Sygnalizator roju opakowanie 1 szt.
Sygnalizator roju opakowanie 1 szt.
Sygnalizator roju opakowanie 1 szt.
Sygnalizator roju opakowanie 1 szt.
Sygnalizator roju opakowanie 1 szt.
Sygnalizator roju opakowanie 1 szt.

Sygnalizator roju opakowanie 1 szt.

L50
4,90 zł
Brutto
3,98 zł netto

Zbierz punkty

Za zakup tego produktu otrzymasz 5Punkty lojalnościowe

 

Opatentowany przez nasza firmę Sygnalizator rojów, ułatwia kontrole rodzin pszczelich. Dzięki wieloletniej obserwacji oraz pomysłowi zaprzyjaźnionego pszczelarza stworzyliśmy jedyny taki produkt na świecie. Produkt ten ułatwienia prace pszczelarzowi dając natychmiastowa informacje o ewentualnym wyrojeniu w danej rodzinie- zalecamy jego wykorzystanie w każdej pasiece.

Metoda działania produktu jest prosta. Pszczoły podczas stanu rojenia, chcąc uciec z ula, kierują się do otworu wyjściowego- gdzie montujemy sygnalizator. Pod naporem pszczół na kapturek w pewnym momencie zostaje zsunięty umożliwiając pszczołom opuszczenie ula, co jest dla pszczelarza istotnym znakiem, ze pszczoły się wyroiły.

Sygnalizator rojów Nowatorski projekt sygnalizatora rojów zapoczątkowany został przez współpracę Firmy LYSON z autorem pomysłu Panem Zdzisławem Żur. Innowacyjne rozwiązanie charakteryzuje się prostotą rozwiązań oraz dostępnością dla każdego.
Jak zbudowany jest sygnalizator rojów Firmy LYSON?
Przeźroczysty kapturek wieńczy zakrzywioną pod odpowiednim kątem rurkę. Przeźroczysta pokrywa podczas rójki powoduje, że pszczoły usilnie przemieszczają się do światła pod pokrywę. Napór pszczół powoduje finalnie wypchnięcie przeźroczystej pokrywy. W momencie kiedy przeźroczyste zwieńczenie odpada z konstrukcji sygnalizatora pszczelarz wie, że doszło do wyrojenia się pszczół w danym ulu. Nie ma potrzeby otwierania i zaglądania do ula. Nie musimy w tym przypadku irytować pszczół.
Najważniejsze jest aby zakrzywienie stosowanej rury było odpowiednie. Ważny jest również kolor stosowanej rurki. Nie może być to kolor czarny. Musi być to odcień na tyle jasny, aby pszczoły podczas rojenia przemieszczały się w stronę jej ujścia. Długość rurki i jej kąt zakrzywienia powoduje, że pszczoły mogą obserwować zewnętrze ula. Głównymi cechami niniejszego produktu jest prostota i funkcjonalność, a także solidne i profesjonalne wykonanie.

Wymiar końcówki umieszczanej w otworze wentylacyjnym: 20x50mm

ZOBACZ FILM PONIŻEJ 

Przeczytaj artykuł https://www.pasieka24.pl/index.php/pl-pl/aktualnosci/wiadomosci-z-polski/2555-sygnalizator-roju

Brak opini

- Zdjęcia produktów to ilustracje poglądowe i mogą czasami różnić się od rzeczywistego wyglądu przedmiotu. Nie zmienia to jednak ich podstawowych właściwości.

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.

Używamy ciasteczek, dzięki którym strona działa poprawnie.