-
NOWOŚCI
-
PROMOCJE
-
Miodarki
-
-
- Zestawy startowe
- Dla najmłodszych
- Dłuta pszczelarskie
-
- Etykiety ozdobne 185x55mm
- Etykiety okrągłe 125x86mm
- Etykiety owalne 92x60mm
- Etykiety proste 76x100mm
- Etykiety z komórką pszczelą 130x64mm
- Etykiety z kontretykietą 200x55mm
- Etykiety na małe słoiki 155x28mm
- Etykiety mini, cenówki 45x25mm
- Etykiety okrągłe mini Ø37mm
- Etykiety z plastrem
- Etykiety 100x50mm
- Przywieszki
- Izolatory matki pszczelej
- Ochrona zdrowia
- Kraty odgrodowe, płytki i siatki
- Nasiona roślin miododajnych
- Odsklepiacze, rozluźniacze, noże
- Odżywki i środki naturalne dla pszczół
- Opakowania na słoiki
- Podkarmiaczki
- Podkurzacze
- Pozostałe drewniane
- Ramki do ula i akcesoria
- Farby do uli
- Sita do miodu
- Skrzynki transportowe i rojnice
- Sprzęt do walki z chorobami
- Węza i akcesoria do obróbki węzy
- Zmiotki i szczotki do ula
-
- Formy silikonowe
Krata do pozyskiwania propolisu Dadant, Langstroth, WL 12-ramkowa, gruba – plastikowa
Grubość kraty 2 mm
Wymiary: 420 x 490 mm.
Kolor produktu zależy od partii materiału.
Tolerancja rozmiaru +/- 3mm
Kód: 30210
Dzięki zastosowaniu specjalnych krat można pozyskać propolis, który jest także nazywany kitem pszczelim. Nad górne krawędzie ramek należy położyć kratę, która posiada specjalne otwory, w stronę ramek powinny być skierowane wyżłobione otwory. Zmusi to pszczoły do kitowania, czyli uszczelnienia otworów. Następnie po zakitowaniu, należy wyjąć kratę i umieścić ją w zamrażarce. Po zamrożeniu, wyruszyć propolis. Pozyskany w taki sposób kit pszczeli jest bardzo czysty. Wymiary kraty: 420 mm x 490 mm
Krata do pozyskiwania propolisu Dadant, Langstroth, wielkopolska 12-ramkowa - gruba, wykonana z plastiku.
W celu zwiększenia produkcji propolisu używamy specjalnych krat, umieszczanych na korpusie pod daszkiem, wyżłobioną częścią do dołu. Po zapełnieniu kraty propolisem wkładamy ją do zamrażarki, po czym wykruszamy propolis. W zależności od pory roku i bazy pożytkowej możemy pozyskać do 50 g propolisu na tydzień.
Grubość kraty: 2 mm
Kolor zależny od partii materiału.
Wymiary: 420 x 490 mm.
Polecamy również korpusy, w naszej szerokiej ofercie można znaleźć poławiacze pyłku które z pewnością przydadzą się w każdej pasiece pierścienie dystansowe do wszystkich typów uli styropianowych.
Zobacz także
