Wielkopolski- 10 ramkowy

Pokazano 1-20 z 20 pozycji

Ul wielkopolski jest jednym z najpopularniejszych rodzajów ula, który można spotkać w wieku mniejszych i średniej wielkości pasiekach. Bartnicy cenią go za to, że jest dobrze zaizolowany od góry oraz od strony ścian i dennicy, gwarantując rodzinom pszczelim idealne warunki do rozwoju. Ule wielkopolskie styropianowe są doskonałe do rozbudowy i sprawdzą się nawet w pasiekach wędrownych. Można je poszerzać poprzez dokładanie kolejnych ramek bądź powiększać poprzez dokładanie kolejnych kondygnacji, tworząc pasiekę odpowiadającą naszym potrzebom.

Budowa ula wielkopolskiego

Ule wielkopolskie poliuretanowe składają się z kilku ważnych elementów, które razem tworzą całość dbającą o prawidłowy rozwój pszczół. W ich skład wchodzą:

  • dennica wysoka z szufladą,
  • korpus – pojedynczy lub w liczbie mnogiej, umieszcza się w nim ramki o wymiarach 360x260 mm,
  • nadstawka – z ramkami o wymiarach 360x130 mm,
  • powałka – służy do zbioru propolisu oraz karmienia słoikowego,
  • daszek wysoki,
  • podkarmiaczka górna – przydatna, jeśli pszczoły mają być karmione syropami.

Niewielka masa i gabaryty ula wielkopolskiego

Ul poliuretanowy wielkopolski charakteryzuje się niewielkimi gabarytami i masą w porównaniu z modelami wykonywanymi z drewna. Dzięki temu jest on wysoko ceniony w pasiekach stacjonarnych, w tym amatorskich. Ul styropianowy jest także bardzo łatwy w odkażaniu, trwały i estetycznie wykończony, dzięki czemu świetnie wpasuje się w naturalne otoczenie twojego ogrodu czy większej pasieki.

Duża termoizolacyjność stanowi gwarancję doskonałych warunków cieplnych, które mają korzystny wpływ na szybki rozwój wiosenny rodziny pszczelej. Ule styropianowe wielkopolskie są także często wyposażone w wiele dodatkowych elementów, które ułatwiają wykonywanie prac bartnika. Dzięki nim można uzyskać np. ceniony pyłek pszczeli.

Mnogość zalet ula wielkopolskiego

Ul wielkopolski ze styropianu jest przede wszystkim odporny na wilgoć i bardzo lekki, ułatwiając prace związane z miodobraniem czy podkarmianiem. Pszczelarz nie będzie musiał martwić się konserwacją ula tak jak dzieje się w przypadku produktów drewnianych, gdyż jest on odporny na czynniki atmosferyczne i wytrzymały. Co istotne, ule poliuretanowe są także ekologiczne i wysoce kompatybilne. Bez problemu dokupisz do nich ramki oraz inne akcesoria pszczelarskie.

Ul styropianowy wielkopolski łączy w sobie niewielkie gabaryty i masę, tym samym wyróżnia się na tle uli o konstrukcji drewnianej. Jest on wysoce ceniony w stacjonarnych pasiekach, tych amatorskich ale także w pełni profesjonalnych. Jest bardzo łatwy w jego odkażaniu. Uwagę zwraca estetyka jego wykonania oraz duża trwałość materiału, z którego został wyprodukowany. Doskonale odpowie na zapotrzebowanie każdego pszczelarza. Ule styropianowe zapewniają wysoką termoizolacyjność oraz mają wpływ na wiosenny rozwój rodziny pszczelej. Jeśli chcesz postawić na sprawdzone i pewne produkty – wybierz ule styropianowe Firmy LYSON.

FAQ

Jaki ul wielkopolski wybrać: 10-ramkowy czy 12-ramkowy?

Wybór między ulem wielkopolskim 10-ramkowym a 12-ramkowym zależy od kilku czynników, takich jak:

Zalety ula wielkopolskiego 12-ramkowego:

  • Większa przestrzeń gniazdowa: Może to pomóc w eliminacji nastroju rojowego w sezonie, zapewniając więcej miejsca dla rozwoju rodziny pszczelej.
  • Potencjalnie wyższe zbiory miodu: Większa przestrzeń na składowanie miodu może prowadzić do wyższych zbiorów, szczególnie w przypadku obfitych pożytków.
  • Łatwiejsza wymiana ramek: Szerokość gniazda ułatwia wymianę ramek bez konieczności wyjmowania wszystkich.

Zalety ula wielkopolskiego 10-ramkowego:

  • Łatwiejszy do ogrzania i zagospodarowania przez słabe rodziny pszczele: Mniejsza przestrzeń gniazdowa wymaga mniej wysiłku od słabszych rodzin pszczelich.
  • Lżejszy i łatwiejszy w transporcie: Może być istotne dla pszczelarzy wędrownych.
  • Prostsza obsługa: Może być dobrym wyborem dla początkujących pszczelarzy.

1
Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.