Wialnia na beczkę pyłku
Wialnia na beczkę pyłku
Wialnia na beczkę pyłku
Wialnia na beczkę pyłku
Wialnia na beczkę pyłku
Wialnia na beczkę pyłku
Wialnia na beczkę pyłku
Wialnia na beczkę pyłku

Wialnia na beczkę pyłku

W3216
16 300,00 zł
Brutto

Produkty Dotacyjne

W celu złożenia zamówienia dotacyjnego prosimy o kontakt telefoniczny. Prosimy nie składać takich zamówień przez e-sklep.

 

Wialnia na beczkę pyłku

Współcześnie, produkty pszczele takie jak pyłek kwiatowy i pierzga stają się systematycznie coraz bardziej popularne. Jest to doskonale zauważalne w przypadku wzrostu zainteresowania nimi przez finalnych pasiecznych klientów. Konsumenci coraz częściej pytają o prozdrowotne produkty pszczele uzupełniające działanie miodu. Pszczoły w swojej codziennej pracy przynoszą pyłek do swych uli. Mieszają go z miodem, enzymami zawartymi w ich ślinie oraz nektarem kwietnym – dzięki temu powstaje jeden z najbardziej prozdrowotnych pszczelich wytworów. Drobne niepozornie wyglądające kulki pyłku są obok miodu, podstawowym pokarmem pszczół. Jest on również wysoce ceniony we współczesnym nowoczesnym żywieniu – zawiera ogromne ilości wartości odżywczych, witamin, aminokwasów i minerałów, a także liczne tłuszcze, sole mineralne, kwasy organiczne oraz białko. W związku z powyższym zasadność pozyskania czystego pyłku pszczelego staje się niejako standardem pracy, każdej profesjonalnej ale także amatorskiej, współczesnej pasieki. Dodajmy, że w ciągu roku, rodzina pszczela potrafi pozyskać statystycznie nawet około 40 kg pszczelego pyłku – jest to realna i dość pokaźna ilość. Urządzeniem, które skutecznie pozwoli na oddzielenie zebranego pyłku od ulowych zanieczyszczeń jest sygnowana przez Firmę LYSON, wialnia na beczkę pyłku (kod: W3216).

Wialnia to nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie, wyposażone w 3 wentylatory. Posiada płynną regulację siły wydmuchiwanego powietrza, usuwającego zanieczyszczenia z pyłku. Materiałem konstrukcyjnym urządzenia jest stal malowana proszkowo. Ze stali nierdzewnej wykonano elementy mające realny kontakt z pyłkiem. Wentylatory uzupełniane są przez ruchome, wzmocnione sita wykonane z plecionej nierdzewnej stali. Oczka górne posiadają średnicę 4 mm natomiast dolne 0,5 mm. Idealnie sprawdzającym się rozwiązaniem technicznym jest zastosowanie regulacji prędkości pracy sit - możliwe jest również ustawienie odpowiedniego trybu ustawienia ich działania (góra – dół) oraz zmiana ich nachylenia. Dozowanie oczyszczanego pyłku możemy kontrolować dzięki zastosowaniu regulowanego zasypu. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań uzyskana wydajność urządzenia to 130 kg oczyszczonego pyłku. Należy pamiętać, że dla optymalnego działania urządzenia pyłek, przed jego oczyszczaniem należy dokładnie wysuszyć. Stosuj profesjonalne i sprawdzone rozwiązania techniczne Firmy LYSON.

Wykonanie:

 • konstrukcja ze stali czarnej malowana proszkowo
 • zsyp i wkłady oczyszczające wykonane ze stali nierdzewnej
 • zasilanie – 230 V
 • moc pobierana 285 W
 • silnik napędzający wkłady oczyszczające z płynną regulacją obrotów
 • wentylatory posiadają płynną regulację obrotów
 • wymiary:
 • dł.1 380 (złożona),   1 710 (rozłożona)             szer.1 350,      wys.1 870 mm
 • waga netto – 190  kg

Cechy:

 • urządzenie służy do oddzielania pyłku od zanieczyszczeń
 • składa się 3 wentylatorów z płynną regulacją siły nadmuchu
 • sita wzmocnione, zrobione z drucianej siatki nierdzewnej o oczkach 0,5 mm i 3 mm
 • możliwa zmiana nachylenia sit
 • regulowany zasyp umożliwia zmianę dozowania pyłku do odsiania
 • napęd sit umożliwia płynną regulację ruchu posuwisto- zwrotnego
 • testowa wydajność  wialni to 130 kg pyłku na godzinę.
Brak opini

- Zdjęcia produktów to ilustracje poglądowe i mogą czasami różnić się od rzeczywistego wyglądu przedmiotu. Nie zmienia to jednak ich podstawowych właściwości.

Zobacz także

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE:

Produkt dodany do twojej listy produktów
Produkt dodany do porównania.

Używamy ciasteczek, dzięki którym strona działa poprawnie.