Pierzga pszczela 1kg
Pierzga pszczela 1kg
Pierzga pszczela 1kg
Pierzga pszczela 1kg

Pierzga pszczela 1kg

Towar chwilowo niedostępny

Naturalna pierzga pszczela.

P0010
329,65 zł
Brutto
313,95 zł netto
 

Pierzga pszczela

Pierzga jest podstawowym pokarmem pszczół wytwarzanym wewnątrz ula z pyłku pszczelego, który mieszany ze śliną i miodem fermentuje w obecności bakterii. Podczas zachodzących procesów wzrasta zawartość cukrów prostych, a białka pyłku ulegają rozpadowi. Jej szczególny smak nie jest lubiany przez wszystkich, jednak można go z łatwością zamaskować np. za pomocą swojego ulubionego miodu. 

W składzie pierzgi można znaleźć liczne składniki odżywcze takie jak węglowodany, tłuszcze i białka oraz minerały i witaminy. Zawiera ona liczne aminokwasy egzogenne, dlatego należy przyjmować ją razem z innymi pokarmami. Pierzga pszczela podobnie jak pyłek jest źródłem witamin A i E, a dodatkowo występuje w niej witamina C i witaminy z grupy B. Spożywając ją regularnie zadbamy o dostarczenie do organizmu magnezu, wapnia, sody, potasu czy cynku, selenu, krzemu, chromu i manganu. 

Pierzga właściwości

Pierzga pszczela jest jednym z najlepszych naturalnych produktów odpowiadających za wzmocnienie organizmu. Będzie idealna dla osób aktywnych fizycznie, w rekonwalescencji, z problemach z apetytem, a także dla tych, które chcą zadbać o swoją skórę, włosy czy paznokcie czy ogólny stan samopoczucia i odporność. 

Działa ona odtruwająco na wątrobę, uszczelnia naczynia krwionośne i zmniejsza ryzyko zachorowania na nadciśnienie tętnicze krwi. Pierzga jest polecana także przy anemii, chorobach jelit i przewlekłych stanach zmęczenia. Pomaga również z chorobami skórnymi, szczególnie łuszczycą. Dodatkowo wskazaniami do podawania pierzgi jest niedokrwistość, choroby układu nerwowego, cukrzyca.

Pierzga zastosowanie

Prozdrowotne i lecznicze zastosowanie pierzgi zostało także wykorzystane w kosmetologii. Na jej bazie można stworzyć maseczki lub inne produkty do stosowania zewnętrznego, które przyśpieszają regenerację skóry. 

Pierzga dawkowanie

Pierzga powinna być namaczana w wodzie bądź zmielona i dodana do innych produktów, by zwiększyć biodostępność jej składników. Polecamy czystą pierzgę ugnieść w moździerzu – 100 g produktu należy wymieszać z 1 kg miodu i spożywać łyżkę codziennie na czczo rano. Pierzgę można także dodawać do napojów, do śniadań. Ten produkt pszczeli powinno spożywać się w dawce maksymalnie ok. 30 g dla osoby dorosłej (leczniczo-prozdrowotnie wystarczy ok. 5 g na dobę przez okres miesiąca) – nie jest zalecana dla najmłodszych dzieci. 

Pierzga pszczela cena

Cena pierzgi pszczelej zależy od wielkości opakowania. Należy pamiętać, że jest to produkt trudno dostępny, uzyskiwany w mniejszej ilości niż pyłek kwiatowy czy miód. Jeśli chcą Państwo kupić więcej produktu po korzystniejszej cenie, Pierzga 3kg z pewnością zadziała leczniczo przez wiele miesięcy.

Zdjęcia produktów to ilustracje poglądowe i mogą czasami różnić się od rzeczywistego wyglądu przedmiotu. Istnieje możliwość różnic technicznych wynikających z modernizacji naszych produktów, które staramy się stale udoskonalać. Nie zmienia to jednak ich podstawowych właściwości i funkcjonalności.

Termin realizacji zamówień
  • Wysyłka zamówienia do 5 dni roboczych pozostałe produkty
  • Termin realizacji sprzętu zlecanego do produkcji np. miodarki, odstojniki, kremownice, stoły do odsklepiania itp.), w celu ustalenia terminu realizacji prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: 33 875-99-40
    *Wysyłka paletowa realizowana jest do 5 dni roboczych
  • *Opcja ekspresowa dostawa jest dodatkowo płatna, dostępna jest tylko do wybranych produktów. Szczegóły sprawdź w regulaminie
Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.