Sita do miodu

Pokazano 1-24 z 24 pozycji

Profesjonalne sita pszczelarskie do miodu

Oferujemy profesjonalne sita do miodu, dzięki którym każdy bartnik oczyści mechanicznie produkt pszczeli z resztek wosku i innych zanieczyszczeń podczas zlewania go do pojemników. Są to produkty dedykowane zarówno do pasiek amatorskich, jak i profesjonalnych. W naszej ofercie znajdziesz sita do odstojników o różnorodnej pojemności, jak i sita plastikowe cylindryczne, sita stożkowe do beczek, modele o standardowym kształcie i pojedyncze lub podwójne wypukłe. Różnią się one materiałem wykonania, rozmiarami, konstrukcją oraz przeznaczeniem, by każdy pszczelarz mógł wybrać produkt odpowiadający jego potrzebom i budżetowi. Zobacz, co przygotowaliśmy dla ciebie i dobierz inne niezbędne akcesoria do prowadzenia pasieki takie jak podkurzacze i zmiotki pszczelarskie.

Sita pszczelarskie wykonane z różnorodnych materiałów

Najprostsze sito pszczelarskie może być wykonane z gęstej nylonowej siatki, dzięki czemu ze względu na gęstość oplotu doskonale sprawdzi się podczas odcedzania w przydomowej pasiece. W naszej ofercie każdy pszczelarz znajdzie także metalowe i nierdzewne produkty. Pierwsze z nich są wytwarzane ze stali ocynkowanej, dzięki czemu są nieco bardziej przystępne cenowo, a sito do miodu nierdzewne zapewni największą trwałość i jakość. Niektóre modele są przeznaczone do odstojników, jako niezbędne elementy podczas przelewania miodu.

Praktyczne sito do czyszczenia miodu

Podwójne sita pszczelarskie zapewniają jeszcze dokładniejsze mechaniczne czyszczenie miodów – jedne z sit wyróżnia się mniejszymi oczkami w siatce, która zatrzymuje najdrobniejsze zanieczyszczenia, a drugie pozwala na pozostanie na sicie większych zabrudzeń. Jeśli chcemy odcedzać miód wprost do beczki lub innego pojemnika, praktyczne będzie sito stożkowe do miodu, które należy dopasować do rozmiaru otworu, by oczyścić miód z wszelkich zanieczyszczeń. Jest ono często wykorzystywane przez pszczelarzy do ostatniego etapu cedzenia, by usunąć najdrobniejsze zanieczyszczenia. Sito do odcedzania miodu może być także wypukłe lub płaskie – model wypukły jednocześnie pomieści większą ilość produktu pszczelego.

Do sita niezbędne będą także odstojniki lub wiadra nierdzewne, które można wykorzystać do wielu funkcji, a także odsklepiacze, niezbędne w procesie miodobrania.

https://lyson.com.pl/modules/iqithtmlandbanners/uploads/images/65707f27d4dbc.jpg
Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.