Kategorie

Koszyk 0 Produkt Produkty (pusty)    

Brak produktów

Do ustalenia Wysyłka
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie
Promocja na Ule styropianowe 10+1

Start 
Jest 65 produktów.

Podkategorie

 • NOWOŚCI
 • PROMOCJE i WYPRZEDAŻE
 • Elektryczne promocje
 • OUTLET
 • Formy Silikonowe - Boże Narodzenie
 • Formy silikonowe i akcesoria

  Formy silikonowe i akcesoria do produkcji świec woskowych

  W naszej ofercie znajdą Państwo różnorodne akcesoria do wyrobu świec, które zapewniają kompleksowe wsparcie podczas ich produkcji. Oferujemy formy o klasycznych kształtach typu gromnice, walce czy tea-lighty, a także wiele produktów umożliwiających odlanie wręcz bajkowych postaci o niepowtarzalnym charakterze. Formy do świec są wykonane z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu wosk łatwo od nich odchodzi. Posłużą przez długi czas, umożliwiając stworzenie produktów do użytku własnego, na prezent, a także na sprzedaż, podnosząc zyski z prowadzenia pasieki.

  Wyjątkowe właściwości świec z wosku pszczelego

  Nasze formy silikonowe do świec umożliwiają samodzielnie przygotowanie wyrobów z wosku pszczelego, które są uważane za naturalne, ekologiczne, o zdrowotnym działaniu. Jonizują one powietrze, neutralizują nieprzyjemne zapachy i odprężają po ciężkim dniu. Świece z wosku pszczelego są świetnym pomysłem na prezent, gdyż można stworzyć figurki bożonarodzeniowe, produkty w kształcie zwierząt, a także klasyczne świece pasujące do wszystkich nowoczesnych wnętrz. Co ważne, nie wpływają one negatywnie na środowisko i są cenione przez wszystkie osoby dbające o zdrowy styl życia.

  Formy silikonowe do odlewów wysokiej jakości

  Każda forma do świec jest wykonana z elastycznego i wytrzymałego silikonu o plastycznych właściwościach, który daje możliwość ich wielokrotnego użycia. Różnorodność oferowanych wzorów sprawia, że produkcja świec w domu będzie wspaniałą przygodą i pomysłem na dodatkowy biznes. 

  Bardzo ciekawym wyborem jest również zestaw do robienia świec, który umożliwia wykonanie ich nawet przez dzieci. Dzięki temu spędzimy miłe chwile wraz z najmłodszymi. Gotowe świece z wosku można nawet dekorować innymi naturalnymi produktami, tworząc niesamowite dzieła sztuki.

  Produkcja świec krok po kroku

  Produkcja świeczek z wykorzystaniem form jest bardzo prosta i poradzi z nią sobie nawet osoba początkująca. Zanim przystąpimy do działań, spryskujemy formę silikonem w sprayu, który ułatwia wyjmowanie gotowego produktu. Następnie przygotowujemy knot, który przeciągamy przez środek i zabezpieczamy wykałaczką. Zabezpieczamy formę gumkami. Na koniec zalewamy ją rozpuszczonym woskiem, pamiętając o tym, że strumień powinien być wolny, by produkt dotarł do każdego zagłębienia. Po odczekaniu czasu stężenia zależnego od wielkości formy, ostrożnie wyjmujemy świecę ze środka.

 • Pokarmy

  Wysokiej jakości pokarmy dla pszczół

  W naszym asortymencie każdy bartnik znajdzie smaczne i efektowne pokarmy dla pszczół, które będą niezbędne w czasie podkarmiania owadów na wiosnę oraz na zimę. Oferujemy bardzo różnorodne produkty, począwszy od mieszanek paszowych, poprzez syropy, ciasta, fondanty i wiele innych. Stosując je zgodnie z zaleceniami będą Państwo mieli pewność żywotności i zdrowia owadów. Pokarm pszczół jest dostępny w wielu formach, jak i rozmiarach, by z łatwością dopasować go do wielkości czy potencjału rozwojowego pasieki.

  Pokarm do dokarmiania pszczół

  Pokarm dla pszczół może być wyprodukowany na bazie hydrolizy sacharozy, wielostopniowej hydrolizy skrobi pochodzącej z ziemniaków, kukurydzy lub pszenicy. Tego rodzaju produkty są chętnie stosowane w pasiekach na całym świecie oraz w Polsce, dając bardzo dobre efekty. Wielu pszczelarzy podkarmia owady cukrem, jednak dedykowane produkty są o wiele bardziej efektowne.

  Pasza dla pszczół oraz inne produkty są polecane również w czasie tworzenia odkładów. Wielu pszczelarzy wybiera fondant, który jest produktem w formie pasty wchłanianej bezpośrednio przez gardziel pszczół. Mieszanki paszowe mają korzystny wpływ na owady, cechując się probiotycznymi właściwościami. Z tego powodu stosuje się je często jako ochronę przed zachorowaniami bądź nawet do leczenia. Karma dla pszczół może również zwiększać instynkt higieniczny, witalność czy odporność, dlatego warto dobrać pokarm do własnych potrzeb.

  Kiedy stosować pokarmy dla pszczół

  Pokarm dla pszczół stosujemy zarówno w czasie podkarmiania, jak i dokarmiania – są to jednak zupełnie inne terminy. Podkarmianie to nic innego jak pobudzenie do intensywnego czerwienia wiosną lub w pierwszej połowie sierpnia, a dokarmianie do uzupełnianie pokarmu zimą. W przypadku dokarmiania najlepszy jest syrop, który podaje się pszczołom w podkarmiaczkach. Tego rodzaju pokarm pszczeli jest całkowicie trawiony dzięki enzymom wydzielanym w przewodzie pokarmowym owadów.

  Bardzo popularnym pokarmem jest również ciasto, które pomaga uzupełnić zapasy w trakcie sezonu oraz jest stosowany do karmienia rodzin na zimę. Pszczelarze wykorzystują je także wczesną wiosną, gdy zaczyna brakować zapasów. Bardzo wygodne są gotowe produkty, które ułatwiają pracę i są często uzupełnione o odpowiednio mikroskładniki.

 • Podkarmiaczki

  Dodatkowe karmienie pszczół jest bardzo ważną czynnością w gospodarce pasiecznej. Przeprowadza się je w różnych okresach w roku i w różnych celach. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, ważny jest odpowiedni dobór podkarmiaczki, z której pszczoły będą mogły swobodnie pobierać pokarm. W naszym sklepie znajdziesz wygodne i funkcjonalne podkarmiaczki ramkowe, podkarmiaczki korpusowe oraz podkarmiaczki wiaderkowe. W trakcie niesprzyjających warunków atmosferycznych albo gdy ma miejsce opryskiwanie pól środkami ochrony roślin, podkarmiaczki umożliwią wszechstronne dokarmienie pszczół. Ma to szczególnie ważne znaczenie w okresie intensywnego rozwoju rodziny. Dostępne podkarmiaczki ramkowe, korpusowe i wiaderkowe umożliwiają napełnienie ich pokarmem bez konieczności otwierania gniazda. W zależności od preferencji możemy wybrać podkarmiaczki o różnej pojemności. Posiadamy podkarmiaczki, które można umieścić zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz ula. Oprócz podstawowej funkcji, jaką jest dokarmianie pszczół, dostępne w naszym sklepie podkarmiaczki ramkowe, korpusowe oraz wiaderkowe można również wykorzystać jako poidła ulowe, w sytuacjach, kiedy konieczne jest dopojenie pszczół w miejscu zamieszkania.

 • Koronawirus - ochrona
 • Zestawy startowe

  Zestawy dla początkującego pszczelarza

  Myślisz o założeniu własnej pasieki i nie wiesz, co będzie niezbędne? Nie chcesz zamawiać od razu wielu uli, ale zamiast tego spróbować swoich sił w opiece nad jedną rodziną pszczelą? W naszej ofercie znajdziesz różnorodne zestawy dla początkującego pszczelarza, dedykowane do pasiek amatorskich. Korzystając z wiedzy i doświadczenia skompletowaliśmy niezbędny, podstawowy sprzęt, dzięki czemu nie ma potrzeby przeszukiwania specjalistycznej literatury, by znaleźć odpowiedzi na to, od czego zacząć. Zestaw początkującego pszczelarza proponujemy w kilku wariantach i liniach, takich jak MINIMA, OPTIMA, CLASSIC i PREMIUM, by każdy mógł wybrać ten, który najbardziej odpowiada jego potrzebom i budżecie. Być może szukasz pomysłu na prezent dla bliskiej osoby? Zestaw startowy dla początkującego pszczelarza będzie świetnym pomysłem do własnego ogródka i na działkę, dając niepowtarzalną możliwość uzyskania pysznego i zdrowego miodu domowej produkcji.

  Co zawiera zestaw startowy pszczelarza

  Zestaw startowy pszczelarza składa się z różnorodnych elementów, głównie w zależności od linii. Podstawową jest zawsze styropianowy, nowoczesny ul, w którego skład wchodzi korpus, daszek, dennica, powałka oraz przystosowane ramki. W zestawie znajdują się również akcesoria niezbędne podczas przeglądów i innych prac wykonywanych przy pszczołach, takie jak zmiotka, dłuto, podkurzacz, węza i drut nierdzewny. Początkujący bartnik powinien zadbać o swoje bezpieczeństwo, dlatego każdy zestaw początkującego pszczelarza zawiera rękawice, kombinezon lub bluzę oraz kompatybilny kapelusz. Odzież pszczelarska jest niezbędna, by uchronić się przed użądleniami, niebezpiecznymi szczególnie dla osób z alergiami. Całości dopełnia profesjonalna literatura, która umożliwi rozpoczęcie własnej hodowli pszczół. Oferujemy również inne książki o pszczelarstwie – zobacz, czy nie dokupić ich do zestawu startowego.

  Zestaw pszczelarza do pasieki wiejskiej i miejskiej

  Podstawowy sprzęt pszczelarski wraz z ulem może być wykorzystany do stworzenia pasieki w przydomowym ogródku oraz na działce. Ostatnio modne staje się także pszczelarstwo miejskie, jednak należy pamiętać, by wybrać miejsce oddalone od fabryk i zakładów zanieczyszczających powietrze. Zestaw dla początkującego pszczelarza należy oczywiście uzupełnić łagodnymi pszczołami, które nie będę stwarzały zagrożenia podczas przeglądów i innych niezbędnych czynności podczas hodowli.

  Zestaw pszczelarza warto również uzupełnić o dodatkowe elementy takie jak miodarkę diagonalną oraz wanienki do odsklepiania, dzięki którym początkujący bartnik będzie mógł przeprowadzić owocne miodobranie.

 • Biżuteria
 • Gadżety

  Wiele różnych ciekawych wzorów gadźetów o tematyce pszczelarskiej i nie tylko.

 • Bestsellery
 • Miodarki diagonalne

  Prowadzisz niewielką pasiekę lub planujesz rozpoczęcie swojej przygody z bartnictwem? W twojej pracowni pasiecznej niezbędna będzie miodarka, która umożliwi skuteczne wirowanie miodu z plastrów. W naszej ofercie prezentujemy różnorodne produkty dedykowane do konkretnych potrzeb – w małym gospodarstwie najlepsze będę modele diagonalne, biorąc pod uwagę relację ceny, jakości i funkcjonalności. Zobacz, która miodarka diagonalna będzie pomagała ci w najbliższym sezonie przy miodobraniu.

  Dla kogo są dedykowane miodarki diagonalne

  Miodarka jest urządzeniem służącym do odwirowywania miodu – powinna być dostosowana do gatunku miodu, wielkości pasieki i rodzaju posiadanych uli. Model diagonalny jest dedykowany dla początkujących bartników, którzy nie produkują docelowo miodu na potrzeby konsumentów, a jedynie dla własnych potrzeb. Sprawdzi się także w pasiekach wędrownych oraz jako model awaryjny, w większym gospodarstwie pasiecznym.

  Jak działa miodarka diagonalna? Plastry umieszczamy w pozycji równoległej do ściany bębna i czekamy, aż miód zostanie odwirowany z jednej strony. Następnie odwracamy je i czynności powtarzamy na drugą stronę. Pamiętajmy tylko o ustawieniu odpowiedniej prędkości, by nie uszkodzić ramek z miodem.

  Miodarka diagonalna sprawdzi się w pasiecie z kilkoma czy kilkunastoma ulami, umożliwiając odwirowanie jednocześnie 3 czy 4 plastrów. Ten model wyróżnia się zawsze dużą skutecznością wirowania.

  Miodarka elektryczna czy ręczna

  Pomimo mniejszych rozmiarów, miodarka diagonalna w naszej ofercie może być ręczna, ręczno-elektryczna oraz w pełni elektryczna. Porównując czas odwirowywania miodu warto podkreślić, że modele elektryczne przyspieszają go prawie dwukrotnie. 

  W naszej ofercie każdy bartnik znajdzie 4 klasy sprzętów – ekonomiczną i funkcjonalną linię Minima, standardową Optima, a także Classic. Najbardziej wymagający bartnicy powinny wybrać miodarki diagonalne należące do linii Premium Line, wykonane w całości ze stali nierdzewnej, wyposażone w dodatkowe funkcjonalności.

  Wysokiej jakości materiały i dbałość o detale

  Miodarki dostępne w naszej ofercie są dostępne w różnych rozmiarach – wielkość bębna, a co za tym idzie ilość ramek które pomieści urządzenie, należy dopasować do własnych potrzeb. Większość modeli jest uniwersalna, dlatego będzie można odwirować miód z ramek wielkopolskich, warszawskich oraz innych. Miodarki są wykonane z najwyższej jakości materiałów – modele w klasie PREMIUM są produkowane w całości ze stali nierdzewnej, a np. modele w klasie CLASSIC z blachy nierdzewnej kwasoodpornej.

 • Miodarki radialne

  Miodarka radialna jest przeznaczona głównie dla pszczelarzy posiadających średnie i duże pasieki. Miodarki charakteryzują się tym, że pomieszczą wiele ramek w koszu a ich sposób ułożenia powoduje, że wirowanie może odbywać się w jednym kierunku. Miodarki radialne różnią się głównie wielkością bębna, aby każdy bartnik mógł dobrać odpowiedni do swoich potrzeb model.

 • Miodarki kasetowe

  Miodarka kasetowa jest urządzeniem przeznaczonym dla średnich i dużych pasiek. Jest wyposażona w zmienną liczbę ruchomych kaset w których umieszczone są ramki. Cykl wirowania może być w pełni automatyczny lub półautomatyczny, a każde z urządzeń posiada szereg programów, które ułatwią pracę. Miodarki kasetowe są stabilne i niezawodne, wykonane z najlepszych materiałów, które zapewniają ich długie i niezawodne działanie.

 • Miodarki dla niepełnosprawnych
 • Odsklepianie

  Odsklepiarki do miodu w sklepie Łysoń

  Oferujemy najwyższej jakości urządzenia służące do odsklepiania miodu, które są dedykowane do małych, średnich oraz towarowych gospodarstw pasiecznych. Nasze produkty są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są trwałe, nie niszczeją, zapewniając efektywną pracę przez wiele lat. Odsklepiacze do miodu są przeznaczone do konkretnych rodzajów ramek, dlatego warto zapoznać się ze specyfikacją każdego modelu. Proponujemy zarówno stoły do odsklepiania miodu, wanienki z sitem nierdzewnym, jak i urządzenia o wielu funkcjach, w tym topiarki wosku, przydatne w każdej pasiece. Modele różnią się także stopniem automatyzacji, zakresem funkcji, dzięki czemu każdy dopasuje je do własnych potrzeb.

  Na czym polega odsklepianie ramek

  Pszczoły pokrywają plastry z miodem cienką warstwą wosku, która chroni go przed wchłanianiem pary wodnej z powietrza, dzięki czemu może być przechowywany nawet przez kilka lat. Bartnik pobierający miód zasklepiony ma pewność, że jest on dojrzały. By móc odwirować ramki, musi najpierw odsklepić go za pomocą odsklepiacza widelcowego. Pszczelarze w niewielkich pasiekach układają plastry na stelażu wanienki i ścinają zasklep, co jest jednak metodą bardzo pracochłonną. 

  Maszyny do odsklepiania miodu

  Średnie i większe gospodarstwa pasieczne stosują zautomatyzowane odsklepiacze ramek oraz całe prasy, by przyśpieszyć te czynności. Elektryczne maszyny są wyposażone w listowne noże tnące, które ścinają zasklep po obu stronach plastra. Są one jednak urządzeniami dość dużymi, masywnymi. Pod elementami tnącymi umieszczone są zasobniki z cedzidłem zbierające odsklepiny. 

  W naszej ofercie znajdą Państwo odsklepiacz do miodu dadant, warszawski oraz innye modeli, które mogą być standardowe oraz wzmocnione. Alternatywą są wanienki z sitem nierdzewnym, które mogą osiągać znaczne gabaryty. W pasiece średniej niezastąpione będą stoły z podajnikiem ręcznym, wyróżniające się sprawnością i efektywnością pracy. Profesjonalni bartnicy będą natomiast potrzebowali całej linii z odsklepiarką do miodu, miodarką czy wytłączarką odsklepin w jednym, którą także można nabyć w naszym sklepie.

 • Przechowywanie miodu

  Praktyczne pojemniki na miód

  Przechowywanie miodu ma ogromne znaczenie dla jego jakości i smaku. W naszym asortymencie każdy bartnik znajdzie wysokiej jakości pojemniki na miód i odstojniki, które są dedykowane zarówno dla właścicieli dużych pasiek, jak i dla osób stawiających swoje pierwsze kroki. Nasze produkty są zawsze wykonane z materiałów wysokiej jakości, które gwarantują długie użytkowanie. Różne pojemności, funkcje i materiały wykonania sprawią, że z pewnością znajdziesz pojemnik na miód odpowiadający twoim potrzebom, zabierając go na targi, używając w pasiece przemysłowej czy w warunkach domowych.

  Kilka słów o przechowywaniu miodu

  Przechowywanie miodu jest bardzo ważne, gdyż wiąże się z jego jakością. Ten produkt pszczeli powinien znajdować się w szczelnie zamkniętym pojemniku, z daleka od promieni słonecznych, w temperaturze pokojowej lub niższej. Jeśli zależy nam na przechowywaniu miodu do celów komercyjnych, konieczne jest zastosowanie specjalnych pomieszczeń o obniżonej temperaturze i odpowiednio dopasowanej wilgotności powietrza.

  Wiadro na miód i mniejsze pojemniki

  W mniejszych pasiekach nieocenione będzie wiadro na miód, które pozwala na wygodne rozlewanie go po miodobraniu i napełnianie pojemników. Modele nierdzewne są trwałe i nie wpływają negatywnie na smak czy trwałość miodu. Mogą nawet posłużyć jako odstojnik do miodu, jeśli chcemy zmniejszyć koszty prowadzenia pasieki. Wiadro do miodu z polipropylenu jest mniej kosztowną opcją, sprawdzając się przy okazji podczas różnorodnych prac bartniczych. 

  Profesjonalne odstojniki do miodu

  Pojemnik na miód do pasieki średniej wielkości i pasieki towarowej musi pełnić dodatkowe funkcje. W naszym asortymencie znajdziesz profesjonalne modele o różnorodnej pojemności, do których można dobrać sita i inne akcesoria. Dzięki nim nasz miód będzie mógł prawidłowo się wyklarować. Odstojnik na miód może być nawet wyposażony w specjalne sito poziome, płaszcz wodny, pompę i inne ważne funkcje, które docenią doświadczeni bartnicy. 

  Dodatkowe akcesoria

  W naszej ofercie można znaleźć także szereg dodatkowych akcesoriów, które ułatwią prace związane z przechowywaniem miodu. Ociekacze czy stojaki, worki do beczek i uchwyty do odstojnika to tylko nieliczne z nich, które warto nabyć w komplecie do swojej pasieki. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą i wybrania produktów, które przyspieszą i ułatwią wybrane prace.

 • Obróbka miodu
 • Obróbka wosku

  Jeśli potrzebują Państwo urządzeń przeznaczonych do odzyskiwania wosku pszczelego, trafionym wyborem będzie zakup oferowanych w naszym sklepie topiarek do wosku. Proponujemy zarówno topiarki parowe, topiarki słoneczne, jak i urządzenia do wytopu wosku. Topiarki do wosku posiadają specjalne wanienki oraz inne ulepszenia, które doceni każdy profesjonalny bartnik.

  Wytapiarka do wosku – komu będzie potrzebna

  Nowoczesne gospodarstwa pasieczne starają się systematycznie odbudowywać gniazda pszczele wprowadzając ramki z węzą. Dzięki temu sukcesywnie odbudowujemy gniazdo, eliminując najstarsze plastry. Bartnicy, którzy wykonują odkłady lub intensywnie powiększają swoją pasiek, wymieniają nawet 50% plastrów w ciągu roku. Wosk pszczeli, który pozyskuje się w pasiece można ponownie wykorzystać, gdyż jest doskonałym surowcem do dalszego zagospodarowania. Do tego będzie jednak niezbędna profesjonalna topiarka do wosku. Co można zrobić z wytopionym woskiem? Najczęściej wykorzystuje się go do wyrobu węzy, ale można również wytworzyć z niego cenione na całym świecie świece, politury lub sprzedawać w postaci krążków.

  Wytapiarka do wosku pszczelego – słoneczna, parowa i elektryczna

  Topiarki do wosku dzieli się na kilka rodzajów, ze względu na ich sposób pozyskiwania energii. Wytapiarka słoneczna do wosku wykorzystuję promienie słoneczne, podgrzewając woszczynę nawet do 150 stopni C. Czas topienia wosku jest zależny od stopnia nasłonecznienia, jednak trwa zazwyczaj kilka godzin. Topiarka słoneczna do wosku pozwala na uzyskanie krystalicznego i wybielonego produktu.

  Topiarka parowa do wosku jest urządzeniem, w którym jest on wytapiany za pomocą gorącej pary wodnej i ciśnienia w zamkniętym naczyniu. Uzyskany produkt wypływa razem z wodą do osobnego pojemnika.

  Topiarka do wosku elektryczna to specjalistyczna prasa wytapiająca go na sucho. Działa ona na zasadzie podgrzewania suszu spiralą elektryczną znajdującą się na dnie urządzenia. Susz stopniowo ściska się pokrywą, uzyskując w ten sposób pożądany produkt.

 • Obróbka pyłku
 • Ule styropianowe

  Oferujemy Państwu ule i elementy styropianowe, które staną się idealnym domem dla wszystkich rodzin pszczelich. Mogą Państwo wybierać pomiędzy wieloma rodzajami uli takimi jak Dadant czy Zander, które różnią się między sobą wymiarami i specyfikacją. Ponadto transport pszczół nie będzie już więcej problemem dzięki zastosowaniu skrzynki transportowej w której można transportować nie tylko rodziny ale i odkłady czy ramki.

  Ule do pasieki najwyższej jakości

  W naszej ofercie znajdą Państwo ule pszczele różnego typu, zapewniające właściwe warunki życia pszczół i łatwy dostęp do rodziny. Ule mają za zadanie chronienie rodziny pszczelej przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi oraz zapewnienie jej właściwych warunków do życia. Posiadamy ule dla pszczół, które można wykorzystać w pasiece stacjonarnej, a także te dedykowane do pasiek wędrownych. Poszczególne typy uli różnią się między sobą budową, co pozwala na dobór dogodnego rozwiązania. To dzięki dobrze dobranemu modelowi, pszczelarz ma możliwość tak pokierować rodziną pszczelą, że będzie odpowiednio się rozwijała.

  Jak wybrać rodzaj ula

  Wszystkie ule dla pszczół są sześcienną konstrukcją składającą się z dna, zwanego dennicą, korpusu gniazdowego, nadstawki, powałki i daszku. To w korpusie gniazdowym pszczoły wraz z matką pszczelą rozmnażają się. Poszczególne rodzaje uli pszczelich różnią się między sobą nie tylko gabarytami, ale także wielkością ramek czy wymaganymi zabiegami pielęgnacyjnymi.

  Najpopularniejszy jest ul wielkopolski, który posiada ramki o wymiarach 360x260 mm. Jest on ceniony przez pszczelarzy ze względu na nieograniczoną pojemność. Dzieje się tak dlatego, że można dokładać na górę dodatkowe kondygnacje lub dostawiać ramki po bokach. Ten rodzaj ula dla pszczół sprawdzi się nawet w pasiekach wędrownych.

  Ul warszawski jest wygodny i spełni swoją rolę szczególnie w niewielkich, przydomowych pasiekach. Jego zaletą jest bezpieczna zimowla pszczół i ramki zbliżone wielkością do naturalnej struktury gniazd pszczelich, co zmniejsza ryzyko ucieczki. Niestety te ule pszczele nie można rozbudowywać ani wyjąć dennicy.

  Trzecim popularnym typem ula jest dadant, który wyróżnia się jednym pomieszczeniem gniazdowym, ułatwiając kontrolowanie rodziny pszczelej. Ten rodzaj ula do pasieki jest jednak nierozbieralny, ale za to wykonany z drewna, a co za tym idzie naturalny.

  Za pośrednictwem naszej strony internetowej mogą Państwo nabyć ule do pasieki takie jak ul wielkopolski, warszawski, ostrowskiej, langstroth, dadant czy apipol oraz niezbędny sprzęt pszczelarski do uli. Warto pamiętać o tym, że ze względów praktycznych należy mieć w swojej pasiece jeden rodzaj ula.

  Ule Łysoń dla każdego pszczelarza

  Ule Łysoń są cenione za najwyższą jakość i trwałość, która gwarantuje doskonały rozwój rodzin pszczelich. Oferujemy nie tylko różne typy uli dla pszczół, ale także ich materiał wykonania – drewno, styropian czy poliuretan. Pamiętajmy o tym, że do prawidłowego funkcjonowania pasieki potrzebujemy profesjonalnych urządzeń i asortymentu, które również znajdą Państwo w naszym sklepie.

  W naszej ofercie znajdą Państwo ule dotacyjne, które idealnie zastąpią tradycyjne drewniane formy. W podkategorii ule styropianowe można nabyć lekkie i nowoczesne ule, które są stanowią doskonałą izolację dla pszczół w okresie zimowym. Dzięki długiej żywotności i solidnym wykonaniu stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych uli.

 • Elementy uli styropianowych

  Chcesz skomponować własną konfigurację ula styropianowego ? Dwa korpusy styropianowe to dla Ciebie za mało ? Zawsze jest możliwość zakupu dodatkowych elementów do Twojego ula! Dzięki kompatybilności wszystkich elementów, możesz dowolnie dobierać, wybierać i układać ul według swoich potrzeb!

  Oferujemy Państwu ule styropianowe, które charakteryzują się niewielką masą i gabarytami, które czynią je szczególnie przydatne w paskach wędrownych. Ule są wyjątkowo lekkie, odporne na trudne warunki atmosferyczne i ekologiczne. Jeśli poszukują Państwo nowoczesnych, żywotnych uli to styropianowe modele są trafionym wyborem.

 • Ule drewniane

  Tradycyjne ule drewniane są cenione przez wielu bartników, którzy stawiają na naturalność i ekologiczność. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele popularnych rodzajów uli stosowanych w pasiekach na terenie całego kraju. Ul dla pszczół wykonany z drewna jest przyjazny dla owadów, stanowiąc jednocześnie dobrą ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

  Ule dla pszczół z drewna

  Ul drewniany jest wykonany z surowców powszechnie dostępnych, jednak tylko wybrane gatunki drzew nadają się do jego produkcji. Najczęściej wykorzystuje się wytrzymałe drzewo cedrowe, ale w polskich warunkach pojawiają się także produkty ze świerka, sosny, lipy oraz z topoli. Ule dla pszczół wykonuje się zazwyczaj z drewna drzew iglastych, rzadziej liściastych. Stosuje się także płyty OSB, sklejki czy płyty pilśniowe. Co ważne, w naszym kraju rzadko używa się uli wykonanych z pojedynczych desek, chociaż pszczoły w podobny sposób radzą sobie w obu rodzajach. Wszystkie ściany korpusów, nadstawki i dennicy mogą być dodatkowo ocieplane materiałem izolacyjnym, pomagając tym samym przetrwać każdą zimę.

 • Elementy uli drewnianych

  Oprócz zakupu całych uli drewnianych, można dokupić poszczególne elementy drewniane i tworzyć własne konfiguracje uli drewnianych.

  Aby zapewnić odpowiednie ocieplenie ula w okresie jesienno-zimowym, powinniśmy zaopatrzyć się w specjalne maty do uli. Wykonane z drewnianego stelaża i wypełnione słomą mają świetne właściwości izolujące. Dostępne w naszej ofercie maty ocieplające do uli skutecznie zapobiegają utracie ciepła w gniazdach pszczelich. Z kolei przegrody do uli umożliwiają rozmieszczenie rodzin lub odkładów pomocniczych w kilku częściach ula. Wykonane ze styropianu i drewna zapewniają doskonałe właściwości użytkowe.

 • Ule poliuretanowe

  Praktyczny ul poliuretanowy

  Ule poliuretanowe to nowoczesna odmiana uli wykonywana ze sztywnej, dwuskładnikowej pianki poliuretanowej, która jest przyjazna dla środowiska i odporna na butwienie czy korozję. Ul poliuretanowy jest ponadto bardzo lekki, umożliwiając łatwe zarządzanie poszczególnymi ulami oraz całą pasieką. Są cenione za dobre warunki cieplne, jakie zapewnia owadom, zmniejszając nakład potrzebnej pracy bartnika.

 • Elementy uli poliuretanowych
 • Pozostałe urządzenia

  Wyposażenie pracowni pszczelarskiej

  Dopiero zaczynasz swoją przygodę z pszczelarstwem? Od wielu lat pasjonujesz się pszczołami i wciąż rozwijasz swoją pasiekę? Z pewnością wiesz o tym, że poza ulami, owadami oraz podstawowym sprzętem pszczelarskim, do efektywnej pracy potrzebne są urządzenia pasieczne i mniejsze narzędzia, które pozwolą ci na łatwy transport, przygotowanie mleczka pszczelego czy pokarmu. W sklepie Łysoń oferujemy najwyższej jakości urządzenia pszczelarskie, dzięki którym stworzysz prawdziwą pracownię, pomagającą rozwinąć twoją pasję.

  Pracownia pszczelarska – urządzenia dla bartników

  Narzędzia do pracowni pszczelarskiej to niezbędne wyposażenie bartnika, który dynamicznie rozwija swoją pasiekę, przygotowując ją nawet do przejścia na towarową. Dzięki podręcznym maszynom i urządzeniom ułatwi swoje codzienne zadania, miodobranie oraz inne działania. Urządzenia do mleczka pszczelego pozwolą na łatwe uzyskanie produktu z matecznika. Poszczególne modele różnią się mocą, wielkością czy wydajnością.

  Maszyny pasieczne to również mieszalniki do ciast, które są przeznaczone do produkcji ciasta miodowo-cukrowego, Można je również wykorzystać do prywatnych celów – np. do rozdrabniania mięsa itd. Tego rodzaju urządzenia są wyposażone w sterowniki, dzięki czemu można nawet ustawić kierunek obrotów oraz czas produkcji, mający wpływ m.in. na gęstość.

  Maszyny pszczelarskie to również destylatory przeznaczone do uzyskiwania wody destylowanej oraz innych technicznych płynów. Jest ona wykorzystywana np. do dezynfekcji i innych prac w gospodarstwie domowym. Całość jest wykonana ze stali kwasoodpornej, gwarantując długą żywotność i przygotowanie do kontaktu z żywnością.

  Pracownia pszczelarska – urządzenie do ważenia lub transportu

  Poza wyżej wymienionymi urządzeniami, w każdej większej pasiece przydatne będą wagi pasieczne i akcesoria, które można wykorzystać do określania ciężkości różnorodnych produktów pszczelich. Z pewnością docenisz ich stabilną konstrukcję, duży zakres pomiarowy i wbudowane funkcje antykradzieżowe. Wózki i podnośniki pozwolą natomiast na łatwy transport uli oraz beczek – proponujemy zarówno urządzenia ręczne oraz zautomatyzowane, idealne do pasiek towarowych.

  Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz maszyny do odparowywania kwasu szczawiowego, walce lub refraktometr? Zobacz nasze pozostałe urządzenia, które również przydadzą się w twojej codziennej pracy z pszczołami.

 • Części, akcesoria do urządzeń
 • Odzież pszczelarska

  Pszczelarstwo jest twoją pasją lub zawodem? Z pewnością potrzebujesz wysokiej jakości odzieży ochronnej, która będzie stanowiła barierę przed użądleniami owadów. W naszej bogatej ofercie znajdziesz strój pszczelarza z trwałych i estetycznych materiałów, który posłuży przez wiele sezonów. Oferujemy kompletny zestaw bądź jego poszczególne elementy, by można go było skomponować samodzielnie lub dobrać brakujące produkty. Odzież pszczelarska jest dopasowana do wieku oraz wymagań – proponujemy zarówno podstawowe produkty dla bartników amatorów, jak i profesjonalną linię przygotowaną dla osób pracujących w pasiekach towarowych. Jeśli organizujecie szkolenia w zakresie pszczelarstwa lub dni otwarte ukazując np., wnętrza uli, z pewnością przydadzą się stroje dziecięce, które ochronią najmłodszych przed pszczołami.

  Kiedy odzież pszczelarska staje się niezbędna

  Nasza odzież pszczelarska będzie niezastąpiona w przypadku uczulenia na jad pszczeli, który może doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci. Pełny kombinezon wraz z kapeluszem z pewnością ochroni przed taką ewentualnością. Strój pszczelarza jest także polecany osobom rozpoczynającym swoją przygodę z zawodem, które nie wiedzą jeszcze jak obchodzić się z owadami lub obawiają się bezpośrednich kontaktów. Jeśli hodujecie jedne z agresywnych ras pszczół, odzież ochronna jest koniecznością, by przeprowadzić spokojnie i bez pośpiechu najważniejsze prace.

  Najwyższej jakości strój pszczelarza

  Strój pszczelarza dostępny w naszej ofercie jest produkowany z wysokiej jakości tkaniny, która jest nie tylko trwała, ale zapewnia odpowiednią oddychalność i wygodę. Krój nie krępuje ruchów, umożliwiając wygodne dokonywanie przeglądów oraz realizowanie innych prac pasiecznych. Strój pszczelarza wyróżnia się stonowaną kolorystyką, która nie będzie drażniła owadów, sprawdzając się w każdej sytuacji. Proponujemy zarówno odzież w klasycznej bieli, w odcieniu beżu, a także bardziej jaskrawych barwach.

  Najważniejsze elementy stroju pszczelarza

  Każdy strój pszczelarza składa się z wielu istotnych elementów. Można wybrać kombinezon, który chroni od razu górną i dolną część ciała bądź osobno spodnie oraz bluzę. Bardzo ważną rolę odgrywa kapelusz, który chroni twarz oraz szyję przed użądleniami, które są najbardziej ryzykowne. Jednocześnie nie ogranicza widoczności, dając pełny komfort użytkowania. Do kompletnego ubioru należy także dołączyć rękawice oraz obuwie robocze.

 • Asortyment pszczelarski

  Sprzęt pszczelarski w sklepie Łysoń

  W naszym sklepie każdy amator pszczelarstwa, jak i bartnik prowadzący dużą pasiekę znajdzie specjalistyczny sprzęt pszczelarski, który umożliwi mu efektywną pracę z pszczołami. Oferujemy bardzo różnorodne narzędzia, które są wykonane z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu posłużą przez wiele lat. Zobacz, co przygotowaliśmy dla ciebie do każdego etapu pracy przy ulach i miodobraniu.

  Akcesoria do uli, ramki i inne

  Drobny sprzęt pszczelarski taki jak akcesoria do ula będzie niezastąpiony w każdej pasiece. Począwszy od zasuwki na wylot, poprzez pierścienie do powałki czy przegonki i korki. Te niewielkie elementy pomogą w organizacji życia pszczelej rodziny.

  Ramki i akcesoria zapewniają miejsce na budowanie plastrów i rozwój rodzin pszczelich. Oferujemy modele dopasowane do poszczególnych typów uli, które posłużą przez wiele sezonów. Kraty, płytki i siatki to kolejne z akcesoriów przydatnych np. w czasie ograniczania rozprzestrzeniania się chorób i ogólnego zwiększenia bezpieczeństwa w ulu. Krata odgrodowa umożliwia m.in. skuteczne oddzielenie gniazda od części ula, w której magazynuje się miód.

  Dłuta, podkurzacze, zmiotki i odsklepiacze

  W czasie miodobrania oraz dbania o higienę w ulu niezastąpione będą takie akcesoria pszczelarskie takie jak dłuta, odsklepiacze czy noże. To one umożliwiają łatwe rozdzielenie ramek i elementów posklejanych kitem pszczelim. Podkurzacze czy zmiotki i szczotki są bardzo pomocne w czasie miodobrania, uspokajając pszczoły i umożliwiając pobranie ramek.

  Sprzęt do walki z chorobami i środki do dezynfekcji

  Choroby pszczół są niestety zmorą wielu pasiek, dlatego oferujemy skuteczne narzędzia i środki do ich zwalczania. Asortyment pszczelarski tego rodzaju pomaga również w walce z warrozą, jedną z najniebezpieczniejszych chorób pszczelich. By poprawić odporność i higienę pszczół warto również zainwestować w specjalne środki do dezynfekcji uli i inne środki chemiczne, które sprawdzą się w czasie różnych czynności bartniczych.

  Inne akcesoria pszczelarskie

  Wśród naszego bogatego asortymentu można znaleźć sita, akcesoria do hodowli matek pszczelich czy izolatory umożliwiające ich oddzielenie od pozostałych pszczół. Początkujący bartnicy ucieszą się z zestawów startowych, które można podarować również w ramach prezentu. Poznajcie naszą pełną ofertę akcesoriów i cieszcie się czasem spędzonym na swoim ulubionym hobby lub owocnej pracy!

 • Inne

  W naszym asortymencie dostępne są różnorodne akcesoria pszczelarskie, przydatne przy hodowli i utrzymaniu pasiek: przegonki, klamry i pasy do spinania uli czy nabieraki do miodu. Oferujemy również przyjazne dla pszczół farby do uli w różnych wariantach kolorystycznych. Dla tradycjonalistów, którzy cenią sobie naturalny kontakt z pszczołami polecamy również kószki, czyli słomiane ule bezramkowe.

  Oferujemy Państwu produkty z akcentem pszczelarskim, które trafią w gusta każdego miłośnika pszczół.  Przedmioty z akcentem pszczelarskim mogą stać się również praktycznym prezentem, który zaskoczy każdą obdarowaną osobę.

 • Dla najmłodszych
 • Mydła miodowe

  Oferujemy Państwu szeroki wybór kosmetyków do pielęgnacji całego ciała powstałych na bazie produktów pszczelich. Za pośrednictwem naszego sklepu internetowego można nabyć takie kosmetyki jak: mydła, szampony, mleczka do ciała, żele pod prysznic, kremy i wiele innych. Każdy z wymienionych produktów posiada szereg właściwości zdrowotnych i pielęgnacyjnych, dzięki którym pozytywnie wpływa na wygląd i zdrowie skóry.

 • Etykiety na słoiki

  Oferujemy Państwu etykiety na nakrętki, torby ozdobne, pudełka oraz ulotki, które są niezbędne do oznaczenia słoików z miodem przeznaczonym do sprzedaży oraz na prezent. Dzięki etykietom słoiki będą oznaczone i prawidłowo nazwane. Torby oraz pudełka sprawią natomiast, że podarowany miód zapadnie na zawsze w pamięć naszych najbliższych

 • Nakrętki na słoiki
 • Artykuły reklamowe
 • Opakowania na słoiki
 • Węza i akcesoria do obróbki węzy

  Niezastąpione węzy pszczele

  W naszej ofercie znajdziesz węzy pszczele używane przez bartników, którzy dzięki nim mogą sterować regularnością tworzonych plastrów. Węza to nic innego jak szablon z wytłoczonymi kształtami komórek plastra pszczelego, który wtapia się do ramki do uli. Proponujemy różnorodne rodzaje węzy, która zawsze musi być dopasowana do wielkości i kształtu ramki. Nasze produkty są trwałe, wysokiej jakości, gwarantując doskonałe użycie w każdej pasiece. Są cienkie, jednak ich grubość jest dostosowana do tego, by pszczoły efektywnie budowały na niej plastry z miodem.

  Węza pszczela – cena zależy od parametrów

  Węza pszczela jest produkowana z różnorodnych materiałów, w tym z plastiku, jednak tradycyjne wyroby są wytwarzane z wosku pszczelego o idealnej czystości. Uzyskuję się ją m.in. metodami walcowania na zimno czy na ciepło, które pozwalają na stworzenie arkuszy niełamliwych i dosyć elastycznych.

  Węza pszczela wielkopolska i inne rodzaje jest osadzana w ramce poprzez wtopienie w drut przewleczony przez nią. Ważne jest odpowiednie ustawienie arkusza, ponieważ nieprawidłowe ułożenie może spowodować problemy w budowaniu plastrów. Węza jest niezbędna w każdej pasiece, by pszczoły tworzyły regularne plastry o określonej wielkości komórek. Staranność budowy plastrów ma wpływ na ich stabilność, a także łatwość budowania komórek trutowych i wychowaniu trutni. Tym samym będziemy mieli szansę na pokierowanie odpowiednim rozwojem rodziny pszczelej i dbałość o lepszą higienę w ulu.

  Transportowanie węzy pszczelej

  Węza pszczela powinna być transportowana w suchych, czystych i wolnych od obcych zapachów środkach transportu w temperaturze powyżej -4⁰C. W naszej ofercie udostępniamy węzę na kg, dlatego jeśli nie zdążycie wykorzystać jej w jednym sezonie, możecie ją przechować do następnego. Ważne są jednak warunki – węza dadant i do innych uli musi być składowana w temperaturze 2-25⁰C nie dłużej niż przez okres 2 lat z daleka od działania wilgoci i promieni słonecznych.

  Czy wiesz, co będzie jeszcze potrzebne w okresie przygotowywania pasieki do nadchodzącego sezonu? Sprawdź sprawność drobnych akcesoriów i miodarki, które będą niezbędne w codziennej pracy bartnika.

 • Literatura pszczelarska

  Przedsiębiorstwo Pszczelarskie „ŁYSOŃ” oferuje najlepsze książki o pszczelarstwie. Stanowią one doskonałą bazę wiedzy dla właścicieli pasiek. Dla wszystkich osób, które kochają pszczelarstwo książka zakupiona w naszym sklepie będzie idealnym przewodnikiem, który dostarcza informacji z zakresu przygotowania uli, hodowli pszczół i matek oraz produkcji miodu. Literatura pszczelarska, to jednak nie koniec naszej oferty. Polecamy również książki w zakresie ziołolecznictwa.

 • KATALOG
 • Nasiona roślin miododajnych

  Nasiona roślin miododajnych

  Rośliny miododajne są jednym ze źródeł surowca na miód i pokarm dla pszczół. Niestety nie wszędzie owady mają szansę na zebranie wystarczających ilości pożywienia, bądź często występują okresy bezpożytkowe. Bioróżnorodność gatunkowa zanika przez działalność człowieka, zmniejszając zbiory miodu, a przez pestycydy giną nawet całe pszczele rodziny. W takiej sytuacji warto wziąć sprawę w swoje ręce i samodzielnie zasiać rośliny miododajne, poszerzając swoją ofertę miodów. Proponujemy wysokiej jakości nasiona roślin miododajnych, w opakowaniach o różnej wielkości, by łatwiej dopasować je do swoich potrzeb. Rośliny można zasiać w przydomowym ogrodzie, na działce, dając pszczołom szansę na zwiększenie ilości pokarmu i jego różnorodności bądź wydzielić większy areał ziemi, umożliwiając lepsze zbiory miodu w kolejnych sezonach.

  Rośliny miododajne – nasiona najwyższej jakości

  W naszej ofercie znajdziesz nasiona miododajne roślin jednorocznych i wieloletnich. Każda z nich może być trudna lub łatwa w uprawie – dlatego dopasuj ich wybór do umiejętności i czasu, jaki chcesz przeznaczyć. Wybór nasion roślin miododajnych powinien być także podyktowany rodzajem miodu, jaki chcesz uzyskać – w końcu każdy z nich ma odmienny smak i właściwości. Jedne z najbardziej wydajnych są facelia błękitna, chaber bławatek i lebiodka pospolita. Natomiast łatwe w uprawie będą wrzos, lawenda, macierzanka czy kocimiętka, które zapewnią pszczołom zbiory nawet do późnej jesieni. Nasiona powinny być wysiane w marcu oraz w kwietniu, w zależności od warunków pogodowych.

  Nasiona miododajne

  Rośliny miododajne są nazywane także pszczelarskimi – dzięki miododajnym kwiatom zapewniają atrakcyjny wygląd i woń, przyciągając do siebie owady. Wyróżniają się długim okresem kwitnienia, dzięki czemu doskonale wyglądają w każdym ogrodzie. Rośliny te mają wiele prozdrowotnych i odżywczych właściwości, dlatego można je także stosować do tworzenia naturalnych preparatów.

 • Pozostałe drewniane
 • Skrzynki transportowe i rojnice

  Transport pszczół nie będzie już więcej problemem dzięki zastosowaniu skrzynki transportowej w której można transportować nie tylko rodziny ale i odkłady czy ramki.

  Oprócz swojej podstawowej funkcji przenoszenia pszczół, transporter do ramek może również pełnić funkcję:

  • jako ul odkładowy drewniany,
  • jako rojnica
  • jako ul do tworzenia pakietów pszczelich,

  Sklep Łysoń oferuje transportery do ramek wielkopolskich, warszawskich oraz dadant

  Rojnica transportówka służy do przenoszenia z miejsca na miejsce odkładów pszczelich, ramek, rójek. Wytrzymałe konstrukcje z drewna lub ze sklejki zapewniają bezpieczny transport pszczół. W naszym asortymencie dostępne są rojnice transportówki typu dadant lub wielkopolskie.

  Skrzynki transportowe dla pszczół przeznaczone są do bezpiecznego przenoszenia rodzin, ramek oraz odkładów. Dostępne w naszej ofercie transportery dla pszczół zapewniają pszczołom przyjazne warunki - posiadają odpowiedni system wentylacyjny oraz warstwę izolacji odpornej na złe warunki atmosferyczne. Nasze transportery dla odkładów przystosowane są do standardowych ramek używanych w ulach.

 • Odżywki i środki naturalne dla pszczół
na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 65 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 65 elementów