-
NOWOŚCI
-
PROMOCJE
-
Miodarki
-
-
- Zestawy startowe
- Dla najmłodszych
- Dłuta pszczelarskie
-
- Etykiety ozdobne 185x55mm
- Etykiety okrągłe 125x86mm
- Etykiety owalne 92x60mm
- Etykiety proste 76x100mm
- Etykiety z komórką pszczelą 130x64mm
- Etykiety z kontretykietą 200x55mm
- Etykiety na małe słoiki 155x28mm
- Etykiety mini, cenówki 45x25mm
- Etykiety okrągłe mini Ø37mm
- Etykiety z plastrem
- Etykiety 100x50mm
- Przywieszki
- Izolatory matki pszczelej
- Ochrona zdrowia
- Kraty odgrodowe, płytki i siatki
- Nasiona roślin miododajnych
- Odsklepiacze, rozluźniacze, noże
- Odżywki i środki naturalne dla pszczół
- Opakowania na słoiki
- Podkarmiaczki
- Podkurzacze
- Pozostałe drewniane
- Ramki do ula i akcesoria
- Farby do uli
- Sita do miodu
- Skrzynki transportowe i rojnice
- Sprzęt do walki z chorobami
- Węza i akcesoria do obróbki węzy
- Zmiotki i szczotki do ula
-
- Formy silikonowe















Miodarka radialna Ø1200mm, elekt. 230V - CLASSIC
Miodarki radialne charakteryzują się możliwością umieszczenia dużej ilości ramek w koszu miodarki. Sposób ułożenia ramek w układzie radialnym powoduje, iż wirowanie może się odbywać w jednym kierunku. Miodarki radialne zalecane są dla dużych pasiek, które posiadają 1 lub 2 typy ramek.
Indeks: W2008000
Bęben wykonany z blachy nierdzewnej kwasoodpornej, odpowiednio wzmocniony i usztywniony, wyposażony w spust.
Kosz w całości wykonany z prętów nierdzewnych kwasoodpornych. Obręcze kosza wyposażone są w odpowienio wyprofilowane mocowania zapobiegające wypadnięciu ramek podczas wirowania. Kosz jest dodatkowo ułożyskowany w dwóch obsadach: górnej i dolnej.
Pokrywy przeźroczyste wykonane z metapleksu, dające możliwość obserwowania procesu wirowania bez konieczności ich otwierania i narażania się na niebezpieczeństwo kontaktu z wirującym koszem.
Sterowanie automatyczne posiada osiem programów. Pierwsze dwa programy przeznaczone są do pracy w trybie ręcznym, trzeci program - automatyczny, posiada ustawienia fabryczne. Programy od 4 do 8 (automatyczne) umożliwiają wprowadzenie własnych nastaw. Każdy program składa się z 7 kroków. W każdym kroku można ustawić trzy parametry - czas rozpoczęcia kroku, zadaną prędkość i kierunek wirowania. Siódmy, ostatni krok definiuje czas zatrzymania kosza miodarki.
Do urządzenia standardowo dodajemy specjalne podkładki zwiększające komfort i bezpieczeństwo pasiecznej pracy. Dzięki nim zminimalizowane zostaje prawdopodobieństwo wpadania miodarek w wibracje podczas wirowania miodu. Podkładki wykonane są z materiału PCV (SOFT). Bardzo często wirowane ramki posiadają różną wagę, ze względu na zawarte w nich odmienne ilości miodu. Stosując podkładki LYSON zapewniasz sobie najwyższy stopień optymalizacji urządzenia.
Do miodarki polecamy również odstojnik okrągły, który zawsze znajdzie zastosowanie w pasiece.
Ilość ramek w miodarkach radialnych Ø1200 mm | |
---|---|
Nazwa | Ilość |
Wielkopolska/Wielkopolska ½ | 56/56 |
Ostrowskiej/Langstroth | 56/56 |
Dadant/Dadant ½ | 56/56 |
Warszawska zwykła | 56/48H |
Warszawska poszerzona | 48/40H |
Zobacz także






