• Oferta dotacyjna
Korpus Dadant 1/2 z wręgami

Korpus Dadant 1/2 z wręgami

Wymiary ramki: 435×145 mm. Półkorpus ula styropianowego, 10-ramkowego dadant, malowany. Stosowany jako nadstawka, w której umieszcza się ramki na miód. Umieszcza się go również nad powałką (pod daszkiem), aby utworzył dodatkowy dystans podczas karmienia lub ocieplania rodzin pszczelich. 

W1018
89,20 zł
Brutto
72,52 zł netto

 
Oferta Dotacyjna

Jeżeli ubiegasz się o dotację/refundację, pamiętaj, że wszelkie płatności za zakupy (koszty podstawowe) oraz wydatki stanowiące koszty dodatkowe, wynikające z realizacji umowy o przyznaniu pomocy, dokonywane muszą być w formie bezgotówkowej (przelew bankowy, przekaz pocztowy, płatność kartą płatniczą, itp.). W ramach interwencji I.6.1-I.6.7, o których mowa w przedmiotowym Regulaminie.

Masz dodatkowe pytania w sprawie dotacji, zadzwoń na infolinię nr tel 33 875 99 40.Korpus Dadant 1/2 z wręgami

Korpus dadant ½ nazywany jest półkorpusem, ponieważ stanowi połowę wysokości pełnego korpusu. Stosowany jest jako nadstawka na miód. Można bez obaw ustawiać kilka korpusów jeden na drugim, zarówno na pasieczysku podczas zbiorów miodu, jak i w magazynach (w tym przypadku można piętrować nawet kilkanaście półkorpusów).

Oprócz podstawowej funkcji nadstawki półkorpus Dadanta jest również stosowany jako dodatkowy dystans, np.:

- pod rodnię podczas zimowli, aby zwiększyć kubaturę ula i stworzyć dodatkową poduszkę powietrzną

- nad powałkę podczas karmienia pszczół, aby wiaderko, słoik lub inny pojemnik z pokarmem zmieścił się pod daszkiem

- między powałką a daszkiem podczas ocieplania gniazd od góry

- pod przegonkę przy miodobraniu.

Aby oddzielić korpus gniazdowy od nadstawki, polecamy zastosowanie kraty odgrodowej do ula Dadant (do kupienia oddzielnie). Otwory w kracie są takiej wielkości, aby robotnice się przez nie przedostały, natomiast matka, która jest większa, pozostanie w dolnym korpusie i nie zaczerwi ramek przeznaczonych na nakrop i miód.

W korpusie znajdują się 2 otwory wentylacyjne. Możesz je regulować za pomocą korków i zaślepek z kratą.

Półorpus Dadanta wykonany ze styropianu jest lekki, ale po wypełnieniu ramkami z miodem zwiększa się jego ciężar. Aby było go łatwiej przenosić, w zewnętrznych ściankach wykonano specjalne wgłębienia służące jako uchwyty.

Zadbano również o bezpieczeństwo użytkowania – korpus ½ nie zawiera żadnych wystających lub ostrych elementów.

Aby zachować higienę, półkorpus można odkażać roztworem sody kaustycznej.

Konstrukcje naszych uli zostały dopracowane uwzględniając uwagi z kilkunastu lat użytkowania. Dzięki temu zapewniają najlepszy komfort pracy w pasiece i optymalne warunki pszczołom.

Korpusy nadstawkowe służące jako magazyny miodowe. Korpus taki, w zależności od rozmiarów ramki gniazdowej, ma zazwyczaj wysokość połowy korpusu gniazdowego i takąż pojemność. Korpus nadstawkowy może być też użyty do zwiększenia pojemności ula na czas transportu, umieszczenia w nim dodatkowego ocieplenia na zimę lub podkarmiaczki, a także do zwiększenia wentylacji gniazda w czasie zimy, przez ustawienie go między dennicą a korpusem gniazdowym z zimującą rodziną.

Do korpusu polecamy również kraty odgrodowe które doskonale sprawują swoją rolę, ramki będące niemal niezbędnikiem, oraz wykonana z wysokiej jakości materiałów zmiotka pszczelarska.

Zdjęcia produktów to ilustracje poglądowe i mogą czasami różnić się od rzeczywistego wyglądu przedmiotu. Istnieje możliwość różnic technicznych wynikających z modernizacji naszych produktów, które staramy się stale udoskonalać. Nie zmienia to jednak ich podstawowych właściwości i funkcjonalności.

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Termin realizacji zamówień
  • Wysyłka zamówienia do 5 dni roboczych pozostałe produkty
  • Termin realizacji sprzętu zlecanego do produkcji np. miodarki, odstojniki, kremownice, stoły do odsklepiania itp.), w celu ustalenia terminu realizacji prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: 33 875-99-40
    *Wysyłka paletowa realizowana jest do 5 dni roboczych
  • *Opcja ekspresowa dostawa jest dodatkowo płatna, dostępna jest tylko do wybranych produktów. Szczegóły sprawdź w regulaminie
Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.