Ramka sekcyjna gniazdowa 6 sztuk
Ramka sekcyjna gniazdowa 6 sztuk
Ramka sekcyjna gniazdowa 6 sztuk
Ramka sekcyjna gniazdowa 6 sztuk
Ramka sekcyjna gniazdowa 6 sztuk
Ramka sekcyjna gniazdowa 6 sztuk

Ramka sekcyjna gniazdowa 6 sztuk

Ramka sekcyjna to specjalne akcesorium używane w pszczelarstwie, które ma na celu umożliwienie pszczołom budowy plastra zgodnie z określonymi wymaganiami. Jest to szczególnie przydatne w produkcji miodu oraz prezentacji wizualnej plastrów na konkursach lub wystawach pszczelarskich. Dodatkowo, miód sekcyjny, podawany w zasklepionych plastrach, osiąga wyższą cenę niż tradycyjnie rozlewany miód w słoikach.

RMS_1
21,90 zł
Brutto
17,80 zł netto

 

Najlepsze miody to te, które są najmniej przelewane.

Charakteryzują się one doskonałym smakiem, a żucie wosku, z którego nie zostały do końca oczyszczone plastry, wpływa korzystnie na zdrowie jamy ustnej oraz dziąseł. Zestaw ramki sekcyjnej składa się z sześciu mini ramek. Można je umieścić w ramce wielkopolskiej, a trzy z nich zmieszczą się w ramce wielkopolskiej o połowie wielkości. 

W przeciwieństwie do standardowych ramek, ramki sekcyjne mają specjalne przegrody. Te przegrody pozwalają pszczołom na budowanie plastra w odpowiednich rozmiarach i formie.

Głównym zastosowaniem ramki sekcyjnej jest kontrola rozmiaru plastrów, zwłaszcza w przypadku produkcji miodu. Wielkość komórek plastra ma znaczenie dla produkcji i jakości miodu, dlatego pszczelarze mogą dostosować wymiary przegród w ramce sekcyjnej, aby uzyskać pożądane rozmiary komórek. Może to mieć wpływ na szybkość wypełniania plastra miodem oraz jego wygląd i strukturę.

LYSON

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Termin realizacji zamówień
  • Wysyłka zamówienia do 5 dni roboczych pozostałe produkty
  • Termin realizacji sprzętu zlecanego do produkcji np. miodarki, odstojniki, kremownice, stoły do odsklepiania itp.), w celu ustalenia terminu realizacji prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: 33 875-99-40
    *Wysyłka paletowa realizowana jest do 5 dni roboczych
  • *Opcja ekspresowa dostawa jest dodatkowo płatna, dostępna jest tylko do wybranych produktów. Szczegóły sprawdź w regulaminie
Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.