Kategorie

Jesienna Promocja na sprzęt pszczelarski firmy ŁYSOŃ 2019!

Start 

Podkategorie

 • NOWOŚCI
 • PROMOCJE i WYPRZEDAŻE
 • Bestsellery
 • Kursy pszczelarskie

  W naszej ofercie możecie Państwo również zapisać się na kursy pszczelarskie. Profesjonalni wykładowcy przekażą wiele interesujących i cennych informacji na temat prowadzenia własnej pasieki, hodowli matek itp.

 • Miodarki diagonalne

  Dla pszczelarzy posiadających mniejsze pasieki polecamy miodarki diagonalne różniące się ilością ramek wewnątrz kosza, wielkością bębna czy mocą – aby każdy bartnik mógł dobrać odpowiedni model dla siebie. Miodarki charakteryzują się uniwersalnością, pasując do większości typów ramek. W miodarce diagonalnej zachodzi konieczność odwracania ramek.

 • Miodarki radialne

  Miodarka radialna jest przeznaczona głównie dla pszczelarzy posiadających średnie i duże pasieki. Miodarki charakteryzują się tym, że pomieszczą wiele ramek w koszu a ich sposób ułożenia powoduje, że wirowanie może odbywać się w jednym kierunku. Miodarki radialne różnią się głównie wielkością bębna, aby każdy bartnik mógł dobrać odpowiedni do swoich potrzeb model.

 • Miodarki kasetowe

  Miodarka kasetowa jest urządzeniem przeznaczonym dla średnich i dużych pasiek. Jest wyposażona w zmienną liczbę ruchomych kaset w których umieszczone są ramki. Cykl wirowania może być w pełni automatyczny lub półautomatyczny, a każde z urządzeń posiada szereg programów, które ułatwią pracę. Miodarki kasetowe są stabilne i niezawodne, wykonane z najlepszych materiałów, które zapewniają ich długie i niezawodne działanie.

 • Miodarki radialno-kasetowe

  Przedsiębiorstwo Pszczelarskie „ŁYSOŃ” poleca profesjonalny sprzęt pszczelarski w postaci miodarek radialno-kasetowych. Produkowane przez nas urządzenia do odwirowywania miodu to najwyższej jakości miodarki gwarantujące wieloletnie i bezproblemowe użytkowanie. Nasz sprzęt dedykowany jest pszczelarzom posiadającym duże i średnie pasieki. Miodarki radialno-kasetowe pozwalają na wirowanie ramki w układzie radialnym lub kasetowym (po zamontowaniu kaset w koszu). W układzie radialnym kosz mieści o 6 sztuk ramek mniej, niż standardowy kosz radialny. Miodarki produkowane są z najwyższej jakości elementów ze stali lub blachy nierdzewnej. Cechą naszych miodarek jest odporność na działanie kwasów oraz łatwa, intuicyjna obsługa, za pośrednictwem sterowania automatycznego, z możliwością wyboru wielu programów.  

 • Miodarki ze stołem i sitem pionowym

  Miodarki do miodu do małych, średnich i dużych pasiek

  W sklepie Łysoń każdy pszczelarz znajdzie wysokiej jakości miodarkę, która pozwoli na efektywny rozwój jego pasieki i wygodne pozyskiwanie miodu. Produkty oferowane w naszym sklepie będą niezastąpione w małych, średnich, jak i dużych pasiekach, w zależności od wielkości urządzenia, jego sposobu napędzania czy innych istotnych parametrów. Miodarki do miodu to urządzenia niezbędne w każdej pasiece, które będzie funkcjonowało niezawodnie przez wiele lat.

  Linie miodarek do miodu i dostępne rodzaje

  By ułatwić Państwu wybór najlepszej wirówki do miodu, stworzyliśmy podział urządzeń na trzy linie – MINIMA LINE, OPTIMA LINE oraz CLASSIC LINE, które są dostosowane do wielkości pasieki i potrzeb pszczelarza, różniąc się m.in. rodzajem kosza, sterowaniem czy napędem. Przed zakupem, warto sprawdzić, do jakiej linii należy dana miodarka.

  Każda wirówka do miodu jest oparta na tych samych mechanizmach działania – składa się ze zbiornika oraz z wirnika do ramek, stanowiąc wytrzymałą konstrukcję, która efektywnie odwirowuje produkt pszczeli. Wśród pszczelarzy popularne są miodarki diagonalne, radialne i kasetowe, dostosowane do odwirowywania poszczególnych rodzajów miodu, pochodzących z różnorodnych uli.

  Wirówki do miodu elektryczne oraz ręczne

  Miodarki mogą odwirowywać miód w sposób automatyczny lub z naszą pomocą. Stąd podział na wirówki do miodu ręczne oraz miodarki elektryczne. Miodarka ręczna będzie doceniona przez pszczelarzy chcących zabrać ją na teren pasieki, którzy nie prowadzą przemysłowej produkcji miodu. Przy bardziej rozbudowanych pasiekach, lepszym wyborem będzie miodarka elektryczna, która pozwoli na szybsze uzyskanie produktu nawet w zaprogramowany sposób.

 • Odsklepianie
 • Przechowywanie miodu

  Praktyczne pojemniki na miód

  Przechowywanie miodu ma ogromne znaczenie dla jego jakości i smaku. W naszym asortymencie każdy bartnik znajdzie wysokiej jakości pojemniki na miód i odstojniki, które są dedykowane zarówno dla właścicieli dużych pasiek, jak i dla osób stawiających swoje pierwsze kroki. Nasze produkty są zawsze wykonane z materiałów wysokiej jakości, które gwarantują długie użytkowanie. Różne pojemności, funkcje i materiały wykonania sprawią, że z pewnością znajdziesz pojemnik na miód odpowiadający twoim potrzebom, zabierając go na targi, używając w pasiece przemysłowej czy w warunkach domowych.

  Kilka słów o przechowywaniu miodu

  Przechowywanie miodu jest bardzo ważne, gdyż wiąże się z jego jakością. Ten produkt pszczeli powinien znajdować się w szczelnie zamkniętym pojemniku, z daleka od promieni słonecznych, w temperaturze pokojowej lub niższej. Jeśli zależy nam na przechowywaniu miodu do celów komercyjnych, konieczne jest zastosowanie specjalnych pomieszczeń o obniżonej temperaturze i odpowiednio dopasowanej wilgotności powietrza.

  Wiadro na miód i mniejsze pojemniki

  W mniejszych pasiekach nieocenione będzie wiadro na miód, które pozwala na wygodne rozlewanie go po miodobraniu i napełnianie pojemników. Modele nierdzewne są trwałe i nie wpływają negatywnie na smak czy trwałość miodu. Mogą nawet posłużyć jako odstojnik do miodu, jeśli chcemy zmniejszyć koszty prowadzenia pasieki. Wiadro do miodu z polipropylenu jest mniej kosztowną opcją, sprawdzając się przy okazji podczas różnorodnych prac bartniczych. 

  Profesjonalne odstojniki do miodu

  Pojemnik na miód do pasieki średniej wielkości i pasieki towarowej musi pełnić dodatkowe funkcje. W naszym asortymencie znajdziesz profesjonalne modele o różnorodnej pojemności, do których można dobrać sita i inne akcesoria. Dzięki nim nasz miód będzie mógł prawidłowo się wyklarować. Odstojnik na miód może być nawet wyposażony w specjalne sito poziome, płaszcz wodny, pompę i inne ważne funkcje, które docenią doświadczeni bartnicy. 

  Dodatkowe akcesoria

  W naszej ofercie można znaleźć także szereg dodatkowych akcesoriów, które ułatwią prace związane z przechowywaniem miodu. Ociekacze czy stojaki, worki do beczek i uchwyty do odstojnika to tylko nieliczne z nich, które warto nabyć w komplecie do swojej pasieki. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą i wybrania produktów, które przyspieszą i ułatwią wybrane prace.

 • Obróbka miodu
 • Obróbka wosku

  Jeśli potrzebują Państwo urządzeń przeznaczonych do odzyskiwania wosku pszczelego, trafionym wyborem będzie zakup oferowanych w naszym sklepie topiarek do wosku. Proponujemy zarówno topiarki parowe, topiarki słoneczne, jak i urządzenia do wytopu wosku. Topiarki do wosku posiadają specjalne wanienki oraz inne ulepszenia, które doceni każdy profesjonalny bartnik.

  Wytapiarka do wosku – komu będzie potrzebna

  Nowoczesne gospodarstwa pasieczne starają się systematycznie odbudowywać gniazda pszczele wprowadzając ramki z węzą. Dzięki temu sukcesywnie odbudowujemy gniazdo, eliminując najstarsze plastry. Bartnicy, którzy wykonują odkłady lub intensywnie powiększają swoją pasiek, wymieniają nawet 50% plastrów w ciągu roku. Wosk pszczeli, który pozyskuje się w pasiece można ponownie wykorzystać, gdyż jest doskonałym surowcem do dalszego zagospodarowania. Do tego będzie jednak niezbędna profesjonalna topiarka do wosku. Co można zrobić z wytopionym woskiem? Najczęściej wykorzystuje się go do wyrobu węzy, ale można również wytworzyć z niego cenione na całym świecie świece, politury lub sprzedawać w postaci krążków.

  Wytapiarka do wosku pszczelego – słoneczna, parowa i elektryczna

  Topiarki do wosku dzieli się na kilka rodzajów, ze względu na ich sposób pozyskiwania energii. Wytapiarka słoneczna do wosku wykorzystuję promienie słoneczne, podgrzewając woszczynę nawet do 150 stopni C. Czas topienia wosku jest zależny od stopnia nasłonecznienia, jednak trwa zazwyczaj kilka godzin. Topiarka słoneczna do wosku pozwala na uzyskanie krystalicznego i wybielonego produktu.

  Topiarka parowa do wosku jest urządzeniem, w którym jest on wytapiany za pomocą gorącej pary wodnej i ciśnienia w zamkniętym naczyniu. Uzyskany produkt wypływa razem z wodą do osobnego pojemnika.

  Topiarka do wosku elektryczna to specjalistyczna prasa wytapiająca go na sucho. Działa ona na zasadzie podgrzewania suszu spiralą elektryczną znajdującą się na dnie urządzenia. Susz stopniowo ściska się pokrywą, uzyskując w ten sposób pożądany produkt.

 • Obróbka pyłku
 • Ule styropianowe

  Oferujemy Państwu ule i elementy styropianowe, które staną się idealnym domem dla wszystkich rodzin pszczelich. Mogą Państwo wybierać pomiędzy wieloma rodzajami uli takimi jak Dadant czy Zander, które różnią się między sobą wymiarami i specyfikacją. Ponadto transport pszczół nie będzie już więcej problemem dzięki zastosowaniu skrzynki transportowej w której można transportować nie tylko rodziny ale i odkłady czy ramki.

  Ule do pasieki najwyższej jakości

  W naszej ofercie znajdą Państwo ule pszczele różnego typu, zapewniające właściwe warunki życia pszczół i łatwy dostęp do rodziny. Ule mają za zadanie chronienie rodziny pszczelej przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi oraz zapewnienie jej właściwych warunków do życia. Posiadamy ule dla pszczół, które można wykorzystać w pasiece stacjonarnej, a także te dedykowane do pasiek wędrownych. Poszczególne typy uli różnią się między sobą budową, co pozwala na dobór dogodnego rozwiązania. To dzięki dobrze dobranemu modelowi, pszczelarz ma możliwość tak pokierować rodziną pszczelą, że będzie odpowiednio się rozwijała.

  Jak wybrać rodzaj ula

  Wszystkie ule dla pszczół są sześcienną konstrukcją składającą się z dna, zwanego dennicą, korpusu gniazdowego, nadstawki, powałki i daszku. To w korpusie gniazdowym pszczoły wraz z matką pszczelą rozmnażają się. Poszczególne rodzaje uli pszczelich różnią się między sobą nie tylko gabarytami, ale także wielkością ramek czy wymaganymi zabiegami pielęgnacyjnymi.

  Najpopularniejszy jest ul wielkopolski, który posiada ramki o wymiarach 360x260 mm. Jest on ceniony przez pszczelarzy ze względu na nieograniczoną pojemność. Dzieje się tak dlatego, że można dokładać na górę dodatkowe kondygnacje lub dostawiać ramki po bokach. Ten rodzaj ula dla pszczół sprawdzi się nawet w pasiekach wędrownych.

  Ul warszawski jest wygodny i spełni swoją rolę szczególnie w niewielkich, przydomowych pasiekach. Jego zaletą jest bezpieczna zimowla pszczół i ramki zbliżone wielkością do naturalnej struktury gniazd pszczelich, co zmniejsza ryzyko ucieczki. Niestety te ule pszczele nie można rozbudowywać ani wyjąć dennicy.

  Trzecim popularnym typem ula jest dadant, który wyróżnia się jednym pomieszczeniem gniazdowym, ułatwiając kontrolowanie rodziny pszczelej. Ten rodzaj ula do pasieki jest jednak nierozbieralny, ale za to wykonany z drewna, a co za tym idzie naturalny.

  Za pośrednictwem naszej strony internetowej mogą Państwo nabyć ule do pasieki takie jak ul wielkopolski, warszawski, ostrowskiej, langstroth, dadant czy apipol oraz niezbędny sprzęt pszczelarski do uli. Warto pamiętać o tym, że ze względów praktycznych należy mieć w swojej pasiece jeden rodzaj ula.

  Ule Łysoń dla każdego pszczelarza

  Ule Łysoń są cenione za najwyższą jakość i trwałość, która gwarantuje doskonały rozwój rodzin pszczelich. Oferujemy nie tylko różne typy uli dla pszczół, ale także ich materiał wykonania – drewno, styropian czy poliuretan. Pamiętajmy o tym, że do prawidłowego funkcjonowania pasieki potrzebujemy profesjonalnych urządzeń i asortymentu, które również znajdą Państwo w naszym sklepie.

  W naszej ofercie znajdą Państwo ule dotacyjne, które idealnie zastąpią tradycyjne drewniane formy. W podkategorii ule styropianowe można nabyć lekkie i nowoczesne ule, które są stanowią doskonałą izolację dla pszczół w okresie zimowym. Dzięki długiej żywotności i solidnym wykonaniu stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych uli.

 • Elementy uli styropianowych

  Chcesz skomponować własną konfigurację ula styropianowego ? Dwa korpusy styropianowe to dla Ciebie za mało ? Zawsze jest możliwość zakupu dodatkowych elementów do Twojego ula! Dzięki kompatybilności wszystkich elementów, możesz dowolnie dobierać, wybierać i układać ul według swoich potrzeb!

  Oferujemy Państwu ule styropianowe, które charakteryzują się niewielką masą i gabarytami, które czynią je szczególnie przydatne w paskach wędrownych. Ule są wyjątkowo lekkie, odporne na trudne warunki atmosferyczne i ekologiczne. Jeśli poszukują Państwo nowoczesnych, żywotnych uli to styropianowe modele są trafionym wyborem.

 • Ule drewniane

  Tradycyjne ule drewniane są cenione przez wielu bartników, którzy stawiają na naturalność i ekologiczność. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele popularnych rodzajów uli stosowanych w pasiekach na terenie całego kraju. Ul dla pszczół wykonany z drewna jest przyjazny dla owadów, stanowiąc jednocześnie dobrą ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

  Ule dla pszczół z drewna

  Ul drewniany jest wykonany z surowców powszechnie dostępnych, jednak tylko wybrane gatunki drzew nadają się do jego produkcji. Najczęściej wykorzystuje się wytrzymałe drzewo cedrowe, ale w polskich warunkach pojawiają się także produkty ze świerka, sosny, lipy oraz z topoli. Ule dla pszczół wykonuje się zazwyczaj z drewna drzew iglastych, rzadziej liściastych. Stosuje się także płyty OSB, sklejki czy płyty pilśniowe. Co ważne, w naszym kraju rzadko używa się uli wykonanych z pojedynczych desek, chociaż pszczoły w podobny sposób radzą sobie w obu rodzajach. Wszystkie ściany korpusów, nadstawki i dennicy mogą być dodatkowo ocieplane materiałem izolacyjnym, pomagając tym samym przetrwać każdą zimę.

 • Elementy uli drewnianych

  Oprócz zakupu całych uli drewnianych, można dokupić poszczególne elementy drewniane i tworzyć własne konfiguracje uli drewnianych.

  Aby zapewnić odpowiednie ocieplenie ula w okresie jesienno-zimowym, powinniśmy zaopatrzyć się w specjalne maty do uli. Wykonane z drewnianego stelaża i wypełnione słomą mają świetne właściwości izolujące. Dostępne w naszej ofercie maty ocieplające do uli skutecznie zapobiegają utracie ciepła w gniazdach pszczelich. Z kolei przegrody do uli umożliwiają rozmieszczenie rodzin lub odkładów pomocniczych w kilku częściach ula. Wykonane ze styropianu i drewna zapewniają doskonałe właściwości użytkowe.

 • Ule poliuretanowe

  Praktyczny ul poliuretanowy

  Ule poliuretanowe to nowoczesna odmiana uli wykonywana ze sztywnej, dwuskładnikowej pianki poliuretanowej, która jest przyjazna dla środowiska i odporna na butwienie czy korozję. Ul poliuretanowy jest ponadto bardzo lekki, umożliwiając łatwe zarządzanie poszczególnymi ulami oraz całą pasieką. Są cenione za dobre warunki cieplne, jakie zapewnia owadom, zmniejszając nakład potrzebnej pracy bartnika.

 • Pozostałe urządzenia

  Wyposażenie pracowni pszczelarskiej

  Dopiero zaczynasz swoją przygodę z pszczelarstwem? Od wielu lat pasjonujesz się pszczołami i wciąż rozwijasz swoją pasiekę? Z pewnością wiesz o tym, że poza ulami, owadami oraz podstawowym sprzętem pszczelarskim, do efektywnej pracy potrzebne są urządzenia pasieczne i mniejsze narzędzia, które pozwolą ci na łatwy transport, przygotowanie mleczka pszczelego czy pokarmu. W sklepie Łysoń oferujemy najwyższej jakości urządzenia pszczelarskie, dzięki którym stworzysz prawdziwą pracownię, pomagającą rozwinąć twoją pasję.

  Pracownia pszczelarska – urządzenia dla bartników

  Narzędzia do pracowni pszczelarskiej to niezbędne wyposażenie bartnika, który dynamicznie rozwija swoją pasiekę, przygotowując ją nawet do przejścia na towarową. Dzięki podręcznym maszynom i urządzeniom ułatwi swoje codzienne zadania, miodobranie oraz inne działania. Urządzenia do mleczka pszczelego pozwolą na łatwe uzyskanie produktu z matecznika. Poszczególne modele różnią się mocą, wielkością czy wydajnością.

  Maszyny pasieczne to również mieszalniki do ciast, które są przeznaczone do produkcji ciasta miodowo-cukrowego, Można je również wykorzystać do prywatnych celów – np. do rozdrabniania mięsa itd. Tego rodzaju urządzenia są wyposażone w sterowniki, dzięki czemu można nawet ustawić kierunek obrotów oraz czas produkcji, mający wpływ m.in. na gęstość.

  Maszyny pszczelarskie to również destylatory przeznaczone do uzyskiwania wody destylowanej oraz innych technicznych płynów. Jest ona wykorzystywana np. do dezynfekcji i innych prac w gospodarstwie domowym. Całość jest wykonana ze stali kwasoodpornej, gwarantując długą żywotność i przygotowanie do kontaktu z żywnością.

  Pracownia pszczelarska – urządzenie do ważenia lub transportu

  Poza wyżej wymienionymi urządzeniami, w każdej większej pasiece przydatne będą wagi pasieczne i akcesoria, które można wykorzystać do określania ciężkości różnorodnych produktów pszczelich. Z pewnością docenisz ich stabilną konstrukcję, duży zakres pomiarowy i wbudowane funkcje antykradzieżowe. Wózki i podnośniki pozwolą natomiast na łatwy transport uli oraz beczek – proponujemy zarówno urządzenia ręczne oraz zautomatyzowane, idealne do pasiek towarowych.

  Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz maszyny do odparowywania kwasu szczawiowego, walce lub refraktometr? Zobacz nasze pozostałe urządzenia, które również przydadzą się w twojej codziennej pracy z pszczołami.

 • Części, akcesoria do urządzeń
 • Odzież pszczelarska

  Dobrej jakości odzież pszczelarska jest niezbędna w trakcie wykonywania różnych prac pasiecznych. Kapelusze pszczelarskierękawiczki gumowe dla pszczelarzy czy bluzy pszczelarskie to te elementy odzieży, które skutecznie ochronią ciało przed ukąszeniami pszczół. W ofercie można znaleźć również kombinezony pszczelarskie oraz fartuchy pszczelarskie zapewniające dobrą widoczność oraz zabezpieczające przed dostaniem się pszczół pod tkaninę. Dzięki temu, że odzież pszczelarska jest szyta z wysokiej jakości materiałów to zapewnia bartnikowi nie tylko bezpieczeństwo, ale także odpowiedni komfort w trakcie pracy.

 • Asortyment pszczelarski

  Sprzęt pszczelarski w sklepie Łysoń

  W naszym sklepie każdy amator pszczelarstwa, jak i bartnik prowadzący dużą pasiekę znajdzie specjalistyczny sprzęt pszczelarski, który umożliwi mu efektywną pracę z pszczołami. Oferujemy bardzo różnorodne narzędzia, które są wykonane z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu posłużą przez wiele lat. Zobacz, co przygotowaliśmy dla ciebie do każdego etapu pracy przy ulach i miodobraniu.

  Akcesoria do uli, ramki i inne

  Drobny sprzęt pszczelarski taki jak akcesoria do ula będzie niezastąpiony w każdej pasiece. Począwszy od zasuwki na wylot, poprzez pierścienie do powałki czy przegonki i korki. Te niewielkie elementy pomogą w organizacji życia pszczelej rodziny.

  Ramki i akcesoria zapewniają miejsce na budowanie plastrów i rozwój rodzin pszczelich. Oferujemy modele dopasowane do poszczególnych typów uli, które posłużą przez wiele sezonów. Kraty, płytki i siatki to kolejne z akcesoriów przydatnych np. w czasie ograniczania rozprzestrzeniania się chorób i ogólnego zwiększenia bezpieczeństwa w ulu. Krata odgrodowa umożliwia m.in. skuteczne oddzielenie gniazda od części ula, w której magazynuje się miód.

  Dłuta, podkurzacze, zmiotki i odsklepiacze

  W czasie miodobrania oraz dbania o higienę w ulu niezastąpione będą takie akcesoria pszczelarskie takie jak dłuta, odsklepiacze czy noże. To one umożliwiają łatwe rozdzielenie ramek i elementów posklejanych kitem pszczelim. Podkurzacze czy zmiotki i szczotki są bardzo pomocne w czasie miodobrania, uspokajając pszczoły i umożliwiając pobranie ramek.

  Sprzęt do walki z chorobami i środki do dezynfekcji

  Choroby pszczół są niestety zmorą wielu pasiek, dlatego oferujemy skuteczne narzędzia i środki do ich zwalczania. Asortyment pszczelarski tego rodzaju pomaga również w walce z warrozą, jedną z najniebezpieczniejszych chorób pszczelich. By poprawić odporność i higienę pszczół warto również zainwestować w specjalne środki do dezynfekcji uli i inne środki chemiczne, które sprawdzą się w czasie różnych czynności bartniczych.

  Inne akcesoria pszczelarskie

  Wśród naszego bogatego asortymentu można znaleźć sita, akcesoria do hodowli matek pszczelich czy izolatory umożliwiające ich oddzielenie od pozostałych pszczół. Początkujący bartnicy ucieszą się z zestawów startowych, które można podarować również w ramach prezentu. Poznajcie naszą pełną ofertę akcesoriów i cieszcie się czasem spędzonym na swoim ulubionym hobby lub owocnej pracy!

 • Formy silikonowe i akcesoria

  Formy silikonowe i akcesoria do produkcji świec woskowych

  W naszej ofercie znajdą Państwo różnorodne akcesoria do wyrobu świec, które zapewniają kompleksowe wsparcie podczas ich produkcji. Oferujemy formy o klasycznych kształtach typu gromnice, walce czy tea-lighty, a także wiele produktów umożliwiających odlanie wręcz bajkowych postaci o niepowtarzalnym charakterze. Formy do świec są wykonane z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu wosk łatwo od nich odchodzi. Posłużą przez długi czas, umożliwiając stworzenie produktów do użytku własnego, na prezent, a także na sprzedaż, podnosząc zyski z prowadzenia pasieki.

  Wyjątkowe właściwości świec z wosku pszczelego

  Nasze formy silikonowe do świec umożliwiają samodzielnie przygotowanie wyrobów z wosku pszczelego, które są uważane za naturalne, ekologiczne, o zdrowotnym działaniu. Jonizują one powietrze, neutralizują nieprzyjemne zapachy i odprężają po ciężkim dniu. Świece z wosku pszczelego są świetnym pomysłem na prezent, gdyż można stworzyć figurki bożonarodzeniowe, produkty w kształcie zwierząt, a także klasyczne świece pasujące do wszystkich nowoczesnych wnętrz. Co ważne, nie wpływają one negatywnie na środowisko i są cenione przez wszystkie osoby dbające o zdrowy styl życia.

  Formy silikonowe do odlewów wysokiej jakości

  Każda forma do świec jest wykonana z elastycznego i wytrzymałego silikonu o plastycznych właściwościach, który daje możliwość ich wielokrotnego użycia. Różnorodność oferowanych wzorów sprawia, że produkcja świec w domu będzie wspaniałą przygodą i pomysłem na dodatkowy biznes. 

  Bardzo ciekawym wyborem jest również zestaw do robienia świec, który umożliwia wykonanie ich nawet przez dzieci. Dzięki temu spędzimy miłe chwile wraz z najmłodszymi. Gotowe świece z wosku można nawet dekorować innymi naturalnymi produktami, tworząc niesamowite dzieła sztuki.

  Produkcja świec krok po kroku

  Produkcja świeczek z wykorzystaniem form jest bardzo prosta i poradzi z nią sobie nawet osoba początkująca. Zanim przystąpimy do działań, spryskujemy formę silikonem w sprayu, który ułatwia wyjmowanie gotowego produktu. Następnie przygotowujemy knot, który przeciągamy przez środek i zabezpieczamy wykałaczką. Zabezpieczamy formę gumkami. Na koniec zalewamy ją rozpuszczonym woskiem, pamiętając o tym, że strumień powinien być wolny, by produkt dotarł do każdego zagłębienia. Po odczekaniu czasu stężenia zależnego od wielkości formy, ostrożnie wyjmujemy świecę ze środka.

 • Inne

  W naszym asortymencie dostępne są różnorodne akcesoria pszczelarskie, przydatne przy hodowli i utrzymaniu pasiek: przegonki, klamry i pasy do spinania uli czy nabieraki do miodu. Oferujemy również przyjazne dla pszczół farby do uli w różnych wariantach kolorystycznych. Dla tradycjonalistów, którzy cenią sobie naturalny kontakt z pszczołami polecamy również kószki, czyli słomiane ule bezramkowe.

  Oferujemy Państwu produkty z akcentem pszczelarskim, które trafią w gusta każdego miłośnika pszczół.  Przedmioty z akcentem pszczelarskim mogą stać się również praktycznym prezentem, który zaskoczy każdą obdarowaną osobę.

 • Pokarmy

  Wysokiej jakości pokarmy dla pszczół

  W naszym asortymencie każdy bartnik znajdzie smaczne i efektowne pokarmy dla pszczół, które będą niezbędne w czasie podkarmiania owadów na wiosnę oraz na zimę. Oferujemy bardzo różnorodne produkty, począwszy od mieszanek paszowych, poprzez syropy, ciasta, fondanty i wiele innych. Stosując je zgodnie z zaleceniami będą Państwo mieli pewność żywotności i zdrowia owadów. Pokarm pszczół jest dostępny w wielu formach, jak i rozmiarach, by z łatwością dopasować go do wielkości czy potencjału rozwojowego pasieki.

  Pokarm do dokarmiania pszczół

  Pokarm dla pszczół może być wyprodukowany na bazie hydrolizy sacharozy, wielostopniowej hydrolizy skrobi pochodzącej z ziemniaków, kukurydzy lub pszenicy. Tego rodzaju produkty są chętnie stosowane w pasiekach na całym świecie oraz w Polsce, dając bardzo dobre efekty. Wielu pszczelarzy podkarmia owady cukrem, jednak dedykowane produkty są o wiele bardziej efektowne.

  Pasza dla pszczół oraz inne produkty są polecane również w czasie tworzenia odkładów. Wielu pszczelarzy wybiera fondant, który jest produktem w formie pasty wchłanianej bezpośrednio przez gardziel pszczół. Mieszanki paszowe mają korzystny wpływ na owady, cechując się probiotycznymi właściwościami. Z tego powodu stosuje się je często jako ochronę przed zachorowaniami bądź nawet do leczenia. Karma dla pszczół może również zwiększać instynkt higieniczny, witalność czy odporność, dlatego warto dobrać pokarm do własnych potrzeb.

  Kiedy stosować pokarmy dla pszczół

  Pokarm dla pszczół stosujemy zarówno w czasie podkarmiania, jak i dokarmiania – są to jednak zupełnie inne terminy. Podkarmianie to nic innego jak pobudzenie do intensywnego czerwienia wiosną lub w pierwszej połowie sierpnia, a dokarmianie do uzupełnianie pokarmu zimą. W przypadku dokarmiania najlepszy jest syrop, który podaje się pszczołom w podkarmiaczkach. Tego rodzaju pokarm pszczeli jest całkowicie trawiony dzięki enzymom wydzielanym w przewodzie pokarmowym owadów.

  Bardzo popularnym pokarmem jest również ciasto, które pomaga uzupełnić zapasy w trakcie sezonu oraz jest stosowany do karmienia rodzin na zimę. Pszczelarze wykorzystują je także wczesną wiosną, gdy zaczyna brakować zapasów. Bardzo wygodne są gotowe produkty, które ułatwiają pracę i są często uzupełnione o odpowiednio mikroskładniki.

 • Dla najmłodszych
 • Kosmetyki i środki spożywcze

  Nasza oferta zawierająca miód pszczeli i mleczko pszczele to odpowiedź na ciągle rosnące w Polsce zapotrzebowanie na produkty pszczelarskie. Proponowane przez nas produkty spożywcze są naturalne i doskonale wpływają na ludzki organizm. Miód i mleczko pszczele charakteryzują się unikatowym smakiem oraz właściwościami stosownymi do składników, które zawierają. Mleczko pszczele jako dodatek do najwyższej jakości miodu ma właściwości mocno odżywcze. Jego spożycie dodaje sił i poprawia samopoczucie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zawierającą najwyższej jakości miód pszczeli oraz mleczko pszczele.

  Sklep Łysoń oferuje najwyższej jakości miody naturalne:

  • Miód pszczeli z dodatkiem pyłku kwiatowego
  • Miód naturalny z propolisem, charakteryzujący się silnym działaniem przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym
  • Miód ze Sklepu Łysoń z dodatkiem mleczka pszczelego zwiększający poziom sił witalnych naszego organizmu
 • Etykiety na słoiki

  Oferujemy Państwu etykiety na nakrętki, torby ozdobne, pudełka oraz ulotki, które są niezbędne do oznaczenia słoików z miodem przeznaczonym do sprzedaży oraz na prezent. Dzięki etykietom słoiki będą oznaczone i prawidłowo nazwane. Torby oraz pudełka sprawią natomiast, że podarowany miód zapadnie na zawsze w pamięć naszych najbliższych

 • Nakrętki na słoiki
 • Artykuły reklamowe
 • Opakowania na słoiki
 • Węza i akcesoria do obróbki węzy

  Oferujemy Państwu najlepsze węzy pszczele oraz inne akcesoria do obróbki węzy. W naszym sklepie oferujemy tradycyjny podział węz pszczelich ze względu na rodzaj ula wpływający na ramkę, w której zostaną umieszczone. Węza Ostrowska, Wielkopolska a może Dadant? Węza pszczela zapewni idealny kształt i wielkość plastrów tworzonych przez pszczoły w Państwa pasiece. Dodatkowo wtapiacz do węzy czy radełko zagwarantują pełną kontrolę nad wyglądem plastrów w każdym ulu.

 • Literatura pszczelarska

  Przedsiębiorstwo Pszczelarskie „ŁYSOŃ” oferuje najlepsze książki o pszczelarstwie. Stanowią one doskonałą bazę wiedzy dla właścicieli pasiek. Dla wszystkich osób, które kochają pszczelarstwo książka zakupiona w naszym sklepie będzie idealnym przewodnikiem, który dostarcza informacji z zakresu przygotowania uli, hodowli pszczół i matek oraz produkcji miodu. Literatura pszczelarska, to jednak nie koniec naszej oferty. Polecamy również książki w zakresie ziołolecznictwa.

 • Skrzynki transportowe i rojnice

  Transport pszczół nie będzie już więcej problemem dzięki zastosowaniu skrzynki transportowej w której można transportować nie tylko rodziny ale i odkłady czy ramki.

  Oprócz swojej podstawowej funkcji przenoszenia pszczół, transporter do ramek może również pełnić funkcję:

  • jako ul odkładowy drewniany,
  • jako rojnica
  • jako ul do tworzenia pakietów pszczelich,

  Sklep Łysoń oferuje transportery do ramek wielkopolskich, warszawskich oraz dadant

  Rojnica transportówka służy do przenoszenia z miejsca na miejsce odkładów pszczelich, ramek, rójek. Wytrzymałe konstrukcje z drewna lub ze sklejki zapewniają bezpieczny transport pszczół. W naszym asortymencie dostępne są rojnice transportówki typu dadant lub wielkopolskie.

  Skrzynki transportowe dla pszczół przeznaczone są do bezpiecznego przenoszenia rodzin, ramek oraz odkładów. Dostępne w naszej ofercie transportery dla pszczół zapewniają pszczołom przyjazne warunki - posiadają odpowiedni system wentylacyjny oraz warstwę izolacji odpornej na złe warunki atmosferyczne. Nasze transportery dla odkładów przystosowane są do standardowych ramek używanych w ulach.

 • Podkarmiaczki

  Dodatkowe karmienie pszczół jest bardzo ważną czynnością w gospodarce pasiecznej. Przeprowadza się je w różnych okresach w roku i w różnych celach. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, ważny jest odpowiedni dobór podkarmiaczki, z której pszczoły będą mogły swobodnie pobierać pokarm. W naszym sklepie znajdziesz wygodne i funkcjonalne podkarmiaczki ramkowe, podkarmiaczki korpusowe oraz podkarmiaczki wiaderkowe. W trakcie niesprzyjających warunków atmosferycznych albo gdy ma miejsce opryskiwanie pól środkami ochrony roślin, podkarmiaczki umożliwią wszechstronne dokarmienie pszczół. Ma to szczególnie ważne znaczenie w okresie intensywnego rozwoju rodziny. Dostępne podkarmiaczki ramkowe, korpusowe i wiaderkowe umożliwiają napełnienie ich pokarmem bez konieczności otwierania gniazda. W zależności od preferencji możemy wybrać podkarmiaczki o różnej pojemności. Posiadamy podkarmiaczki, które można umieścić zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz ula. Oprócz podstawowej funkcji, jaką jest dokarmianie pszczół, dostępne w naszym sklepie podkarmiaczki ramkowe, korpusowe oraz wiaderkowe można również wykorzystać jako poidła ulowe, w sytuacjach, kiedy konieczne jest dopojenie pszczół w miejscu zamieszkania.