Przyrząd do kontroli osypu warrozy

Przyrząd do kontroli osypu warrozy

Średnica 280 mm.

3128
6,00 zł
Brutto
4,88 zł netto

 

Przyrząd do kontroli osypu warrozy

Walka z pasożytem Varroa Destructor trwa w polskich pasiekach już ponad 40 lat. Jego głównym celem są robotnice, zasklepiony czerw oraz trutnie. Pasożyt powoduje liczne straty w rodzinach pszczelich oraz realne obniżenie produkcji w pasiekach. Bez względu na rodzaj prowadzonej pasieki, każdy z pszczelarzy narażony jest na realne straty produkcyjne. Faktem niezaprzeczalnym jest, że ów szkodnik towarzyszyć będzie nam w pracy pszczelarskiej już zawsze. Dlatego jedyną pewną formą jego zwalczania jest systematyczne działanie i zastosowanie sprawdzonych i profesjonalnych rozwiązań. Celem staje się skuteczne zmniejszenie liczby pasożyta oraz ograniczenie jego aktywności. W przypadku powyższego standardowym działaniem staje się zastosowanie specjalnych ekologicznych preparatów i lekarstw przeciwko warrozie w postaci tabletek, jak w przypadku leku Apiwarol.

Kolejnym krokiem w walce z pasożytem (po użyciu skutecznych preparatów) jest określenie stopnia porażenia rodziny pszczelej. Ważne jest również ocena działania samego preparatu. Dzięki przyrządowi do kontroli osypu warrozy dokładnie określimy liczbę pasożytów, a także będziemy mogli pobrać odpowiednie próbki do badań lub oględzin ula. Przed zastosowaniem preparatu warozobójczego, wsuwamy plastikową tackę kontrolną bezpośrednio pod gniazdo. Umieszczamy ją na dennicy. To właśnie na tacce zbierać będzie się osyp pasożytów, pozwalający na określenie skuteczności zastosowanego preparatu. Drugi element urządzenia to specjalna siatka, zapobiegająca kontaktowi pszczół z osypanym na dno pasożytem. Po zastosowaniu odpowiedniego preparatu najlepiej odczekać około trzydzieści minut – po tym czasie wyciągamy przyrząd i przechodzimy do określenia stopnia porażenia rodziny pszczelej pasożytem. Przyrząd do kontroli osypu warrozy to skuteczne, sprawdzone i bardzo popularne wśród pszczelarzy urządzenie. Jeśli chcesz przeprowadzić skuteczną i dokładną diagnozę Twoich uli – stosuj tylko profesjonalne rozwiązania. Do przyrządu kontrolnego proponujemy również specjalny odymiacz ręczny, umożliwiający aplikację tabletek leku Apiwarol, w zainfekowanych ulach. Jeśli poszukujesz dodatkowych pasiecznych akcesoriów, sprawdź naszą pozostałą ofertę. W sprzedaży posiadamy m. in. profesjonalną odzież pszczelarską jak i urządzenia przeznaczone do przeprowadzania miodobrania. Dbaj o swoją pasiekę dzięki funkcjonalnym urządzeniom Firmy LYSON.

Do akcesoriów polecamy ramki, w naszej szerokiej ofercie można znaleźć kraty odgrodowe proponujemy także bluzy pozwalające na bezpieczny obchód uli.

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Termin realizacji zamówień
  • Wysyłka zamówienia do 5 dni roboczych pozostałe produkty
  • Termin realizacji sprzętu zlecanego do produkcji np. miodarki, odstojniki, kremownice, stoły do odsklepiania itp.), w celu ustalenia terminu realizacji prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: 33 875-99-40
    *Wysyłka paletowa realizowana jest do 5 dni roboczych
  • *Opcja ekspresowa dostawa jest dodatkowo płatna, dostępna jest tylko do wybranych produktów. Szczegóły sprawdź w regulaminie
Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.