Bo prawdziwy pszczelarz nie je miodu, tylko żuje pszczoły!

W weekend 3-4.08.2019 w podelbląskich Karczowiskach po raz siedemnasty odbyły się Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności. Impreza tradycyjnie zgromadziła tysiące gości i sympatyków pszczelarstwa z terenu województw: warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. W sobotę odbyły się uroczystości związane z uhonorowaniem rocznej pracy pszczelarzy. Po raz drugi Regionalny Związek Pszczelarzy w Elblągu odznaczył swoich młodych członków wyróżniających się dużą aktywnością medalem Laboriosus sicut Apis (tłumaczenie z łaciny „Pracowity jak pszczoła”). Jest to jedyne takie odznaczenie w Polsce. W tym roku odwiedził nas Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Dylon. W trakcie dwudniowej imprezy trwał kiermasz pszczelarski. Można było odwiedzić bardzo dużą wystawę sprzętu PP Tomasz Łysoń Sp. z o.o. Sp. k. Na kiermaszu prezentowały się również takie firmy jak: BeeTools Pasieka Firma Ratajczak Adamek i wiele innych interesujących producentów sprzętu pszczelarskiego i probiotyków dla pszczół. Organizatorzy zapewnili także ucztę edukacyjną. W sobotę wykład poprowadził prof. dr hab. Paweł Chorbiński oraz Igor Pałyk z Krakowa mistrz pszczelarski izolatorów dra Chmary. W niedzielę Michał Cielątkowski podzielił się swoją wiedzą o dziko żyjących zapylaczach oraz o instalowaniu ulików dla pszczół murarek.

Dla wszystkich pszczelarzy ekoturystów miodu i zdrowej żywności organizatorzy PPHU Nektar Cecylia i Waldemar Badeńscy oraz PP Tomasz Łysoń przygotowali moc atrakcji. Na stoiskach królował miód z tegorocznych zbiorów z wosku pszczelego piwa na bazie produktów pszczelich. Nie zabrakło stoisk ze swojskimi serami czy chlebem na naturalnym zakwasie oraz tradycyjną chałwą. Były domowe ciasta orientalna kawa oraz naturalne przyprawy oraz dla kolekcjonerów stoiska z rękodziełem

Targi w Karczowiskach to nie tylko zakupy na straganach! To był mile spędzony weekend z całą rodziną. Najmłodsi doskonale bawili się w wesołym miasteczku starsi uczestnicy imprezy odpoczywali na koncertach; w sobotę (03.08.19) zagrała Banda Czworga. Grupa wykonywała przede wszystkim utwory autorskie. W ich twórczości można było usłyszeć wpływy: tradycyjnej muzyki irlandzkiej pieśni kubryku klasycznej żeglarskiej dawnej. Tego dnia zagrał również zespół Białe Piano pod kierunkiem Ryszarda Skotnickiego. To zespół rozsmakowany w dawnych melodiach Polski przedwojennej. W niedzielę (04.08.19) odbył się koncert zespołu Labirynt. Razem z grupą pszczelarska widownia śpiewała i tańczyła przy największych polskich przebojach. Już teraz miłośników natury oraz dobrej zabawy zapraszamy na kolejną 1-2.08.2020 do Karczowisk Górnych koło Elbląga.

Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.