- Black Week
- -15%
Dennica wysoka higieniczna Wielkopolska, Ostrowskiej, niemalowana
DENNICA HIGIENICZNA WIELKOPOLSKA OSTROWSKIEJ NIEMALOWANA
Jeżeli ubiegasz się o dotację/refundację, pamiętaj, że wszelkie płatności za zakupy (koszty podstawowe) oraz wydatki stanowiące koszty dodatkowe, wynikające z realizacji umowy o przyznaniu pomocy, dokonywane muszą być w formie bezgotówkowej (przelew bankowy, przekaz pocztowy, płatność kartą płatniczą, itp.). W ramach interwencji I.6.1-I.6.7, o których mowa w przedmiotowym Regulaminie.
Masz dodatkowe pytania w sprawie dotacji, zadzwoń na infolinię nr tel 33 875 99 40.
DENNICA HIGIENICZNA WIELKOPOLSKA, OSTROWSKIEJ - NIEMALOWANA
Ma kształt płaskiej skrzynki o ścianach bocznych wysokości kilku centymetrów. Wyposażona jest w siatkę wentylacyjną odgradzającą. Na jej dnie umieszczona jest płaska taca (szuflada). W przedniej ścianie dennicy znajduję się otwór wylotowy, którego wielkość jest regulowana wkładką plastikową.
Na spodniej stronie dennicy styropianowej zamocowane są płaskie nóżki z twardego plastiku, chroniące dennicę przed uszkodzeniami w transporcie.
Dennica higieniczna umożliwia diagnozowanie stopnia porażenia warrozą.
Czym jest dennica higieniczna?
Dennica jest najniższą częścią w ulu wielokorpusowym. Rodzajów dennic jest całkiem sporo, różnią się nie tylko wyglądem, ale co najważniejsze funkcjonalnością, dlatego wybór konkretnego typu powinien być przez pszczelarza przemyślany i dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Wyposażona jest w siatkę wentylacyjną odgradzającą. Na jej dnie umieszczona jest płaska taca (szuflada). W przedniej ścianie dennicy znajduje się otwór wylotowy, którego wielkość jest regulowana wkładką plastikową. Na spodniej stronie dennicy styropianowej zamocowane są płaskie nóżki z twardego plastiku, chroniące dennicę przed uszkodzeniami w transporcie.
Dennica higieniczna - kontrola osypu warrozy
Dzięki dennicy higienicznej możemy w łatwy sposób przeprowadzić kontrolę pasożytów Varroa destructor, możemy określić w jakim stopniu rodzina pszczela została zaatakowana przez tą chorobę.
W tym celu na dnie szuflady, gdzie spadają pasożyty warto umieścić kartkę posmarowaną tłuszczem - pasożyty zostaną unieruchomione i nie rozejdą się. Można je później bez problemu usunąć, bez konieczności ingerowania w pszczele gniazdo i niepotrzebnego denerwowania pszczół.
Użycie siatki w dennicy zamiast dna jest też bardzo dobrym sposobem na zwiększenie wentylacji ula w zimie. Dzięki prawidłowej wentylacji z ula odprowadzany jest nadmiar wilgoci, który ma niekorzystny wpływ na rozwój i zimowanie rodziny pszczelej.
Do dennic polecamy korpusy będące trzonem ula, przegrody zacieśniające pozwalające na dostosowanie rozmiaru wewnątrz ula do aktualnej potrzeby, proponujemy także podkurzacze.
Zobacz także