Urządzenie do odparowania kwasu szczawiowego

Urządzenie do odparowania kwasu szczawiowego

Urządzenie do odparowywania kwasu szczawiowego

3137
580,00 zł
Brutto
471,54 zł netto

 

Kwas szczawiowy stosuje się jednokrotnie jesienią, tuż po wygryzieniu się ostatniego czerwia. Zabieg zwalczania pasożytów za pomocą kwasu szczawiowego najlepiej przeprowadzić pod koniec października lub w listopadzie, przy temperaturze powietrza nie niższej niż 0°C.
Uważa się, że najbardziej optymalna temperatura stosowania tego kwasu wynosi około 10°C.
Kwas szczawiowy nie może być stosowany powtórnie przed upływem 3 miesięcy.

Innym sposobem jest odparowywanie kryształków kwasu szczawiowego. Do tego celu służy podgrzewacz zwany parownikiem, waporyzatorem lub sublimatorem.
Urządzenie składa się z miseczki na kwas szczawiowy umieszczonej na jego jednym końcu, a na drugim końcu znajdują się elektrody, które podłącza się do źródła prądu (np. 12-woltowego akumulatora samochodowego lub ładowarki akumulatorowej).
Przed odparowywaniem kryształków kwasu szczawiowego należy przygotować materiały niezbędne do szczelnego zamknięcia ula podobnie jak to się czyni przy odymianiu rodzin pszczelich znanym wszystkim polskim pszczelarzom apiwarolem.
Na odparowanie zalecanej dawki 2-3 g kryształków kwasu szczawiowego potrzeba, w zależności od konstrukcji sublimatora, od 1 do 3 min, należy odczekać po odłączeniu go od źródła prądu 4 min i dopiero wtedy wyjąć końcówkę z ula.
Po usunięciu parownika ul powinien zostać szczelnie zamknięty jeszcze przez około 15-18 min.
Odparowanie kryształków kwasu szczawiowego można przeprowadzać kilka razy w sezonie.
Metoda ta jest chętnie stosowana.

Do  akcesoriów polecamy świetnie zaprojektowane wózki i podnośniki, posiadamy w szerokiej ofercie również wagi które wysyłają powiadomienia na telefon.

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Termin realizacji zamówień
  • Wysyłka zamówienia do 5 dni roboczych pozostałe produkty
  • Termin realizacji sprzętu zlecanego do produkcji np. miodarki, odstojniki, kremownice, stoły do odsklepiania itp.), w celu ustalenia terminu realizacji prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: 33 875-99-40
    *Wysyłka paletowa realizowana jest do 5 dni roboczych
  • *Opcja ekspresowa dostawa jest dodatkowo płatna, dostępna jest tylko do wybranych produktów. Szczegóły sprawdź w regulaminie
Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.