• Oferta dotacyjna
Korpus Dadant, malowany (niebieski)

Korpus Dadant, malowany (niebieski)

Wymiary ramki 43,5 × 30 cm. Stosowany jako rodnia, w której rozwija się i zimuje rodzina pszczela. Może również pełnić funkcję nadstawki na ramki z miodem. Twarde frezy, specjalne podcięcia ułatwiające chwytanie i przenoszenie.

W1017
129,40 zł
Brutto
105,20 zł netto

 
Oferta Dotacyjna

Jeżeli ubiegasz się o dotację/refundację, pamiętaj, że wszelkie płatności za zakupy (koszty podstawowe) oraz wydatki stanowiące koszty dodatkowe, wynikające z realizacji umowy o przyznaniu pomocy, dokonywane muszą być w formie bezgotówkowej (przelew bankowy, przekaz pocztowy, płatność kartą płatniczą, itp.). W ramach interwencji I.6.1-I.6.7, o których mowa w przedmiotowym Regulaminie.

Masz dodatkowe pytania w sprawie dotacji, zadzwoń na infolinię nr tel 33 875 99 40.Zalety korpusu styropianowego Dadanta:

 • korpus mieści 10 ramek Dadanta o wymiarach 43,5 × 30 cm – ramki do nabycia oddzielnie 
 • wykonany z utwardzonego styropianu
 • odporny na warunki atmosferyczne
 • wzmocnione korpusy
 • twarde frezy
 • specjalne podcięcia ułatwiające chwytanie i przenoszenie
 • otwory umożliwiające wentylację (korki zaślepiające w komplecie)
 • higieniczny
 • lekki i poręczny
 • zapewnia bardzo dobre warunki rozwoju rodzinie pszczelej
 • kompatybilny z pozostałymi elementami ula styropianowego Dadanta
 • pomalowany fabrycznie, a tym samym nie wymagający konserwacji przez wiele lat
 • bezpieczny, nie zawiera żadnych wystających i przeszkadzających elementów
 • użytkowany w pasiekach zawodowych polskich i światowych
 • wyprodukowano w Polsce
 • element oryginalny, opatrzony logo firmy Łysoń

Korpus Dadant dziesięcioramkowy nazywany jest korpusem gniazdowym lub rodnią, ponieważ to właśnie w nim matka pszczela czerwi.

Jednak pełny korpus Dadanta używany jest także jako nadstawka na miód, zwłaszcza tam, gdzie występują obfite pożytki.

Ten typ ula jest najczęściej użytkowany w pasiekach światowych, najchętniej wybierany przez pszczelarzy zawodowych stosujących gospodarkę wędrowną. Doceniany jest za niewielkie gabaryty jak na ten typ ula (10 ramek zamiast 15 jak w klasycznym Dadancie) oraz lekkość (zastosowanie styropianu) oraz dobre warunki termoizolacyjne, jakie zapewnia rodzinie pszczelej, niezależnie od pory roku (w zimie pozwala utrzymać ciepło, w lecie chroni przed przegrzaniem).

Aby oddzielić korpus gniazdowy Dadanta od kolejnego korpusu, położonego wyżej, w którym pszczoły mają magazynować miód, polecamy zastosowanie kraty odgrodowej Dadanta (do kupienia oddzielnie).

Otwory w kracie umożliwiają robotnicom przedostanie się do nadstawki, natomiast matka pszczela, która jest większa, pozostanie w dolnym korpusie, gdzie będzie czerwić. Zapobiega to zaczerwieniu plastrów, w których ma być składowany miód. Jak powszechnie wiadomo – ramek z czerwiem się nie wiruje.

Korpusy Dadanta dziesięcioramkowe możesz ustawiać piętrowo, aby powiększyć przestrzeń w ulu, np. na miód. Korpus możesz umieścić też np. na powałce podczas dokarmiania rodziny pszczelej.

W korpusie znajduje się 1 otwór wentylacyjny. Możesz go w razie potrzeby zaślepić lub zabezpieczyć korkiem z sitkiem (w komplecie).

Korpus Dadanta wykonany ze styropianu jest lekki, ale aby po wypełnieniu ramkami z czerwiem lub miodem nadal można go było łatwo przenosić, w konstrukcji przewidziano specjalne wyprofilowanie ułatwiające chwytanie. Ponadto jest bezpieczny - nie zawiera żadnych wystających elementów.

Korpus Dadanta został pomalowany specjalną farbą i nie wymaga dodatkowego zabezpieczania przed warunkami zewnętrznymi. Korpusy można odkażać roztworem sody kaustycznej.

Najbardziej newralgiczne miejsca w korpusie, takie jak narożniki czy frezy, zostały wzmocnione twardym plastikiem. Bez obaw możesz ustawiać korpusy na duże wysokości, np. podczas miodobrania lub przechowywania ich w magazynie lub podważać je dłutem podczas przeglądów

Nasze korpusy od wielu lat użytkowane są w pasiekach i przez ten czas dopracowaliśmy ich konstrukcje, aby poprawić komfort Twojej pracy w pasiece, a Twoim pszczołom zapewnić jak najlepsze warunki rozwoju. Jesteśmy przekonani, że te dwa kluczowe elementy wpływają pozytywnie na wydajność produkcyjną w Twojej pasiece.

Korpusy gniazdowe mieszczą gniazdo (rodnię) rodziny pszczelej. W większości typów uli są one wykorzystywane jako nadstawki (magazyny miodowe). W korpusie gniazdowym znajduje się 10 lub 12 ramek gniazdowych.

Każdy korpus styropianowy posiada jeden otwór wentylacyjny. Otwór ten w miarę potrzeby zamyka się trapezowym plastikowym korkiem wentylacyjnym, z otworami umożliwiającymi przepływ powietrza lub szczelnym korkiem styropianowym. Może on stanowić też dodatkowy wylotek. W zewnętrznej płaszczyźnie ścian korpusów wykonane są wyżłobienia, umożliwiające chwytanie i przenoszenie korpusów.

Do korpusu polecamy również kraty odgrodowe które doskonale sprawują swoją rolę, ramki będące niemal niezbędnikiem, oraz wykonana z wysokiej jakości materiałów zmiotka pszczelarska.

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Termin realizacji zamówień
 • Wysyłka zamówienia do 3 dni roboczych pozostałe produkty
 • Termin realizacji sprzętu zlecanego do produkcji np. miodarki, odstojniki, kremownice, stoły do odsklepiania itp.), w celu ustalenia terminu realizacji prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: 33 875-99-40
  *Wysyłka paletowa realizowana jest do 5 dni roboczych
 • *Opcja ekspresowa dostawa jest dodatkowo płatna, dostępna jest tylko do wybranych produktów. Szczegóły sprawdź w regulaminie
Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.