• Oferta dotacyjna
Refraktometr cyfrowy
Refraktometr cyfrowy
Refraktometr cyfrowy
Refraktometr cyfrowy
Refraktometr cyfrowy
Refraktometr cyfrowy
Refraktometr cyfrowy
Refraktometr cyfrowy
Refraktometr cyfrowy
Refraktometr cyfrowy
Refraktometr cyfrowy
Refraktometr cyfrowy

Refraktometr cyfrowy

Refraktometr cyfrowy jest specjalistycznym narzędziem, które służy do pomiaru zawartości wody w miodzie. Pozwala pszczelarzom na szybkie i precyzyjne odczytywanie parametrów miodu, takich jak skala Brix (zawartość rozpuszczonych cukrów) oraz skala SG (gęstość względna). Dzięki temu narzędziu pszczelarze mogą ocenić jakość i dojrzałość miodu, a także monitorować zawartość wody różnych etapach produkcji. 

107920
799,00 zł
Brutto
649,59 zł netto

 
Oferta Dotacyjna

Jeżeli ubiegasz się o dotację/refundację, pamiętaj, że wszelkie płatności za zakupy (koszty podstawowe) oraz wydatki stanowiące koszty dodatkowe, wynikające z realizacji umowy o przyznaniu pomocy, dokonywane muszą być w formie bezgotówkowej (przelew bankowy, przekaz pocztowy, płatność kartą płatniczą, itp.). W ramach interwencji I.6.1-I.6.7, o których mowa w przedmiotowym Regulaminie.

Masz dodatkowe pytania w sprawie dotacji, zadzwoń na infolinię nr tel 33 875 99 40.


Refraktometr cyfrowy jest wyposażony w płytę pomiarową, na którą nanosi się niewielką ilość miodu przy użyciu dołączonej pipety. Następnie, poprzez naciśnięcie przycisku odczytu, refraktometr wykonuje pomiar i wyświetla wynik na cyfrowym wyświetlaczu. Przez to szybkie i proste działanie, pszczelarze mogą błyskawicznie sprawdzić zawartość cukrów w swoim miodzie, co jest ważne dla kontroli jakości. 

Dzięki naszemu refraktometrowi cyfrowemu, pszczelarze mogą mierzyć zawartość wody w miodzie wykorzystując skalę Brix, która waha się od 0 do 50%, oraz skalę SG (gęstość względna), która mieści się w zakresie od 1.000 do 1.130. Dzięki temu nasz refraktometr nadaje się do pomiarów w przypadku różnych rodzajów miodów. 

Do pobrania próbki miodu, wystarczy użyć dołączonej pipety i nanieść na płytę pomiarową refraktometru zaledwie 0,2-0,3 ml miodu. Następnie wystarczy nacisnąć przycisk odczytu, a w ciągu kilku sekund zostanie wyświetlony wynik na wybraną skalę. Refraktometr jest wyposażony w funkcję kompensacji temperatury, co oznacza, że może być używany w szerokim zakresie temperatur od 0°C do 40°C, co jest istotne na różnych etapach prac pszczelarskich. 

W zestawie znajdują się: 

 • 1x ATC Refraktometr cyfrowy 
 • 1x mały śrubokręt 
 • 1x pokrowiec ochronny 
 • 1x instrukcja obsługi  
 • Wymiary: 12,1 x 5,8 x 2,5 cm 
 • Waga: 320g 
Termin realizacji zamówień
 • Wysyłka zamówienia do 5 dni roboczych pozostałe produkty
 • Termin realizacji sprzętu zlecanego do produkcji np. miodarki, odstojniki, kremownice, stoły do odsklepiania itp.), w celu ustalenia terminu realizacji prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: 33 875-99-40
  *Wysyłka paletowa realizowana jest do 5 dni roboczych
 • *Opcja ekspresowa dostawa jest dodatkowo płatna, dostępna jest tylko do wybranych produktów. Szczegóły sprawdź w regulaminie
Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.