INAUGURACJA WYSTAWY

„MAŁOPOLSKA PIĘKNEM ZACHWYCA – BEES & FLOWERS”  13 listopada 2020 roku wraz z FUNDACJĄ APIKULTURA na płycie wadowickiego rynku zainaugurowaliśmy wystawę fotografii będąca elementem projektu BEES and FLOWERS. 

Projekt „Małopolska pięknem zachwyca – Bees & Flowers” realizowany jest dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego; pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Wadowic, Bartosza Kalińskiego.

Organizatorem eventu jest Fundacja APIKULTURA

Organizatorem eventu jest Fundacja APIKULTURA, której celem głównym jest działalność na rzecz nauki, edukacji i oświaty oraz systematyczne upowszechnianie wiedzy na temat ochrony środowiska naturalnego oraz pszczelarstwa. Fundacja realizuje wiele projektów aktywizujących dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów. 

Dodatkowym uzupełnieniem jej działalności jest kwestia proekologiczna, czyli organizowanie i promowanie zachowań proekologicznych. 

Działania fundacji możecie Państwo śledzić na facebook.com/FundacjaApikultura.

Wystawa oraz najnowszy pszczeli projekt to kolejne nowatorskie przedsięwzięcie APIKULTURY. Fotografie projektowe prezentują niesamowity świat miododajnych roślin, skomponowany w delikatne kompozycje. Głównym elementem stanie się tutaj artystyczne połączenie kwietnej głębi z pięknem i charakterem poszczególnych modelek, biorących udział w przedsięwzięciu. 

Stylistyka wystawy utrzymana jest w konwencji pełnego i żywego koloru, potrafiącego skutecznie ubarwić naszą niejednokrotnie, szarą codzienność – zwłaszcza tą listopadową; nie zawsze prezentowaną w pełnym jesiennym słońcu. Nasze kompozycje zaskakują nowoczesnym podejściem do stylu i formy, natomiast piękno prezentowanych kobiet zostawia niezatarte wrażenia, w pamięci zwiedzających.

Twórcą projektu BEES & FLOWERS jest Beata Bojda

Twórcą projektu BEES & FLOWERS jest Beata Bojda – makijażystka, stylistka oraz projektantka.
Wykładowca makijażu fashion w krakowskiej „Artystycznej Alternatywie”. Współpracująca z wieloma artystami oraz teatrem – twórca nowatorskich kostiumów scenicznych.
Dwukrotna laureatka tytułu Artysty Roku. (2015 – kat. Debiut, 2018 – kat. Edytorial).
Wyróżniona prestiżowym tytułem „Beauty Industry Icon” w 2015 roku.
Absolwentka wzornictwa w łódzkiej Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania, na kierunku projektowanie ubioru unikatowego.

W jej autorskim projekcie ETNO skutecznie połączyła elementy sztuki ludowej, współczesną modę oraz nowatorski makijaż. Projekt powyższy zyskał uznanie na całym świecie – prezentowany m. in. w londyńskiej THE BRICK LANE GALLERY oraz w Paryżu, w ramach prezentacji sztuki i kultury polskiej.

Dlaczego postawiliśmy na taką formę

Dlaczego postawiliśmy na taką formę promowania tematyki pszczelarskiej; łącząc piękno człowieka z naturą? W Polsce mamy kilkaset przeróżnych gatunków pszczół, które żywią się nektarem i pyłkiem kwiatowym przy okazji zapylając odwiedzane rośliny, dzięki czemu umożliwiają roślinom zapłodnienie i w rezultacie powstanie owocu. To właśnie pszczołom i ich pracy zawdzięczamy produkcję 1/3 żywności oraz miodu i produktów powstających przy okazji, takich jak: pierzga pszczela, mleczko pszczele czy wosk. Według Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody i Jej Zasobów (IUCN) oraz Komisji Europejskiej liczebność pszczół maleje w zastraszającym tempie, a niektórym gatunkom grozi wyginiecie. Jedną z przyczyn takiej sytuacji są zmiany w przestrzeni wsi i miast. Likwidacja nieużytków, miedz, a przede wszystkim łąk kwietnych i przydomowych ogródków.

przypomnieć nam wszystkim o konieczności zakwiecenia przestrzeni

– Projekt „Bess & Flowers” powstał aby przypomnieć nam wszystkim o konieczności zakwiecenia przestrzeni wokół nas. Kwiaty z krepiny fascynują mnie od wielu lat i możliwość połączenia mojego autorskiego projektu „Etno by Beata Bojda” z kwiatami miododajnymi i nektarodajnymi dla fundacji „Apikultura” wydał mi się czymś naturalnym i potrzebnym. Wszystkie kostiumy powstały z recyclingu lub upcyclingu w myśl zasady świadomej mody. Całość to kolaż barwnych tkanin, artystycznych makijaży i oczywiście kwiatów i ziół, które warto zasadzić i zasiać na swojej przydomowej łące: róże, piwonie, dalie, hibiskusy, niezapominajki, miodunka, naparstnica purpurowa, lawenda, cynie, krokusy, tymianek czy maki. - mówi Beata Bojda.

Fotograf - Adam Słowikowski
Realizacja graficzna - Katarzyna Worek

Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.

Używamy ciasteczek, dzięki którym strona działa poprawnie.