Ile wynosi dofinansowanie dla pszczelarzy na rok 2023?

Wysokość dotacji wynosi do 60 proc. ceny netto zakupionego sprzętu. Nie może to być jednak więcej niż 100 zł na posiadaną rodzinę i nie więcej niż 15 tys. zł łącznie.

0

Jakie warunki muszę spełnić , aby otrzymać dotację?

Istotnym warunkiem pozwalającym na ubieganie się o wsparcie jest posiadanie wpisu do Ewidencji Producentów (EP) przez każdego pszczelarza ubiegającego się o pomoc – również gdy reprezentuje go jakaś organizacja. O nadanie numeru w EP można wystąpić do kierownika biura powiatowego ARiMR właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę wnioskodawcy – wzór wniosku o wpis do Ewidencji Producentów - otwórz

3

Czy po otrzymaniu dofinansowania muszę zrobić coś jeszcze?

Każdy sprzęt pszczelarski oraz maszyna i urządzenie służące do produkcji pasiecznej, którego koszty zakupu podlegały refundacji, musi być trwale oznakowany w sposób umożliwiający jego jednoznaczną identyfikację przez 5 lat licząc od roku następującego po roku, w którym zakończono realizację projektu.

3

Na jakie produkty mogę otrzymać dofinansowanie?

Dotacja przysługuje na:  miodarki, odstojniki, dekrystalizatory, stoły do odsklepiania, suszarki do pyłku, topiarki do wosku, urządzenia do kremowania miodu, refraktometry, wózki ręczne do transportu uli, wialnie do pyłku, ule i ich elementy, kraty odgrodowe i inne izolatory ramkowe, urządzenia do omiatania pszczół, poławiacze pyłku, sprzęt do pozyskiwania pierzgi, wagi pasieczne. Pełna lista sprzętów na dotacje znajduje się TUTAJ

0

Czy mogę złożyć zamówienie dotacyjne przez Wasz sklep internetowy?

Niestety nie. W celu złożenia zamówienia dotacyjnego prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 33 875-99-40 oraz poinformowanie, że będzie to zakup na refundację. Płatność musi być uiszczona przelewem na konto bankowe. Po zakupie wystawiamy imienną fakturę, na podstawie której można ubiegać się o dotację.

0
Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.