Gotowe syropy dla pszczół

W poprzednim artykule przedstawione zostały najważniejsze cechy gotowych pokarmów płynnych do karmienia zimowego i stymulacji rozwoju pszczół, które firma Łysoń oferuje polskim pasiecznikom. Zalet ich użycia jest sporo, więc przejdźmy do przeglądu konkretnych produktów.

Apikand Premium syrop

To pokarm, który wybornie sprawdzi się pod koniec lata i wczesną jesienią. Produkt jest gotowym syropem do karmienia zimowego pszczół. Ma do tego celu optymalną recepturę. Zawiera bowiem 40% fruktozy oraz po 30% glukozy i sacharozy. Pamiętając o tym, że owady rozłożą ostatni z wymienionych cukrów na cukry proste, które już zawiera ten produkt, w pożywieniu z którego korzystać będą w okresie zimy i wczesnej wiosny znajdować będą się wyłącznie dwa doskonale przyswajalne przez nie cukry – fruktoza i glukoza. Minimalnie większy udział pierwszego z nich zapewni zapasom płynną formę, przeciwdziałać będzie ich krystalizacji. Właśnie fruktoza i glukoza potrzebne są pszczołom w trakcie zimowli, gdyż dają im czystą energię niezbędna do wygrzania kłębu. Wszelkie dodatki, choć cenne w innych okresach roku, w tym okresie mogą niepotrzebnie obciążać układ pokarmowy pszczół i zwiększać prawdopodobieństwo pojawienia się biegunek w przypadku przeciągającej się bądź niespokojnej zimowli. Apikand Premium syrop jest pokarmem bezpiecznym w stosowaniu we wrześniu i październiku, gdyż nie wywołuje rabunków. Dla pewności jednak tym, jak i innymi płynnymi pokarmami płynnymi lepiej jest karmić pszczoły wieczorem, po ustaniu lotów. Apikand Premium syrop nalewany jest w opakowania po 7 kg, 14 kg, i 25 kg. Ładunki całopaletowe zawierają odpowiednio 120, 33 i 25 takie opakowania, a ich sumaryczna masa wynosi 840 kg, 462 kg i 600 kg.

Apikand syrop zbożowy

Po udanej zimowli pszczelarze podejmują działania zmierzające do przygotowania pszczół do wykorzystania najwcześniejszych pożytków towarowych. Część takich prac wykonywali jeszcze w poprzednim roku. Jednak po głównym oblocie wiosennym znów nadarza się sposobność do decydowania o tym w jakim tempie przebiegał będzie rozwój owadów. Jednym z pomocnych rozwiązań, po które na tym etapie można sięgać, jest Apikand syrop zbożowy. Systematyczne podawanie niewielkich porcji tego produktu w widoczny sposób pobudza pszczoły do rozwoju wiosennego, budowy optymalnej siły i struktury pozwalającej na zgromadzenie satysfakcjonujących ilości miodu. To także produkt po jaki sięgać można w warunkach wystąpienia przerw w taśmie pożytkowej albo w czasie przeciągających się załamań pogody, które uniemożliwiają pszczołom wykonywanie lotów po wziątek. Firma Łysoń oferuje Apikand syrop zbożowy w opakowaniach mogących pomieścić 13 kg pokarmu. Ładunek całopaletowy składa się z 54 takich porcji o łącznej wadze 702 kg.

Apikand pobudzenie – syrop zbożowy

Gdy rozważane są możliwości efektywnej stymulacji rozwoju pszczół, to warto przypomnieć także, że w gamie produktów firmy Łysoń znajduje się gotowy pokarm zaprojektowany i stworzony właśnie z myślą o takim wpływie na procesy życiowe pszczelich społeczności. Jest nim Apikand pobudzenie – syrop zbożowy. Jego kompozycja uzupełniona została o witaminy, minerały i aminokwasy. Są w nim witaminy B1, B2, B5, B6, B7, B12, C, PP. Na katalog zawartych w syropie pierwiastków składają się wapń, magnez, fosfor, sód, potas, chlor, żelazo i siarka. W poczet ujętych w pokarmie aminokwasów wliczamy tryptofan (L), metioninę (DL), lizynę (L). Apikand pobudzenie – syrop zbożowy to także bogate źródło polifenoli i garbników pochodzenia roślinnego (karczochy, tymianek, żółcie, bazylia). Produkt ten pakowany jest w jednostkowe opakowania po 13 kg. Na palecie znajduje się ich 60, co przekłada się na masę pokarmu wynoszącą 780 kg.

Apikand syrop z ziołami

Pomimo wszelkich starań i trosk, licznych działań i zabiegów, niekiedy kondycja przezimowanych pszczół i tak odbiega od oczekiwań ich opiekuna. Bywa, że pod koniec zimy ale i wczesną wiosną występują biegunki, jeden z typowych objawów nienajlepszej zimowli. Jeśli do tego dojdzie, firma Łysoń przybędzie z pomocą. Ma ona w swej ofercie pokarm w postaci gotowego do spasania produktu. Mowa o Apikand syrop z ziołami. Ten wartościowy pokarm w swym składzie zawiera cukry takie jak fruktoza, glukoza, cukry inwertowane, wodę, oraz ekstrakty ziołowe z tymianku, pokrzywy, pigwy, nagietka, dziurawca, rumianku, bazylii, mięty i piołunu. Można on być stosowany po wystąpieniu objawów Nosema Apis czy Nosema Cerenae. Najkorzystniej jest jednak dokonać jego aplikacji profilaktycznie, a więc w sytuacji, gdy pszczelarz stwierdzi ryzyko wystąpienia tych groźnych i wielce niepożądanych zagrożeń. Syrop ten także rozlewany jest po 13 kg. Całopaletowy ładunek to 54 takie opakowania. Łączna masa zamkniętego w nich pokarmu wynosi 702 kg.

Oferta płynnych pokarmów dla pszczół firmy Łysoń jest szeroka. Jest także dostosowana do potrzeb jakie mogą wystąpić w krajowych pasiekach. Każdy ich właściciel czy opiekun może dzięki temu zadbać o swoje skrzydlate podopieczne najlepiej jak to tylko możliwe podając im sprawdzone i gotowe do użycia pokarmy.

Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.