Kategorie

Koszyk 0 Produkt Produkty (pusty)    

Brak produktów

Do ustalenia Wysyłka
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie

Powałka Wielkopolska, Ostrowskiej

Jeżeli masz pytania odnośnie produktu
zadzwoń: +48 33 875-99-40


Powałka Wielkopolska, Ostrowskiej

W1073

Nowy produkt

Termin realizacji wynosi 5 dni

Powałka Wielkopolska bez wentylacji - malowana
*Bez wentylacji bocznej. Powałka wielkopolska/Ostrowskiej styropianowa malowana, bez dodatkowej wentylacji bocznej. Jest to płaska płyta z pogrubionymi krawędziami, zawierająca kilka otworów służących do wentylacji lub podawania pokarmu pszczołom. Powałkę umieszcza się na ostatnim korpusie, który zajmują pszczoły.

Więcej szczegółów

Produkt refundowany w ramach programu: "Wsparcia rynku produktów pszczelich w latach 2020-2022"

55,60 zł brutto

Zdobądź punkty lojalnościowe

Za zakup tego produktu otrzymasz 56 punktów

Opis

Materiał Styropian
Wymiary ramki Wielkopolska 360x260 mm
Kolor Żółty
Gwarancja 2 lata

Więcej informacji

Malowana powałka Wielkopolska, Ostrowskiej.

Zalety powałki wielkopolskiej/Ostrowskiej:

- zabezpiecza gniazdo pszczele od góry

- doskonała do podawania pokarmu pszczołom

- umożliwia regulowanie wentylacji w ulu styropianowym

- lekka i wytrzymała

- 5 okrągłych otworów

- znakomita do poławiania czystego propolisu

- w komplecie 5 sitek „pająków” oraz 5 pierścieni służących do ich montażu

W zestawie z powałką dołączane są okrągłe korki styropianowe ( 5 szt. ).

Komplet sitko pająk + pierścień 5 szt.

Jest to płaska płyta o pogrubionych krawędziach. W płaszczyźnie powałki znajdują się duże krągłe otwory wentylacyjne. W otworach tych umieszcza się plastikowe "pajączki" lub zamyka się je szczelnymi styropianowymi korkami.

Powałka w ulu styropianowym stanowi najważniejszy element, przez który przebiega wentylacja gniazda pszczelego. Wielkością wymiany powietrza kieruje się, zamykając lub otwierając określoną liczbę otworów w płaszczyźnie powałki.

Przez okrągłe otwory w powałce można karmić pszczoły syropem lub inwertem przy użyciu słoików typu "twist". W tym celu na "pajączkach" umieszczonych w otworach powałki ustawia się zakręcone podziurkowanymi zakrętkami słoiki (do góry dnem).

Powałka nadaje się zarówno do ula wielkopolskiego 10-ramkowego, jak i Ostrowskiej (oba typu uli mają te same długości krawędzi korpusów, a co za tym idzie – również powałek). Jest najważniejszym elementem zapewniającym nie tylko optymalną wentylację rodzinie pszczelej, lecz również umożliwia jej karmienie.

Powałkę umieszcza się na górnych krawędziach najwyżej położonego korpusu zajmowanego przez pszczoły, tak aby odległość między nią a górnymi listewkami ramek wynosiła niespełna 1 cm. Przy zachowaniu takiego odstępu pszczoły nie będą budowały niepożądanych w tym miejscu plastrów. Nie musisz pamiętać o tym odstępie ani specjalnie go wymierzać – powałka do ula wielkopolskiego/Ostrowskiej została tak skonstruowana, aby te odległości zostały zachowane. Wystarczy, że nałożysz powałkę na korpus, dopasowując ją do wręgów.

W powałce znajduje się 5 otworów, które możesz zaślepić korkami styropianowymi lub tzw. pajączkami. W środkowym otworze najczęściej instaluje się górną podkarmiaczkę wiaderkową. Można też karmić rodziny za pomocą słoików „twist” (zakręconych podziurkowanymi nakrętkami), które ustawia się na „pajączkach” do góry dnem.

Przy umieszczeniu „pajączków” w otworach powałki pszczoły same regulują wentylację w ulu i zaślepiają je kitem pszczelim. Pozwala to na pozyskanie czystego propolisu. Wystarczy wyjąć pajączki i umieścić je na krótki czas w lodówce, a następnie wykruszyć stwardniały propolis.

Powałka wielkopolska/Ostrowskiej została fabrycznie pomalowana i nie wymaga żadnej dodatkowej konserwacji.

Do powałki polecamy również dłuta które doskonale sprawdzają się przy otwieraniu nawet bardzo zasklepionych uli, oferujemy także różne odsklepiacze, aby zwalczać choroby w ulu posiadamy środki do walki z chorobami.

Zdjęcia produktów to ilustracje poglądowe i mogą czasami różnić się od rzeczywistego wyglądu przedmiotu. Nie zmienia to jednak ich podstawowych właściwości.

Opinie

Oceń 
2019-11-15

powałka

niezastąpiona w pasiece, nie wyobrażam sobie nie mieć je w pasiece!!!

  • 2 z 2 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Powałka Wielkopolska, Ostrowskiej

Termin realizacji wynosi 5 dni

Powałka Wielkopolska bez wentylacji - malowana
*Bez wentylacji bocznej. Powałka wielkopolska/Ostrowskiej styropianowa malowana, bez dodatkowej wentylacji bocznej. Jest to płaska płyta z pogrubionymi krawędziami, zawierająca kilka otworów służących do wentylacji lub podawania pokarmu pszczołom. Powałkę umieszcza się na ostatnim korpusie, który zajmują pszczoły.

Produkty powiązane

PYTANIA