• Oferta dotacyjna
Dennica wysoka higieniczna Wielkopolska,...
Dennica wysoka higieniczna Wielkopolska,...
Dennica wysoka higieniczna Wielkopolska, Ostrowskiej, malowana
Dennica wysoka higieniczna Wielkopolska, Ostrowskiej, malowana

Dennica wysoka higieniczna Wielkopolska, Ostrowskiej, malowana

DENNICA HIGIENICZNA WIELKOPOLSKA, OSTROWSKIEJ MALOWANA

W103500
120,50 zł
Brutto
97,97 zł netto

 
Oferta Dotacyjna

Jeżeli ubiegasz się o dotację/refundację, pamiętaj, że wszelkie płatności za zakupy (koszty podstawowe) oraz wydatki stanowiące koszty dodatkowe, wynikające z realizacji umowy o przyznaniu pomocy, dokonywane muszą być w formie bezgotówkowej (przelew bankowy, przekaz pocztowy, płatność kartą płatniczą, itp.). W ramach interwencji I.6.1-I.6.7, o których mowa w przedmiotowym Regulaminie.

Masz dodatkowe pytania w sprawie dotacji, zadzwoń na infolinię nr tel 33 875 99 40.DENNICA HIGIENICZNA WIELKOPOLSKA, OSTROWSKIEJ MALOWANA

Ma kształt płaskiej skrzynki o ścianach bocznych wysokości kilku centymetrów. Wyposażona jest w siatkę wentylacyjną odgradzającą. Na jej dnie umieszczona jest płaska taca (szuflada).W przedniej ścianie dennicy znajduję się otwór wylotowy, którego wielkość jest regulowana wkładką plastikową.
Na spodniej stronie dennicy styropianowej zamocowane są płaskie nóżki z twardego plastiku, chroniące dennicę przed uszkodzeniami w transporcie.

Do czego służy dennica higieniczna?


Dennica higieniczna umożliwia diagnozowanie stopnia porażenia warrozą.

Dennica jest najniższą częścią w ulu wielokorpusowym. Rodzajów dennic jest całkiem sporo, różnią się nie tylko wyglądem, ale co najważniejsze funkcjonalnością, dlatego wybór konkretnego typu powinien być przez pszczelarza przemyślany i dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Wyposażona jest w siatkę wentylacyjną odgradzającą. Na jej dnie umieszczona jest płaska taca (szuflada). W przedniej ścianie dennicy znajduje się otwór wylotowy, którego wielkość jest regulowana wkładką plastikową. Na spodniej stronie dennicy styropianowej zamocowane są płaskie nóżki z twardego plastiku, chroniące dennicę przed uszkodzeniami w transporcie.

Kontrola osypu warrozy

Dzięki dennicy higienicznej możemy w łatwy sposób przeprowadzić kontrolę pasożytów Varroa destructor, możemy określić w jakim stopniu rodzina pszczela została zaatakowana przez tą chorobę.

W tym celu na dnie szuflady, gdzie spadają pasożyty warto umieścić kartkę posmarowaną tłuszczem - pasożyty zostaną unieruchomione i nie rozejdą się. Można je później bez problemu usunąć, bez konieczności ingerowania w pszczele gniazdo i niepotrzebnego denerwowania pszczół.

Użycie siatki w dennicy zamiast dna jest też bardzo dobrym sposobem na zwiększenie wentylacji ula w zimie. Dzięki prawidłowej wentylacji z ula odprowadzany jest nadmiar wilgoci, który ma niekorzystny wpływ na rozwój i zimowanie rodziny pszczelej.

Zalety dennicy higienicznej wielkopolskiej/Ostrowskiej:

 • umożliwia diagnozowanie stopnia porażenia rodzin pszczelich warrozą pozwala na usuwanie zanieczyszczeń z dennicy bez konieczności rozbierania ula
 • otwory wentylacyjne (wkładki zamykające w komplecie)
 • siatka odgradzająca
 • szuflada wkładka wylotowa plastikowa
 • nóżki
 • frezy wzmocnione twardym plastikiem
 • pomalowana specjalną farbą odporną na czynniki zewnętrzne
 • dennicę można rozbudować o segmentowy poławiacz pyłku (do kupienia oddzielnie)

Liczenie średniego dziennego (dobowego) osypu pasożytów

Wkładki (arkusze papieru posmarowane tłuszczem lub specjalny papier samoprzylepny) umieszcza się w dennicach w losowo wybranych ulach na kilka dni, po czym liczy się znajdujące na nich pasożyty Varroa d. i dzieli przez liczbę rodzin biorących udział w badaniu.

 

Badanie liczebności pasożytów w pasiece najlepiej jest przeprowadzić trzykrotnie:

1. Do pierwszego badania wykorzystać osyp zimowy. Naturalna śmiertelność pasożyta w kłębach zimowych wynosi od 10 do 30%, zatem znalezienie kilku samic pasożyta oznacza niskie porażenie rodziny, kilkadziesiąt – średnie, a powyżej 100 – wysokie. Należy wtedy podjąć leczenie już wiosną, odpowiednio wcześnie, aby pozostałości leków nie przedostały się do pozyskiwanego miodu.

2. Drugie badanie przeprowadzić w 2 ostatnich tygodniach lipca. Jeżeli osyp wynosi więcej niż 8 sztuk roztoczy na dobę, to konieczne będzie jak najwcześniejsze rozpoczęcie ograniczenia inwazji pasożyta.

3. Na przełomie września i października należy po raz trzeci sprawdzić poziom porażenia rodzin warrozą, najlepiej przy użyciu dennicy higienicznej. Metoda oceny i wskazania do leczenia jak wyżej.

 

(Informacje nt. oszacowania poziomu porażenia rodzin pszczelich warrozą za: dr P. Chorbińskim)

Do dennic polecamy korpusy będące trzonem ula, przegrody zacieśniające pozwalające na dostosowanie rozmiaru wewnątrz ula do aktualnej potrzeby, proponujemy także podkurzacze.

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Termin realizacji zamówień
 • Wysyłka zamówienia do 3 dni roboczych pozostałe produkty
 • Termin realizacji sprzętu zlecanego do produkcji np. miodarki, odstojniki, kremownice, stoły do odsklepiania itp.), w celu ustalenia terminu realizacji prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: 33 875-99-40
  *Wysyłka paletowa realizowana jest do 5 dni roboczych
 • *Opcja ekspresowa dostawa jest dodatkowo płatna, dostępna jest tylko do wybranych produktów. Szczegóły sprawdź w regulaminie
Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.