Soda kaustyczna – 1kg

Soda kaustyczna – 1kg

Soda kaustyczna. Opakowanie 1kg.

5040
19,50 zł
Brutto
15,85 zł netto

 

Soda kaustyczna to niedrogi i efektywny środek do dezynfekcji wyposażenia pszczelarskiego. Proces dezynfekcji obejmuje mycie sprzętu, takiego jak ule, ramki czy narzędzia, w 3% roztworze sody kaustycznej z wodą. Roztwór przygotowuje się mieszając sodę z wodą w proporcji 1:33, czyli 1 kg sody na 32 litry wody. Soda jest dostarczana w mocnym, bezpiecznym opakowaniu, które chroni przed przypadkowym rozerwaniem i wysypaniem, minimalizując ryzyko podrażnień. UWAGA: Soda kaustyczna jest bardzo żrąca! Podczas pracy z nią konieczne jest używanie okularów ochronnych i rękawic, by chronić oczy i dłonie.

W czasie rozpuszczania sody w wodzie należy zachować ostrożność gdyż ciecz silnie się rozgrzewa i może dojść nawet do jej zagotowania. W celu rozpuszczenia sody w wodzie można użyć naczynie szklane zabezpieczone na wypadek pęknięcia pod wpływem temperatury. W żadnym wypadku nie można używać naczyń aluminiowych lub ocynkowanych, ponieważ metale te wchodzą w gwałtowną i niebezpieczną reakcję z roztworem.

Soda kaustyczna ( NaOH ). Opakowanie 1kg

Do walki z chorobami polecamy dennice higieniczne, pomagające zadbać o higienę ula, w naszej szerokiej ofercie można znaleźć środki do dezynfekcji uli.

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Termin realizacji zamówień
  • Wysyłka zamówienia do 5 dni roboczych pozostałe produkty
  • Termin realizacji sprzętu zlecanego do produkcji np. miodarki, odstojniki, kremownice, stoły do odsklepiania itp.), w celu ustalenia terminu realizacji prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: 33 875-99-40
    *Wysyłka paletowa realizowana jest do 5 dni roboczych
  • *Opcja ekspresowa dostawa jest dodatkowo płatna, dostępna jest tylko do wybranych produktów. Szczegóły sprawdź w regulaminie
Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.