Nasiona roślin miododajnych

Pokazano 1-22 z 22 pozycji

Nasiona roślin miododajnych

Rośliny miododajne są jednym ze źródeł surowca na miód i pokarm dla pszczół. Niestety nie wszędzie owady mają szansę na zebranie wystarczających ilości pożywienia, bądź często występują okresy bezpożytkowe. Bioróżnorodność gatunkowa zanika przez działalność człowieka, zmniejszając zbiory miodu, a przez pestycydy giną nawet całe pszczele rodziny. W takiej sytuacji warto wziąć sprawę w swoje ręce i samodzielnie zasiać rośliny miododajne, poszerzając swoją ofertę miodów. Proponujemy wysokiej jakości nasiona roślin miododajnych, w opakowaniach o różnej wielkości, by łatwiej dopasować je do swoich potrzeb. Rośliny można zasiać w przydomowym ogrodzie, na działce, dając pszczołom szansę na zwiększenie ilości pokarmu i jego różnorodności bądź wydzielić większy areał ziemi, umożliwiając lepsze zbiory miodu w kolejnych sezonach.

Rośliny miododajne – nasiona najwyższej jakości

W naszej ofercie znajdziesz nasiona miododajne roślin jednorocznych i wieloletnich. Każda z nich może być trudna lub łatwa w uprawie – dlatego dopasuj ich wybór do umiejętności i czasu, jaki chcesz przeznaczyć. Wybór nasion roślin miododajnych powinien być także podyktowany rodzajem miodu, jaki chcesz uzyskać – w końcu każdy z nich ma odmienny smak i właściwości. Jedne z najbardziej wydajnych są facelia błękitna, chaber bławatek i lebiodka pospolita. Natomiast łatwe w uprawie będą wrzos, lawenda, macierzanka czy kocimiętka, które zapewnią pszczołom zbiory nawet do późnej jesieni. Nasiona powinny być wysiane w marcu oraz w kwietniu, w zależności od warunków pogodowych.

Nasiona miododajne

Rośliny miododajne są nazywane także pszczelarskimi – dzięki miododajnym kwiatom zapewniają atrakcyjny wygląd i woń, przyciągając do siebie owady. Wyróżniają się długim okresem kwitnienia, dzięki czemu doskonale wyglądają w każdym ogrodzie. Rośliny te mają wiele prozdrowotnych i odżywczych właściwości, dlatego można je także stosować do tworzenia naturalnych preparatów.

https://lyson.com.pl/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/65707f27d4dbc.jpg
Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.