Odsklepianie plastrów
Stół do odsklepiania z odsklepiarką z podajnikiem łańcuchowym, 230V, wytwornica pary,...
OPCJA 3 - Wanienka z sitem na odsklepiny (zestaw 5 szt.) do stołu do odsklepiania...
Odsklepiarki do miodu w sklepie Łysoń
Oferujemy najwyższej jakości urządzenia służące do odsklepiania miodu, które są dedykowane do małych, średnich oraz towarowych gospodarstw pasiecznych. Nasze produkty są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są trwałe, nie niszczeją, zapewniając efektywną pracę przez wiele lat. Odsklepiacze do miodu są przeznaczone do konkretnych rodzajów ramek, dlatego warto zapoznać się ze specyfikacją każdego modelu. Proponujemy zarówno stoły do odsklepiania miodu, wanienki z sitem nierdzewnym, jak i urządzenia o wielu funkcjach, w tym topiarki wosku, przydatne w każdej pasiece. Modele różnią się także stopniem automatyzacji, zakresem funkcji, dzięki czemu każdy dopasuje je do własnych potrzeb.
Na czym polega odsklepianie ramek
Pszczoły pokrywają plastry z miodem cienką warstwą wosku, która chroni go przed wchłanianiem pary wodnej z powietrza, dzięki czemu może być przechowywany nawet przez kilka lat. Bartnik pobierający miód zasklepiony ma pewność, że jest on dojrzały. By móc odwirować ramki, musi najpierw odsklepić go za pomocą odsklepiacza widelcowego. Pszczelarze w niewielkich pasiekach układają plastry na stelażu wanienki i ścinają zasklep, co jest jednak metodą bardzo pracochłonną.
Maszyny do odsklepiania miodu
Średnie i większe gospodarstwa pasieczne stosują zautomatyzowane odsklepiacze ramek oraz całe prasy, by przyśpieszyć te czynności. Elektryczne maszyny są wyposażone w listowne noże tnące, które ścinają zasklep po obu stronach plastra. Są one jednak urządzeniami dość dużymi, masywnymi. Pod elementami tnącymi umieszczone są zasobniki z cedzidłem zbierające odsklepiny.
W naszej ofercie znajdą Państwo odsklepiacz do miodu dadant, warszawski oraz inne modele, które mogą być standardowe oraz wzmocnione. Alternatywą są wanienki z sitem nierdzewnym, które mogą osiągać znaczne gabaryty. W pasiece średniej niezastąpione będą stoły z podajnikiem ręcznym, wyróżniające się sprawnością i efektywnością pracy. Profesjonalni bartnicy będą natomiast potrzebowali całej linii z odsklepiarką do miodu, miodarką czy wytłączarką odsklepin w jednym, którą także można nabyć w naszym sklepie.
FAQ
Jaka jest różnica pomiędzy nożami podgrzewanymi elektrycznie a obiegiem zamkniętym w odsklepiarce.
Różnica jest taka, iż w obiegu zamkniętym noże są ogrzewane wodą (podgrzewaną grzałką 2000W), a w elektrycznej przy pomocy dwóch grzałek elektrycznych (o mocy 2x400W). Jeśli chodzi o odsklepianie ramek - nie ma żadnej różnicy. Obie odsklepiarki działają tak samo dobrze i efektywnie. Przy nożach elektrycznych sugerujemy ustawić temperaturę w zakresie 60-65°C. Przy obiegu zamkniętym 65-70°C. Po odsklepieniu kilku ramek należy skontrolować efekty i ewentualnie podnieść temperaturę.