• Oferta dotacyjna
Waga pasieczna GSM - OPTIMA
Waga pasieczna GSM - OPTIMA
Waga pasieczna GSM - OPTIMA
Waga pasieczna GSM - OPTIMA
Waga pasieczna GSM - OPTIMA
Waga pasieczna GSM - OPTIMA

Waga pasieczna GSM - OPTIMA

Waga nagrodzona medalem na Apimondia 2017

W3120_O
1 700,00 zł
Brutto
1 382,11 zł netto

 
Oferta Dotacyjna

Jeżeli ubiegasz się o dotację/refundację, pamiętaj, że wszelkie płatności za zakupy (koszty podstawowe) oraz wydatki stanowiące koszty dodatkowe, wynikające z realizacji umowy o przyznaniu pomocy, dokonywane muszą być w formie bezgotówkowej (przelew bankowy, przekaz pocztowy, płatność kartą płatniczą, itp.). W ramach interwencji I.6.1-I.6.7, o których mowa w przedmiotowym Regulaminie.

Masz dodatkowe pytania w sprawie dotacji, zadzwoń na infolinię nr tel 33 875 99 40.


Czas realizacji zamówienia na ten produkt wynosi 4 tygodnie.

Zalety wagi OPTIMA:

- niska konstrukcja

- wykonana ze stali ocynkowanej

-  zakres pomiarowy do 150 kg (skok pomiaru co 10 g)

- zasilanie bateryjne (6 x AA) – ok. 3,5 - 4 miesięcy pracy

- wysyłanie raportu poprzez SMS raz dziennie

- konfiguracja za pomocą klawiatury i wyświetlacza

- automatyczny alarm w przypadku przewrócenia ula lub kradzieży

- produkt nagrodzony brązowym medalem na Międzynarodowym Kongresie Pszczelarskim Apimondia w 2017 roku (system BeeLab służący do monitorowania pasieki wykorzystany w konstrukcji wagi)

- produkt polski

 

Tryb pracy:

1 pomiar na dobę

 

W skład zestawu wchodzi:

- konstrukcja mechaniczna wagi wraz z czujnikiem pomiarowym

- centralka z wbudowaną klawiaturą i wyświetlaczem

Nawet w niewielkiej pasiece warto mieć wagę kontrolną i sprawdzać pomiary w rodzinie pszczelej średniej siły, która będzie reprezentatywna dla całej pasieki. Przybytki lub ubytki ciężaru ula umożliwiają pszczelarzowi rozeznanie w sytuacji rodziny pszczelej, np. że wystąpił pożytek lub że pszczołom kończy się pokarm i należy się udać z wizytą na pasieczysko. Waga pasieczna ułatwia zarządzanie pasieką i planowanie prac, zwłaszcza w sytuacji, gdy ule usytuowane są poza miejscem zamieszkania pszczelarza.

Waga umożliwia stałą kontrolę przybytków i ubytków miodu w ulu. Na tej podstawie możemy wyciągać wnioski o tym co dzieje się w pasiece np. jak wykorzystywane są pożytki przez pszczoły, jakie jest spożycie zapasów pokarmu. Wagi pasieczne nie wiążą klienta z operatorem jakiejkolwiek sieci GSM. Do uruchomienia wagi jest potrzebna najzwyklejsza karta SIM (prepaid). Klient sam decyduje o kwocie doładowania karty lub ewentualnym abonamencie. Każda waga jest szyfrowana 5-cio cyfrowym kodem PIN. Po odłączeniu zasilnia zażąda wprowadzenia tego kodu.

Niska konstrukcja wagi ulowej Optima sprawia, że jest ona prawie niezauważalna dla postronnych osób. Wykonanie ze stali ocynkowanej gwarantuje długie użytkowanie wagi pasiecznej oraz jej odporność na warunki atmosferyczne.

Dzięki zasilaniu na baterie pszczelarz jest niezależny od dostępu do energii elektrycznej, co ma ogromne znaczenie przy ustawieniu wagi pod ulem na pasieczysku. Czas pracy wagi oceniono na kilka miesięcy, do 4 i więcej – w zależności od jakości baterii.

Raport z pomiarów ciężaru ula wysyłany jest automatycznie raz dziennie na podany numer telefonu w wiadomości tekstowej. Wybór operatora sieci GSM należy do klienta. Do uruchomienia wagi wystarczy zwykła karta SIM – klient sam decyduje o kwocie doładowania lub ewentualnym abonamencie.

Wagę Optima wyposażono w automatyczny czujnik antykradzieżowy – w przypadku gdy ul zostanie przewrócony lub zdjęty z wagi, natychmiast zostanie wysłany SMS o treści „MASS LOSS” informujący, że coś złego stało się z ulem.

Każda waga jest szyfrowana 5-cio cyfrowym kodem PIN. Po odłączeniu zasilania zażąda wprowadzenia tego kodu. 

Do  wagi pasiecznej polecamy świetnie zaprojektowane wózki i podnośniki, posiadamy w szerokiej ofercie również inne rozwiązania technologiczne.

Zdjęcia produktów to ilustracje poglądowe i mogą czasami różnić się od rzeczywistego wyglądu przedmiotu. Istnieje możliwość różnic technicznych wynikających z modernizacji naszych produktów, które staramy się stale udoskonalać. Nie zmienia to jednak ich podstawowych właściwości i funkcjonalności.

Termin realizacji zamówień
  • Wysyłka zamówienia do 5 dni roboczych pozostałe produkty
  • Termin realizacji sprzętu zlecanego do produkcji np. miodarki, odstojniki, kremownice, stoły do odsklepiania itp.), w celu ustalenia terminu realizacji prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: 33 875-99-40
    *Wysyłka paletowa realizowana jest do 5 dni roboczych
  • *Opcja ekspresowa dostawa jest dodatkowo płatna, dostępna jest tylko do wybranych produktów. Szczegóły sprawdź w regulaminie
Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.