Wosk do odlewania świec, sklarowany 1kg

Wosk do odlewania świec, sklarowany 1kg

Sklarowany wosk, służący do odlewania świec. Produkt w 100% naturalny, pochodzenia pszczelego.

801W
75,00 zł
Brutto
60,98 zł netto

 

Wosk do odlewania świec, sklarowany 1kg

Wosk zaklęty w charakterystycznej firmowej sztabce LYSON to najwyższej jakości produkt w całości wytworzony przez pszczoły. Cechuje się wspaniałym, naturalnym aromatem, który podgrzany płomieniem świecy zyskuje na intensywności. Naturalny wosk pszczeli posiada wiele cennych właściwości: działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwbólowo, łagodząco oraz nawilżająco. Przy wykorzystaniu naturalnego wosku do odlewania świec i form silikonowych do świec można stworzyć prawdziwe cuda o przeróżnych kształtach.

Wosk przechowuje się w ciemnym i chłodnym miejscu. Żółty kolor wosku jest w 100% naturalny.

Pozostałe zastosowanie wosku pszczelego - produkcja maści, kremów, mydła. Może służyć także jako znakomity impregnat do drewna.

Jak wykonać świecę z wosku pszczelego?

Potrzebne będą:

» Wosk do rozpuszczenia
» forma silikonowa
» knot o odpowiedniej grubości, dobrany do wielkości świeczki (im większa świeczka, tym grubszy knot)
» gumka recepturka
» wykałaczka
» silikon w sprayu (opcjonalnie)

Formę można spryskać w środku silikonem w sprayu jeśli jest to trudniejszy wzór łatwiej ją będzie wyjąć.

1. Przygotowanie formy

Jeśli odlewamy świece ze skomplikowanym wzorem, to należy ją spryskać od wewnątrz silikonem w sprayu będzie można łatwiej wyjąć gotową świecę z formy. Następnie odcinamy odpowiednią długość knota (musi być dłuższy niż forma) i przeciągamy go przez środek formy. Kolejną czynnością jest założenie gumek na formę. Na koniec wbijamy wykałaczkę w końcówkę knota i dobrze go naprężamy.

2. Zalanie formy woskiem

Należy rozpuścić wosk w garnku (najlepiej emaliowanym). Przed wlaniem wosk powinien mieć odpowiednią temperaturę ok. 60°C. Nie powinien być zbyt zimny ani za gorący. Wlewamy wosk wolnym strumieniem, aby dotarł we wszystkie zagłębienia. Czas tężenia wosku zależy od wielkości formy silikonowej.

3. Wyjmowanie świecy z formy

Gdy wosk zastygnie i jest już zimny ściągamy gumki, otwieramy formę i delikatnie wyjmujemy świeczkę. Następnie wyjmujemy wykałaczkę i obcinamy knot przy podstawie, natomiast u góry świeczki zostawiamy około 1 cm. Ostatnim etapem wykończenia świecy jest "obrobienie" nożykiem dołu świeczki a końcówkę knota można zamoczyć w ciepłym wosku.

Zdjęcia produktów to ilustracje poglądowe i mogą czasami różnić się od rzeczywistego wyglądu przedmiotu. Istnieje możliwość różnic technicznych wynikających z modernizacji naszych produktów, które staramy się stale udoskonalać. Nie zmienia to jednak ich podstawowych właściwości i funkcjonalności.

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Termin realizacji zamówień
  • Wysyłka zamówienia do 5 dni roboczych pozostałe produkty
  • Termin realizacji sprzętu zlecanego do produkcji np. miodarki, odstojniki, kremownice, stoły do odsklepiania itp.), w celu ustalenia terminu realizacji prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: 33 875-99-40
    *Wysyłka paletowa realizowana jest do 5 dni roboczych
  • *Opcja ekspresowa dostawa jest dodatkowo płatna, dostępna jest tylko do wybranych produktów. Szczegóły sprawdź w regulaminie
Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.