• Oferta dotacyjna
Powałka Wielkopolska, Ostrowskiej, malowana...

Powałka Wielkopolska, Ostrowskiej, malowana (szara)

Powałka wielkopolska bez wentylacji - malowana szara

*Bez wentylacji bocznej. Powałka wielkopolska/Ostrowskiej styropianowa malowana, bez dodatkowej wentylacji bocznej. Jest to płaska płyta z pogrubionymi krawędziami, zawierająca kilka otworów służących do wentylacji lub podawania pokarmu pszczołom. Powałkę umieszcza się na ostatnim korpusie, który zajmują pszczoły.

W1073_SZ
86,70 zł
Brutto
70,49 zł netto

 
Oferta Dotacyjna

Jeżeli ubiegasz się o dotację/refundację, pamiętaj, że wszelkie płatności za zakupy (koszty podstawowe) oraz wydatki stanowiące koszty dodatkowe, wynikające z realizacji umowy o przyznaniu pomocy, dokonywane muszą być w formie bezgotówkowej (przelew bankowy, przekaz pocztowy, płatność kartą płatniczą, itp.). W ramach interwencji I.6.1-I.6.7, o których mowa w przedmiotowym Regulaminie.

Masz dodatkowe pytania w sprawie dotacji, zadzwoń na infolinię nr tel 33 875 99 40.Malowana powałka wielkopolska, Ostrowskiej.

Zalety powałki wielkopolskiej/Ostrowskiej:

- zabezpiecza gniazdo pszczele od góry

- doskonała do podawania pokarmu pszczołom

- umożliwia regulowanie wentylacji w ulu styropianowym

- lekka i wytrzymała

- 5 okrągłych otworów

- znakomita do poławiania czystego propolisu

- w komplecie 5 sitek „pająków” oraz 5 pierścieni służących do ich montażu

W zestawie z powałką dołączane są okrągłe korki styropianowe ( 5 szt. ).

Komplet sitko pająk + pierścień 5 szt.

Jest to płaska płyta o pogrubionych krawędziach. W płaszczyźnie powałki znajdują się duże krągłe otwory wentylacyjne. W otworach tych umieszcza się plastikowe "pajączki" lub zamyka się je szczelnymi styropianowymi korkami.

Powałka w ulu styropianowym stanowi najważniejszy element, przez który przebiega wentylacja gniazda pszczelego. Wielkością wymiany powietrza kieruje się, zamykając lub otwierając określoną liczbę otworów w płaszczyźnie powałki.

Przez okrągłe otwory w powałce można karmić pszczoły syropem lub inwertem przy użyciu słoików typu "twist". W tym celu na "pajączkach" umieszczonych w otworach powałki ustawia się zakręcone podziurkowanymi zakrętkami słoiki (do góry dnem).

Powałka nadaje się zarówno do ula wielkopolskiego 10-ramkowego, jak i Ostrowskiej (oba typu uli mają te same długości krawędzi korpusów, a co za tym idzie – również powałek). Jest najważniejszym elementem zapewniającym nie tylko optymalną wentylację rodzinie pszczelej, lecz również umożliwia jej karmienie.

Powałkę umieszcza się na górnych krawędziach najwyżej położonego korpusu zajmowanego przez pszczoły, tak aby odległość między nią a górnymi listewkami ramek wynosiła niespełna 1 cm. Przy zachowaniu takiego odstępu pszczoły nie będą budowały niepożądanych w tym miejscu plastrów. Nie musisz pamiętać o tym odstępie ani specjalnie go wymierzać – powałka do ula wielkopolskiego/Ostrowskiej została tak skonstruowana, aby te odległości zostały zachowane. Wystarczy, że nałożysz powałkę na korpus, dopasowując ją do wręgów.

W powałce znajduje się 5 otworów, które możesz zaślepić korkami styropianowymi lub tzw. pajączkami. W środkowym otworze najczęściej instaluje się górną podkarmiaczkę wiaderkową. Można też karmić rodziny za pomocą słoików „twist” (zakręconych podziurkowanymi nakrętkami), które ustawia się na „pajączkach” do góry dnem.

Przy umieszczeniu „pajączków” w otworach powałki pszczoły same regulują wentylację w ulu i zaślepiają je kitem pszczelim. Pozwala to na pozyskanie czystego propolisu. Wystarczy wyjąć pajączki i umieścić je na krótki czas w lodówce, a następnie wykruszyć stwardniały propolis.

Powałka wielkopolska/Ostrowskiej została fabrycznie pomalowana i nie wymaga żadnej dodatkowej konserwacji.

Do powałki polecamy również dłuta które doskonale sprawdzają się przy otwieraniu nawet bardzo zasklepionych uli, oferujemy także różne odsklepiacze, aby zwalczać choroby w ulu posiadamy środki do walki z chorobami.

Zdjęcia produktów to ilustracje poglądowe i mogą czasami różnić się od rzeczywistego wyglądu przedmiotu. Istnieje możliwość różnic technicznych wynikających z modernizacji naszych produktów, które staramy się stale udoskonalać. Nie zmienia to jednak ich podstawowych właściwości i funkcjonalności.

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Termin realizacji zamówień
  • Wysyłka zamówienia do 5 dni roboczych pozostałe produkty
  • Termin realizacji sprzętu zlecanego do produkcji np. miodarki, odstojniki, kremownice, stoły do odsklepiania itp.), w celu ustalenia terminu realizacji prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: 33 875-99-40
    *Wysyłka paletowa realizowana jest do 5 dni roboczych
  • *Opcja ekspresowa dostawa jest dodatkowo płatna, dostępna jest tylko do wybranych produktów. Szczegóły sprawdź w regulaminie
Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.