Targi pszczelarskie w Radzyminie W ostatni weekend kwietnia odbyły się kolejne doroczne targi pszczelarskie w Radzyminie. Nasz sklep od prawie dekady zaopatruje pszczelarzy na Mazowszu w niezbędny sprzęt pszczelarski. Ponadto prowadzimy sprzedaż wysyłkową na terenie całego kraju. Odwiedzają nas również klienci zagraniczni, co ułatwia dobra lokalizacja naszego sklepu, który znajduje się niedaleko drogi krajowej S8, łączącej Warszawę z północno-wschodnią częścią kraju. Na targach zaszczycili nas przodujący producenci sprzętu pszczelarskiego w naszym kraju. Dopisała nam pogoda, odbyły się wykłady, na miejscu nie zabrakło zaplecza gastronomicznego. W naszym sklepie zorganizowaliśmy wiele promocji, dzięki czemu nasi klienci mogli zaopatrzyć się w potrzebne rzeczy na nowy sezon.

Rozpoczęliśmy targi z samego rana, gdy pierwsi klienci zawitali do naszego sklepu. Część osób, która zaopatrzyła się w niezbędny sprzęt, mogła udać się na wykład dr n. wet. Anny Gajdy pt. „Nosemoza C – bezobjawowa, a jednak zabójcza choroba”, by po cieszącej się dużym zainteresowaniem lekcji, wysłuchać kolejnego wykładu dra hab. Pawła Chorbińskiego pt. „Warroza – co możemy z tym zrobić”. Po wykładach oraz między wystąpieniami prelegentów można było podejść do stoisk takich wystawców jak Łysoń, Ratajczak, Sułkowski, BeeTools, Pasieka i zakupić nowości rynkowe oraz inny asortyment. Na terenie naszej hurtowni wyznaczyliśmy specjalne miejsce, gdzie można było wymienić wosk na węzę, sprzedać sam wosk lub kupić samą węzę.

Dzięki solidnemu zaopatrzeniu naszych półek sklepowych w niedzielę niczego nie zabrakło dla klientów, którzy nie mogli nas odwiedzić poprzedniego dnia. Po sprawnych zakupach można było pewnym krokiem udać się na pierwszy wykład. Tym razem swoją lekcję wygłosił dr hab. Paweł Chorbiński na temat aktualnych zagrożeń dla pszczół. W krótkiej przerwie między wykładami można było posilić się i zrelaksować w naszej strefie gastronomicznej oraz porozmawiać i pooglądać oferty naszych wystawców. Po południu odbył się ostatni wykład dr n. wet. Anny Gajdy pt. „Zgnilec amerykański – dlaczego jest aż tak dużym problemem”. Jak można zauważyć, wykłady poruszane na targach w Radzyminie były bardzo ciekawe i chętnie zostały wysłuchane. Nie zabrakło cieszących się zainteresowaniem promocji. Pogoda dopisała a nasi klienci przybyli bardzo tłumnie. Dlatego już teraz chciałbym Was bardzo serdecznie zaprosić na przyszłoroczne targi naszej hurtowni w Radzyminie, które odbędą się pod koniec kwietnia 2020 roku. Planujemy jeszcze więcej promocji, nowości w sprzęcie i innych atrakcji. Z nami na pewno miło spędzicie cza Sokół. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to może odwiedzić nasz portal www. znadniemna.pl. W ramach ZPB działają też towarzystwa Sybiraków i AK-owców. Jednak najważniejsze jest dla nas dbanie o edukację. Przyjazd w okolice Wadowic był dla mnie ważny, bo współpracujemy ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Małopolski i oddziałem Wspólnoty Polskiej w Krakowie. Teraz zorganizowaliśmy wyjazd edukacyjny dzieci polonijnych do Polski, co ma ogromne znaczenie. Obecnie na Białorusi nie jest łatwo. Nie lubię narzekać, ale w tym momencie białoruska władza nie jest nam przychylna. Musimy dbać o edukację i walczyć o wartości. Dlatego też bardzo dziękuję za wsparcie i za możliwość odwiedzenia Apilandii! Gdy będziemy organizować kolejne wycieczki edukacyjne, to będzie nam zależało na tym, by ten ośrodek był odwiedzany. W naszym związku jest sporo pszczelarzy, więc oni też będą zainteresowani tym miejscem. Cieszy nas, że nasze centrum staje się wizytówką regionu, którą chętnie odwiedzają osoby z wielorakich instytucji, działające w przeróżnych obszarach: oświaty, polityki czy kultury. Pani Andżelika wizytę w Apilandii zakończyła wspólnym zdjęciem oraz wpisem do księgi pamiątkowej. Dziękujemy za możliwość spotkania się i rozmowy. Mamy nadzieję, że w następnym roku będziemy gościć w Apilandii grupy polonijne z Białorusi.

Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.