Oferta dotacyjna 2022

OFERTA DOTACYJNA – DOFINANSOWANIE DLA PSZCZELARZY NA ROK 2022

Coroczna oferta dotacyjna dla pszczelarzy, to znakomita okazja, aby rozwinąć swoją pasiekę. Refundacja sporej części kosztów zakupu urządzeń pszczelarskich , pozwala na wyposażenie pracowni pasiecznej w nowy sprzęt. Dofinansowanie z UE dla pasieki jest realizowane w ramach Wsparcia Produktów Pszczelich, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady z dn. 17.12.2013. Więcej  szczegółów można znaleźć na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jakie produkty obejmuje oferta dotacyjna?

Dofinansowanie w ramach oferty dotacyjnej, obejmuje zakup takiego sprzętu jak: miodarki, urządzenia do kremowania, przepompowywania dozowania i rozlewu miodu, linie do wirowania miodu, urządzenia do dekrystalizacji miodu, odstojniki, stoły do odsklepiania plastrów, topiarki do wosku, wytłaczarki do odsklepin prasy do wosku, sterylizator i wirówka do odsklepin, urządzenia do rozluźniania miodu, suszarki do suszenia obnóży pyłkowych, wialnie do pyłku, refraktometry, wózki ręczne, wagi pasieczne, sprzęt do pozyskiwania pierzgi, inkubatory, odymiacze, dyfuzory, wtapiacze do węzy, ule styropianowe, ule poliuretanowe, uliki do wychowu matek, skrzynki transportowe styropianowe, elementy uli styropianowych i poliuretanowych oraz stojaki pod ule.

Dofinansowanie dotyczy także zakupu matek pszczelich i odkładów, oraz refundacji leków do zwalczania warrozy a nawet przeprowadzenia analizy jakości miodu. Zapisując się  na kurs pszczelarski, również można liczyć na częściowy zwrot kosztów szkolenia.

Oferta dotacyjna -  Dla kogo?

O dofinansowanie na sprzęt pasieczny i pszczoły, może ubiegać się każdy pszczelarz zrzeszony z Kołem Pasiecznym. Warunkiem jest także posiadanie numeru indentyfikacyjnego gospodarstwa pasiecznego, nadawanego prze Powiatowego Lekarza Weterynarii na podstawie wniosku rejestracyjnego.  Wymaga się także, aby dofinansowywane gospodarstwo pasieczne nie miało mniej niż 10 zasiedlonych uli.

Ile wynosi dofinansowanie dla pszczelarzy na rok 2022?

Wysokość dotacji wynosi do 60 proc. ceny netto zakupionego ula (około połowy centy brutto).
Nie może to być jednak więcej niż 100 zł na posiadaną rodzinę i nie więcej niż 15 tys. zł łącznie.

Całościowa oferta dotacyjna na sprzęt pszczelarski LYSON na rok 2022 w wersji pdf do pobrania.

W celu złożenia zamówienia dotacyjnego prosimy o kontakt telefoniczny. Prosimy nie składać takich zamówień przez e-sklep.

Jesteś zainteresowany ofertą dotacyjną?

Wypełnij formularz:

lub zadzwoń: +48 33 875 99 40

Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.

Używamy ciasteczek, dzięki którym strona działa poprawnie.