pl pl en de ru at be ch es fr nl si ro kz lv lt md ua cz by
Dadant

W naszej ofercie każdy bartnik, niezależnie od skali doświadczenia czy wielkości swojej pasieki, znajdzie ule styropianowe, dzięki którym będzie mógł rozwijać swoją pasję czy zawód. Jednym z najpopularniejszych typów ula w Polsce jest ul dadant, mający wiele zwolenników. Proponujemy ule malowane oraz niemalowane w różnych wersjach, by każdy pszc...

W naszej ofercie każdy bartnik, niezależnie od skali doświadczenia czy wielkości swojej pasieki, znajdzie ule styropianowe, dzięki którym będzie mógł rozwijać swoją pasję czy zawód. Jednym z najpopularniejszych typów ula w Polsce jest ul dadant, mający wiele zwolenników. Proponujemy ule malowane oraz niemalowane w różnych wersjach, by każdy pszczelarz znalazł odpowiedni produkt dla siebie.

Charakterystyka ula dadant

Ule dadanta wyróżniają się jednym pomieszczeniem gniazdowym, które ułatwia utrzymanie kontroli nad rozwojem rodziny pszczelej. Nie jest to jedyne udogodnienie, gdyż posiadają one także osobne plastry ułatwiające pracę bartnika. Ule ze styropianu typu dadant są nierozbieralne, co oznacza, że nie można je dowolnie powiększać czy pomniejszać.

Ule dadant są funkcjonalne oraz praktyczne. Należy jednak pamiętać o tym, że używa się w nich dwóch typów ramek – do komory gniazdowej oraz magazynu plastrów. Pomimo tego pszczelarze wybierają je ze względu na łatwość obsługi oraz łatwą zimowlę pszczół, które są bezpieczne ze względu na dużą powierzchnię plastrów.

Ul styropianowy dadant to ul o ramce szeroko-niskiej o rozmiarze 435x300 mm oraz w wersji nadstawkowej 435x145 mm. Zalicza się go do leżaków, ma dennicę przytwierdzoną na stałe do korpusu gniazdowego, gdzie pomieści 15 ramek. Nowoczesne ule dadant są również produkowane jak stojak, składając się z dennicy, korpusu, półnadstawki i daszka.

Ule dadanta będą niezastąpione w pasiece prowadzonej metodą gospodarki dwurodzinnej i nalotów. Jeśli będą ustawione w okolicy o długotrwałych i bogatych pożytkach, pozwolą w dużym stopniu na wykorzystanie możliwości rodziny pszczelej.

Ule dadant i niezbędne akcesoria w sklepie Łysoń

W naszej bogatej ofercie znajdą Państwo nie tylko ule dadant, ale również przydatne akcesoria pszczelarskie, które umożliwią sprawną pracę w ulu. Odzież pszczelarska będzie niezastąpiona w czasie wielu działań związanych z owadami, a nowoczesne miodarki pozwolą na efektywne odwirowanie ramek. W naszej ofercie każdy pszczelarz znajdzie urządzenia, akcesoria oraz sprzęt, który ułatwi jego codzienną pracę.

Więcej

Dadant Jest 45 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 45 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 45 elementów