Urządzenie do kremowania miodu 50 l / ~70 kg, 3x400V, sterownik C-01 - CLASSIC
Urządzenie przeznaczone jest do przeprowadzenia procesu kremowania miodu.
Jeżeli ubiegasz się o dotację/refundację, pamiętaj, że wszelkie płatności za zakupy (koszty podstawowe) oraz wydatki stanowiące koszty dodatkowe, wynikające z realizacji umowy o przyznaniu pomocy, dokonywane muszą być w formie bezgotówkowej (przelew bankowy, przekaz pocztowy, płatność kartą płatniczą, itp.). W ramach interwencji I.6.1-I.6.7, o których mowa w przedmiotowym Regulaminie.
Masz dodatkowe pytania w sprawie dotacji, zadzwoń na infolinię nr tel 33 875 99 40.
Zalety urządzenia do kremowania miodu:
- specjalna konstrukcja mieszadła, które bardzo dobrze rozciera kryształki
- zbiornik z nierdzewnej blachy kwasoodpornej
- przezroczysta pokrywa z uchwytem
- uchwyty do przenoszenia urządzenia
- mieszadło ze stali nierdzewnej kwasoodpornej
- zawór spustowy
- automatyczne sterowanie
- płynna regulacja prędkości obrotów
- 2 tryby pracy (24 i 48-godzinny)
- nie wymaga ciągłej obecności pszczelarza
- automatyczne wyłączanie kremownicy w przypadku podniesienia pokrywy podczas pracy urządzenia
- produkt polski
Proces kremowania powinien przebiegać w powtarzalnych cyklach
» praca mieszadła - 15 min
» postój mieszadła 1 h.
Prawidłowo skremowany miód posiada konsystencję zbliżoną do masła.
Kremowanie miodu - po co?
Świeży miód jest gęsty i przeźroczysty. Po pewnym czasie ulega naturalnej krystalizacji. Właściwa temperatura krystalizacji to 16-18℃. W wyższych temperaturach proces krystalizacji zachodzi wolniej a kryształki osiągają większe rozmiary.
Podgrzanie miodu do temperatury 40℃, i utrzymywanie jej przez kilka dób, powoduje przejście miodu ze stanu skrystalizowanego (krupiec) do płynnego (patoka).
Urządzenie do kremowania posiada specjalne mechaniczne mieszadło, które pozwala na przeprowadzenie procesu rekrystalizacji, po którym miód uzyska konsystencję idealną "do smarowania", podobną do kremów czekoladowych dla dzieci. Proces ten polega na cyklicznym napowietrzaniu i intensywnym mieszaniu miodu przez kilka dób, aż do osiągnięcia odpowiedniej konsystencji. Napowietrzanie następuje podczas mieszania.
Mieszanie przeprowadza się kilkukrotnie w ciągu doby przez okres około 10-15 minut.Można na przykład na początku dodawać miód skrystalizowany do patoki. "Kremowanie" ma na celu wytworzenie wielu drobnych zarodków krystalizacji i niedopuszczenie do rozrostu już istniejących kryształków miodu. Jest to mechaniczne "ucieranie kryształków" miodu. Miód ten przechowywany w stałej temperaturze zachowuje tą konsystencję przez wiele miesięcy.
Miód podczas kremowania jest wielokrotnie mieszany, a ponieważ jest gęstą cieczą, stawia duży opór podczas tego procesu. Dlatego konstrukcja urządzenia do kremowania miodu Łysoń została specjalnie zaprojektowana z wykorzystaniem najlepszych i najbardziej wytrzymałych silników oraz pozostałych elementów konstrukcyjnych.
Aby praca podczas kremowania miodu była jak najbardziej wydajna, opracowano specjalny kształt mieszadła. Przezroczysta pokrywa umożliwia wgląd w pracę urządzenia oraz zabezpiecza miód przed zanieczyszczeniem czy dostępem owadów. Spełnia również wymogi bezpieczeństwa – gdy zostanie uniesiona podczas pracy, to kremownica zostanie wyłączona. Automatyczne sterowanie i możliwość zaprogramowania urządzenia do kremowania miodu w 2 trybach sprawia, że jest ono niemal bezobsługowe i nie wymaga ciągłego nadzoru ze strony pszczelarza. Zawór spustowy ułatwia opróżnienie kremownicy z miodu i przelanie go do opakowań detalicznych. Urządzenie do kremowania miodu wyposażono w uchwyty, dzięki którym łatwiej jest je przenieść.
Technika przygotowania miodów kremowych polega na mechanicznym mieszaniu świeżo pozyskanej patoki („zaszczepionej” odrobiną miodu skrystalizowanego) aż do momentu uzyskania kremowej konsystencji produktu. Cały proces kremowania miodu trwa od kilku dni do nawet kilku tygodni, w zależności od odmiany miodu.
Koszty poniesione za zakup urządzenia do kremowania miodu mogą wydawać się wysokie. Jednak jego zakup możemy potraktować jako inwestycję, która się zwróci. Miód kremowany jest droższy od standardowego tej samej odmiany, więc można go sprzedać z większym zyskiem. Wprowadzenie go do oferty umożliwia dotarcie do nowej grupy klientów, dotychczas niezainteresowanej tradycyjnym krupcem, a wygoda jego stosowania w połączeniu z wartościami odżywczymi i zdrowotnymi, jakie miód zachowuje w procesie kremowania, może być czynnikiem przekonującym do zakupu.
Do urządzeń kremujących polecamy zbiorniki i beczki o dużej pojemności oraz najwyższej jakości materiałach, posiadamy również miodarki radialne, przydatne mogą okazać się także sita.
- Linia produktu
- CLASSIC LINE
- Średnica bębna
- Ø400 mm
- Napęd
- Elektryczny
- Zasilanie
- 400V
- Sterownik
- C-01
- Silnik
- 0,18kW 1400obr/min
- Grubość blachy bębna
- 0,6 mm
- Zawór
- 6/4
- Wysokość bębna
- 420 mm
- Pojemność
- 50 l
- Grubość pokrywy
- 4mm
- Obroty
- 36 obr/min