalizacji w zakresie 1-96 godzin. Każde z naszych urządzeń posiada szereg funkcji, które docenią profesjonalni pszczelarze – od płynnej regulacji temperatury, przez ciekłokrystaliczne wyświetlacze, aż po zabezpieczenia przed przegrzaniem miodu. 

 • Osuszanie miodu
 • Filtrowanie miodu
 • Akcesoria
na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 87 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 87 elementów