Kliknij by skopiować

Suszarki do pyłku

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Suszarki firmy Łysoń to połączenie doświadczenia i profesjonalizmu oraz najlepszej ceny. Stworzony w taki sposób, aby zapewnić obróbkę pyłku kwiatowego na najwyższym poziomie, sprzęt pszczelarski Łysoń codziennie zdobywa uznanie pszczelarzy na całym świecie. Nie ważne czy prowadzisz małą pasiekę hobbystyczną czy zbierasz obnóża pszczele na skalę przemysłową. Dzięki bogatej ofercie naszego sklepu internetowego, znajdziesz suszarki do pyłku kwiatowego zarówno na 20 jak i 100 kg produktu. 

Zdrowy pyłek

W ostatnich latach, wzrosła świadomość na temat wpływu spożywania pyłku pszczelego na zdrowie. Dobrze wysuszony i odpowiednio przechowywany pyłek może stanowić bombę witaminową w diecie, dlatego warto wiedzieć, jak go suszyć. Pozyskiwanie pyłku i sprzedaż tego produktu pszczelego staje się coraz bardziej popularne, ze względu na zwiększoną produkcję w rodzinach pszczelich. Wiele pasiek sprzedaje nadmiar pyłku, gdyż pszczoły nie są w stanie pomieścić go w komórkach nektaru. Dzięki specjalnym poławiaczom lub dennicom z poławiaczem pyłku, można pozyskać duże ilości pyłku w ciągu roku.

Jak suszyć pyłek kwiatowy?

Jednak dla początkujących pszczelarzy, suszenie pyłku może stanowić wyzwanie. Podczas suszenia pyłku, ważne jest, aby temperatura nie przekraczała 40 stopni Celsjusza. Suszarki do pyłku lub komory dekrystalizacyjne pozwalają na ustabilizowanie temperatury przez wiele godzin. Proces suszenia powinien trwać około 48 godzin, po czym pyłek należy zamrozić na 3 lub 4 dni. Taki podział procesu pozwala na swobodne odparowanie wody z wewnątrz pyłku pszczeliego. Nie należy przyspieszać suszenia przez zwiększenie temperatury, ponieważ może to zdegradować wartości odżywcze pyłku i spowodować jego zepsucie. Wybór suszarki do pyłku zależy od budżetu pasieki. Istnieją suszarki o różnej ilości szuflad, które umożliwiają jednoczesne suszenie różnych ilości pyłku (od 5 do kilkudziesięciu kg). Każda suszarka do pyłku jest wyposażona w grzałki i wentylatory dostosowane do gabarytów urządzenia i rodzaju pyłku. Choć największą rolę podczas produkcji pyłku kwiatowego odgrywają same pszczoły – to od pszczelarza zależy czy końcowy produkt spełni oczekiwania konsumenta.

Suszarki do pyłku najlepszej jakości

Dlatego podczas obróbki obnóży pyłkowych ważne jest, aby wybierać sprzęt najwyższej jakości. Oferta sprzętu pszczelarskiego firmy Łysoń to nie tylko miodarki, ule i suszarki, ale także profesjonalne wialnie do pyłku kwiatowego cieszące się uznaniem pszczelarzy z całego świata. Odwiedź jeden ze sklepów stacjonarnych Łysoń, bądź złóż zamówienie w sklepie internetowym na www.lyson.com.pl i wyposaż swoja pracownię w profesjonalny sprzęt do obróbki pyłku pszczelego.

FAQ

Jak długo trwa proces suszenia pyłku w suszarkach 4 kg, 30 kg, 60 kg, 100 kg?

Bardzo ciężko jest podać czas konieczny na suszenie. Głównym czynnikiem wpływającym na wysuszenie pyłku jest stopień jego zawilgocenia. W związku z tym należy indywidualnie dobrać parametry do suszenia swojego pyłku.

2
Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.