• Oferta dotacyjna
Miodarka kasetowa, 4-kas., LN, Ø720mm, elekt. 12V/230V - OPTIMA
Miodarka kasetowa, 4-kas., LN, Ø720mm, elekt. 12V/230V - OPTIMA
Miodarka kasetowa, 4-kas., LN, Ø720mm, elekt. 12V/230V - OPTIMA
Miodarka kasetowa, 4-kas., LN, Ø720mm, elekt. 12V/230V - OPTIMA
Miodarka kasetowa, 4-kas., LN, Ø720mm, elekt. 12V/230V - OPTIMA
Miodarka kasetowa, 4-kas., LN, Ø720mm, elekt. 12V/230V - OPTIMA
Miodarka kasetowa, 4-kas., LN, Ø720mm, elekt. 12V/230V - OPTIMA
Miodarka kasetowa, 4-kas., LN, Ø720mm, elekt. 12V/230V - OPTIMA

Miodarka kasetowa, 4-kas., LN, Ø720mm, elekt. 12V/230V - OPTIMA

Miodarka ta przeznaczona jest zarówno dla pasiek stacjonarnych jak i wędrownych. Zasilanie akumulatorowe (12V) pozwala na odwirowanie miodu wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do sieci 230V. Miodarka posiada możliwość pracy w trybie ręcznym i automatycznym.Polecana do średnich pasiek stacjonarnych lub wędrownych, gdzie gospodaruje się na ramkach Langstrotha lub Apipol. Charakteryzuje się szybkim i dokładnym odwirowaniem miodu z plastrów pszczelich.

W2013000KN
5 980,00 zł
Brutto
4 861,79 zł netto

 
Oferta Dotacyjna

Jeżeli ubiegasz się o dotację/refundację, pamiętaj, że wszelkie płatności za zakupy (koszty podstawowe) oraz wydatki stanowiące koszty dodatkowe, wynikające z realizacji umowy o przyznaniu pomocy, dokonywane muszą być w formie bezgotówkowej (przelew bankowy, przekaz pocztowy, płatność kartą płatniczą, itp.). W ramach interwencji I.6.1-I.6.7, o których mowa w przedmiotowym Regulaminie.

Masz dodatkowe pytania w sprawie dotacji, zadzwoń na infolinię nr tel 33 875 99 40.Zalety miodarki 4-kasetowej elektrycznej Optima:

- mieści 4 ramki Langstrotha lub Apipol

- niewielkie gabaryty

- umożliwia wirowanie gęstych miodów bez obawy o wyłamanie plastrów z ramek

- wydajna praca

- dokładne opróżnienie plastrów z miodu

- nierdzewny zawór spustowy

- mocna konstrukcja

- podwójne łożyskowanie

- możliwość wykorzystania dwóch różnych źródeł zasilania

- możliwość pracy w trybie ręcznym lub automatycznym

- czujnik bezpieczeństwa

- przezroczysta pokrywa

- stożkowe dno

- możliwość szybkiego demontażu stojaka

- łatwe mycie

- wykonanie z dbałością o szczegóły

- prosta, intuicyjna obsługa

- produkt polski

 

Miodarka 4-kasetowa z serii Optima to optymalne rozwiązanie dla właścicieli średnich pasiek, dla których szybkość i dokładność wirowania są najważniejsze. Miodarka kasetowa szczególnie przyda się tam, gdzie pozyskiwane są gęste miody, a ich odwirowanie może sprawiać problem w miodarkach innych typów niż diagonalne czy właśnie kasetowe.

 

Wirowanie miodu w miodarce kasetowej jest dokładne, a przy tym szybkie i komfortowe dla pszczelarza, ponieważ nie wymaga odwracania ramek (co wymusza konstrukcja miodarki diagonalnej). Ekstrakcja miodu odbywa się najpierw z jednej strony plastra (nie wszystek miód), następnie kasety samoczynnie odwracają się po zmianie kierunku wirowania, a tym samym miód jest wydobywany z komórek znajdujących się po drugiej stronie plastra, po czym ponownie wirowana jest pozostałość miodu z pierwszej strony. Dzięki temu plastry nie wyłamują się, a komórki są dokładnie opróżnione z miodu. Ponadto konstrukcja kaset i odpowiednio rozmieszczone drutowanie podtrzymuje i zabezpiecza plastry przed uszkodzeniem.

Cały proces trwa zaledwie kilka minut, a sterować nim możemy ręcznie lub automatycznie.

Miodarkę można zasilać z akumulatora lub z sieci elektrycznej dzięki zastosowaniu nowoczesnego sterownika.

 

Wgląd w pracę miodarki umożliwia przezroczysta pokrywa, a bezpieczeństwo zapewnia czujnik, odcinający zasilanie w momencie jej podniesienia.

Pozyskany miód szybciej spływa do zaworu spustowego dzięki wyprofilowaniu dna w kształcie stożka.

 

Łożyska umieszczono w górnym i dolnym osadzeniu kosza z kasetami, czym zapewniono stabilną pracę urządzenia.

 

Miodarka 4-kasetowa Optima ma niewielkie gabaryty i odkręcany stojak – ma to znaczenie w mniejszych pracowniach oraz w razie potrzeby przewiezienia miodarki.

Miodarki te przeznaczone są zarówno dla pasiek stacjonarnych jak i wędrownych. Zasilanie akumulatorowe (12V) pozwala na odwirowanie miodu wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do sieci 230V. Miodarki te posiadają możliwość pracy w trybie ręcznym i automatycznym.

Konstrukcja:

Bęben wykonany z blachy nierdzewnej kwasoodpornej 0H18N9, odpowiednio wzmocniony i usztywniony.

Kosz wykonany z prętów nierdzewnych, kwasoodpornych, wyposażony w kasety, których budowa pozwala na zabezpieczenie ramek przed wyłamaniem się plastrów. Kasety połączone są ze sobą specjalnymi prowadnikami, które wykluczają zakleszczanie się kaset oraz sprężynami, które pozwalają na powrót do położenia wyjściowego. Kosz jest dodatkowo ułożyskowany w obsadzie górnej i dolnej.

Blokada bezpieczeństwa zamontowana na pokrywie miodarki zatrzymuje pracę miodarki w momencie otwarcia pokrywy w trakcie wirowania.

Pokrywa przeźroczysta wykonana z metapleksu dająca możliwość obserwowania procesu wirowania bez konieczności otwierania i narażania się na niebezpieczeństwo kontaktu z wirującym koszem.

Do urządzenia standardowo dodajemy specjalne podkładki zwiększające komfort i bezpieczeństwo pasiecznej pracy. Dzięki nim zminimalizowane zostaje prawdopodobieństwo wpadania miodarek w wibracje podczas wirowania miodu. Podkładki wykonane są z materiału PCV (SOFT). Bardzo często wirowane ramki posiadają różną wagę, ze względu na zawarte w nich odmienne ilości miodu. Stosując podkładki LYSON zapewniasz sobie najwyższy stopień optymalizacji urządzenia.

Do miodarki polecamy również zbiornik który wykonany jest z bardzo solidnych materiałów, w naszej szerokiej ofercie znajdą państwo elementy do miodarek, aby zadbać o higienę naszej miodarki niezbędne są środki do dezynfekcji

Wymiary ramek, kaset
Nazwa Rozmiar ramki Rozmiar kasety
Langstroth 435×230 mm 425×250 mm

”Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie urządzeń wykonanych ze stali”

Zdjęcia produktów to ilustracje poglądowe i mogą czasami różnić się od rzeczywistego wyglądu przedmiotu. Istnieje możliwość różnic technicznych wynikających z modernizacji naszych produktów, które staramy się stale udoskonalać. Nie zmienia to jednak ich podstawowych właściwości i funkcjonalności.

Zobacz także

Termin realizacji zamówień
  • Wysyłka zamówienia do 5 dni roboczych pozostałe produkty
  • Termin realizacji sprzętu zlecanego do produkcji np. miodarki, odstojniki, kremownice, stoły do odsklepiania itp.), w celu ustalenia terminu realizacji prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta: 33 875-99-40
    *Wysyłka paletowa realizowana jest do 5 dni roboczych
  • *Opcja ekspresowa dostawa jest dodatkowo płatna, dostępna jest tylko do wybranych produktów. Szczegóły sprawdź w regulaminie
Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.