Kategorie

Koszyk 0 Produkt Produkty (pusty)    

Brak produktów

Do ustalenia Wysyłka
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie

Pokarmy

Wysokiej jakości pokarmy dla pszczół

W naszym asortymencie każdy bartnik znajdzie smaczne i efektowne pokarmy dla pszczół, które będą niezbędne w czasie podkarmiania owadów na wiosnę oraz na zimę. Oferujemy bardzo różnorodne produkty, począwszy od mieszanek paszowych, poprzez syropy, ciasta, fondanty i wiele innych. Stosując je zgodnie z zalece...

Wysokiej jakości pokarmy dla pszczół

W naszym asortymencie każdy bartnik znajdzie smaczne i efektowne pokarmy dla pszczół, które będą niezbędne w czasie podkarmiania owadów na wiosnę oraz na zimę. Oferujemy bardzo różnorodne produkty, począwszy od mieszanek paszowych, poprzez syropy, ciasta, fondanty i wiele innych. Stosując je zgodnie z zaleceniami będą Państwo mieli pewność żywotności i zdrowia owadów. Pokarm pszczół jest dostępny w wielu formach, jak i rozmiarach, by z łatwością dopasować go do wielkości czy potencjału rozwojowego pasieki.

Pokarm do dokarmiania pszczół

Pokarm dla pszczół może być wyprodukowany na bazie hydrolizy sacharozy, wielostopniowej hydrolizy skrobi pochodzącej z ziemniaków, kukurydzy lub pszenicy. Tego rodzaju produkty są chętnie stosowane w pasiekach na całym świecie oraz w Polsce, dając bardzo dobre efekty. Wielu pszczelarzy podkarmia owady cukrem, jednak dedykowane produkty są o wiele bardziej efektowne.

Pasza dla pszczół oraz inne produkty są polecane również w czasie tworzenia odkładów. Wielu pszczelarzy wybiera fondant, który jest produktem w formie pasty wchłanianej bezpośrednio przez gardziel pszczół. Mieszanki paszowe mają korzystny wpływ na owady, cechując się probiotycznymi właściwościami. Z tego powodu stosuje się je często jako ochronę przed zachorowaniami bądź nawet do leczenia. Karma dla pszczół może również zwiększać instynkt higieniczny, witalność czy odporność, dlatego warto dobrać pokarm do własnych potrzeb.

Kiedy stosować pokarmy dla pszczół

Pokarm dla pszczół stosujemy zarówno w czasie podkarmiania, jak i dokarmiania – są to jednak zupełnie inne terminy. Podkarmianie to nic innego jak pobudzenie do intensywnego czerwienia wiosną lub w pierwszej połowie sierpnia, a dokarmianie do uzupełnianie pokarmu zimą. W przypadku dokarmiania najlepszy jest syrop, który podaje się pszczołom w podkarmiaczkach. Tego rodzaju pokarm pszczeli jest całkowicie trawiony dzięki enzymom wydzielanym w przewodzie pokarmowym owadów.

Bardzo popularnym pokarmem jest również ciasto, które pomaga uzupełnić zapasy w trakcie sezonu oraz jest stosowany do karmienia rodzin na zimę. Pszczelarze wykorzystują je także wczesną wiosną, gdy zaczyna brakować zapasów. Bardzo wygodne są gotowe produkty, które ułatwiają pracę i są często uzupełnione o odpowiednio mikroskładniki.

WięcejPromocja na Ule styropianowe 10+1

Pokarmy 
Jest 51 produktów.

Podkategorie

  • Syropy

    Syropy dla pszczół na zimę

    Syrop inwertowany dla pszczół to pokarm w formie płynnej, który jest od razu gotowy do użycia. Oferujemy produkty, które nie zawierają dekstryn i są najlepszym sposobem do późnego zakarmiania. Syrop cukrowy dla pszczół na zimę powstaje często na bazie buraka cukrowego, gwarantując najwyższą przyswajalność i bezpieczeństwo owadów. Tego rodzaju produkt jest dostępny w różnej wielkości opakowaniach oraz jest odporny na psucie mikrobiologiczne, jeśli zadbamy o jego prawidłowe przechowywanie.

  • Ciasta

    Ciasto dla pszczół na wiosnę i na zimę

    Ciasto dla pszczół to produkt wykonany z najwyższej jakości cukru, który stanowi bezpieczny i łatwy do pobierania pokarm. Składa się on zazwyczaj z cukru, syropu glukozowego, fruktozy oraz wody. Ciasto dla pszczół na wiosnę jest przygotowane w taki sposób, by spełnić wszystkie potrzeby żywieniowe, będąc wydajnym i wysoko przyswajalnym pokarmem. Dokarmianie w okresach bezpożytkowych czy w formie stymulacji wiosennej staje się konieczne, jeśli chcemy zadbać o pszczoły w oparciu o ich naturalną dietę. Ciasto dla pszczół na zimę zagwarantuje ich bezpieczne przezimowanie, by mogły ponownie wrócić do zbierania miodu, gdy nadejdą cieplejsze dni.

na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 51 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 51 elementów