Biotechniczne zwalczanie warrozy - współczesne możliwości „archaicznych” metod

49,00 zł
Brutto
39,84 zł netto
  • Autor: Krzysztof Olszewski
  • Wydawnictwo: Bee & Honey Sp z o.o.
  • Rok wydania: 2025
  • Oprawa: twarda
  • Format (wymiary): 153 x 216 mm
  • Liczba stron: 114
  • Numer ISBN: 978-83-974861-1-9
Indeks: K278PL
Terminy realizacji zamówień

Termin realizacji sprzętu zlecanego do produkcji (np. miodarki, odstojniki, kremownice, stoły do odsklepiania itp.): W celu ustalenia terminu realizacji prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: 33 875-99-40

Wysyłka zamówienia pozostałych produktów: do 3 dni roboczych

Wysyłka paletowa: realizowana jest do 5 dni roboczych

Opcja ekspresowa: dostawa jest dodatkowo płatna, dostępna tylko do wybranych produktów (szczegóły znajdziesz w regulaminie)

Biotechniczne zwalczanie warrozy - współczesne możliwości „archaicznych” metod


Książka ta jest odpowiedzią na największy problem współczesnego pszczelarstwa jakim są gwałtownie narastające trudności z opanowaniem warrozy. Została w niej zawarta zdecydowana większość współczesnej wiedzy dotyczącej zarówno podstaw teoretycznych, jak też praktycznych aspektów wykorzystania biotechnicznych metod kontroli populacji pasożyta Varroa destructor. Metody te należy traktować jako profilaktykę istotnie wspierającą naturalne mechanizmy odporności rodzin pszczelich. Książka zawiera propozycje gotowych rozwiązań, które mogą jednak wymagać dostosowania do specyfiki poszczególnych pasiek. Dlatego autor ma nadzieję, że będzie ona także inspiracją do dalszego doskonalenia metod biotechnicznej walki z warrozą.

Krzysztof Olszewski - pracownik badawczo-dydaktyczny w Zakładzie Pszczelnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. W roku 2023 uzyskał tytuł naukowy profesora nauk rolniczych w dyscyplinie zootechnika i rybactwo. Absolwent Technikum Pszczelarskiego im. Zofii i Tadeusza Wawrynów w Pszczelej Woli oraz Akademii Rolniczej w Lublinie. Obiektem jego zainteresowań naukowych jest pszczoła miodna. Zajmuje się badaniem biologii, wybranych elementów parazytologii oraz doskonaleniem metod chowu i hodowli pszczół. Prowadząc badania naukowe zwraca uwagę na ich przydatność praktyczną we współczesnym pszczelarstwie. Kieruje zespołem ds. biotechnicznej walki z warrozą przy ruchu Varroaresistenz 2033 Polska.

K278PL
Loading...