Pierzga pszczela 1kg
Towar chwilowo niedostępny
Naturalna pierzga pszczela.
Pierzga pszczela
Pierzga jest podstawowym pokarmem pszczół wytwarzanym wewnątrz ula z pyłku pszczelego, który mieszany ze śliną i miodem fermentuje w obecności bakterii. Podczas zachodzących procesów wzrasta zawartość cukrów prostych, a białka pyłku ulegają rozpadowi. Jej szczególny smak nie jest lubiany przez wszystkich, jednak można go z łatwością zamaskować np. za pomocą swojego ulubionego miodu.
W składzie pierzgi można znaleźć liczne składniki odżywcze takie jak węglowodany, tłuszcze i białka oraz minerały i witaminy. Zawiera ona liczne aminokwasy egzogenne, dlatego należy przyjmować ją razem z innymi pokarmami. Pierzga pszczela podobnie jak pyłek jest źródłem witamin A i E, a dodatkowo występuje w niej witamina C i witaminy z grupy B. Spożywając ją regularnie zadbamy o dostarczenie do organizmu magnezu, wapnia, sody, potasu czy cynku, selenu, krzemu, chromu i manganu.
Pierzga właściwości
Pierzga pszczela jest jednym z najlepszych naturalnych produktów odpowiadających za wzmocnienie organizmu. Będzie idealna dla osób aktywnych fizycznie, w rekonwalescencji, z problemach z apetytem, a także dla tych, które chcą zadbać o swoją skórę, włosy czy paznokcie czy ogólny stan samopoczucia i odporność.
Działa ona odtruwająco na wątrobę, uszczelnia naczynia krwionośne i zmniejsza ryzyko zachorowania na nadciśnienie tętnicze krwi. Pierzga jest polecana także przy anemii, chorobach jelit i przewlekłych stanach zmęczenia. Pomaga również z chorobami skórnymi, szczególnie łuszczycą. Dodatkowo wskazaniami do podawania pierzgi jest niedokrwistość, choroby układu nerwowego, cukrzyca.
Pierzga zastosowanie
Prozdrowotne i lecznicze zastosowanie pierzgi zostało także wykorzystane w kosmetologii. Na jej bazie można stworzyć maseczki lub inne produkty do stosowania zewnętrznego, które przyśpieszają regenerację skóry.
Pierzga dawkowanie
Pierzga powinna być namaczana w wodzie bądź zmielona i dodana do innych produktów, by zwiększyć biodostępność jej składników. Polecamy czystą pierzgę ugnieść w moździerzu – 100 g produktu należy wymieszać z 1 kg miodu i spożywać łyżkę codziennie na czczo rano. Pierzgę można także dodawać do napojów, do śniadań. Ten produkt pszczeli powinno spożywać się w dawce maksymalnie ok. 30 g dla osoby dorosłej (leczniczo-prozdrowotnie wystarczy ok. 5 g na dobę przez okres miesiąca) – nie jest zalecana dla najmłodszych dzieci.
Pierzga pszczela cena
Cena pierzgi pszczelej zależy od wielkości opakowania. Należy pamiętać, że jest to produkt trudno dostępny, uzyskiwany w mniejszej ilości niż pyłek kwiatowy czy miód. Jeśli chcą Państwo kupić więcej produktu po korzystniejszej cenie, Pierzga 3kg z pewnością zadziała leczniczo przez wiele miesięcy.